Komunikaty PR

VeloBank we współpracy z Autopay wprowadza automatyczne płatności za autostrady

2023-07-20  |  09:00
Biuro prasowe

VeloBank udostępnił klientom nową usługę w aplikacji mobilnej, dzięki której zapłacą za przejazdy na autostradach. Partnerem banku w tym obszarze jest Autopay. Nowa funkcja w bankowości mobilnej VeloBanku to konsekwentna realizacja strategii rozwoju tego kanału o użyteczne usługi typu VAS, czyli value added service.

Nową odsłonę bankowości mobilnej klienci VeloBanku zobaczyli w maju br. Została ona zaprojektowana zgodnie z podejściem „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Aplikację wyróżnia przejrzysta architektura informacji, nowoczesny i spójny design oraz użyteczne funkcje. Do tej pory klienci mogli z poziomu bankowości mobilnej kupić bilet komunikacji miejskiej czy opłacić parking, a od teraz mogą również automatycznie zapłacić za autostrady.

Zależało nam, aby tę funkcję uruchomić właśnie teraz, bo trwają wakacje, w czasie których wiele osób rusza na zasłużony urlop. Z naszą aplikacją podróżowanie jest łatwiejsze. A to właśnie uważność na potrzeby klientów jest celem, który przyświeca nam od początku. Chcemy być blisko tego, co ważne dla naszych użytkowników, oferować im najnowocześniejsze i bezpieczne rozwiązania, które ułatwiają im finansową codzienność – mówi Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.

Uruchomienie nowej usługi w aplikacji mobilnej VeloBanku jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Po zalogowaniu należy wybrać „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady”. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń-Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice-Kraków). Na odcinku A1 Toruń-Gdańsk wystarczy podjechać pod dowolną bramkę, natomiast na odcinku A4 Kraków-Katowice trzeba wybrać bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle. W obu przypadkach system po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierze po zjeździe z autostrady.

Możliwość opłacenia przejazdu na autostradzie z poziomu aplikacji mobilnej VeloBanku pozwala zaoszczędzić czas na czekanie na bramkach oraz szukanie pieniędzy lub karty. Ponadto, system korzysta z nowoczesnych rozwiązań weryfikacji tablic rejestracyjnych, tzw. videotolling.

– Od kilku lat tworzymy rozwiązania, które usuwają bariery i pozwalają podróżować wygodnie, w sposób zautomatyzowany. Dotyczy to zarówno wybranych autostrad w Polsce, jak i poza granicami, dzięki opcji zakupu e-winiet. Zintegrowanie usługi Autopay z VeloBankiem daje użytkownikom możliwość sprawnego i bezpiecznego przejazdu. Cieszymy się, że możemy w ten sposób zadbać o wygodę codziennego życia klientów banku – mówi Magdalena Krzymuska, Sales Director Autopay Mobility.

Aplikację VeloBanku można pobrać ze sklepów: Google Play, App Store oraz AppGallery. Jest dostępna dla telefonów z systemem Android od wersji 7.0 lub wyższej oraz iOS od wersji 14.0 lub wyższej.

----

Autopay Mobility - to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Z rozwiązania korzysta już niemal 2 mln kierowców. Od kwietnia 2023 r. Autopay umożliwia także zakup e-winiet do Czech, Słowenii, Słowacji i Węgier. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Finanse 73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań Biuro prasowe
2024-07-04 | 17:30

73% firm zachęca pracowników do proekologicznych zachowań

Działania eko stają się coraz ważniejsze dla Polaków, a firmy stoją w coraz większym stopniu przed wyzwaniem związanym z raportowaniem niefinansowym (ESG),
Finanse Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń
2024-07-02 | 08:30

Gdzie nie logować się na konto bankowe? Świadomość potencjalnych zagrożeń

W czasach, gdy coraz więcej codziennych transakcji przenosi się do świata online, bezpieczeństwo kont bankowych jest absolutnym priorytetem. Zachowanie ostrożności podczas logowania jest
Finanse Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?
2024-06-30 | 22:00

Jak zarobić na mieszkaniu i wciąż w nim mieszkać?

Coraz więcej mówi się o rencie dożywotniej, czyli hipotece odwróconej w modelu sprzedażowym. Zazwyczaj, gdy chcemy kupić nieruchomość, to udajemy się do banku

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.