VeloBank we współpracy z Autopay wprowadza automatyczne płatności za autostrady
VeloBank udostępnił klientom nową usługę w aplikacji mobilnej, dzięki której zapłacą za przejazdy na autostradach. Partnerem banku w tym obszarze jest Autopay. Nowa funkcja w bankowości mobilnej VeloBanku to konsekwentna realizacja strategii rozwoju tego kanału o użyteczne usługi typu VAS, czyli value added service.
Nową odsłonę bankowości mobilnej klienci VeloBanku zobaczyli w maju br. Została ona zaprojektowana zgodnie z podejściem „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Aplikację wyróżnia przejrzysta architektura informacji, nowoczesny i spójny design oraz użyteczne funkcje. Do tej pory klienci mogli z poziomu bankowości mobilnej kupić bilet komunikacji miejskiej czy opłacić parking, a od teraz mogą również automatycznie zapłacić za autostrady.
– Zależało nam, aby tę funkcję uruchomić właśnie teraz, bo trwają wakacje, w czasie których wiele osób rusza na zasłużony urlop. Z naszą aplikacją podróżowanie jest łatwiejsze. A to właśnie uważność na potrzeby klientów jest celem, który przyświeca nam od początku. Chcemy być blisko tego, co ważne dla naszych użytkowników, oferować im najnowocześniejsze i bezpieczne rozwiązania, które ułatwiają im finansową codzienność – mówi Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
Uruchomienie nowej usługi w aplikacji mobilnej VeloBanku jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Po zalogowaniu należy wybrać „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady”. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń-Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice-Kraków). Na odcinku A1 Toruń-Gdańsk wystarczy podjechać pod dowolną bramkę, natomiast na odcinku A4 Kraków-Katowice trzeba wybrać bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle. W obu przypadkach system po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierze po zjeździe z autostrady.
Możliwość opłacenia przejazdu na autostradzie z poziomu aplikacji mobilnej VeloBanku pozwala zaoszczędzić czas na czekanie na bramkach oraz szukanie pieniędzy lub karty. Ponadto, system korzysta z nowoczesnych rozwiązań weryfikacji tablic rejestracyjnych, tzw. videotolling.
– Od kilku lat tworzymy rozwiązania, które usuwają bariery i pozwalają podróżować wygodnie, w sposób zautomatyzowany. Dotyczy to zarówno wybranych autostrad w Polsce, jak i poza granicami, dzięki opcji zakupu e-winiet. Zintegrowanie usługi Autopay z VeloBankiem daje użytkownikom możliwość sprawnego i bezpiecznego przejazdu. Cieszymy się, że możemy w ten sposób zadbać o wygodę codziennego życia klientów banku – mówi Magdalena Krzymuska, Sales Director Autopay Mobility.
Aplikację VeloBanku można pobrać ze sklepów: Google Play, App Store oraz AppGallery. Jest dostępna dla telefonów z systemem Android od wersji 7.0 lub wyższej oraz iOS od wersji 14.0 lub wyższej.
----
Autopay Mobility - to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Z rozwiązania korzysta już niemal 2 mln kierowców. Od kwietnia 2023 r. Autopay umożliwia także zakup e-winiet do Czech, Słowenii, Słowacji i Węgier.

Ailleron Innovation Forum 2025: Innowacje, które realnie zmieniają sektor finansowy

Bitget dołącza do Organizacji UNICEF Game Changers, aby umożliwić edukację w zakresie blockchain dla 300 tys. osób w 2025 r.

Przedsiębiorcy oczekują sprawiedliwego traktowania przez organy podatkowe
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.