VeloBank we współpracy z Autopay wprowadza automatyczne płatności za autostrady
VeloBank udostępnił klientom nową usługę w aplikacji mobilnej, dzięki której zapłacą za przejazdy na autostradach. Partnerem banku w tym obszarze jest Autopay. Nowa funkcja w bankowości mobilnej VeloBanku to konsekwentna realizacja strategii rozwoju tego kanału o użyteczne usługi typu VAS, czyli value added service.
Nową odsłonę bankowości mobilnej klienci VeloBanku zobaczyli w maju br. Została ona zaprojektowana zgodnie z podejściem „mobile first”, czyli koncentracji na potrzebach osób, które w kontakcie z bankiem preferują rozwiązania mobilne. Aplikację wyróżnia przejrzysta architektura informacji, nowoczesny i spójny design oraz użyteczne funkcje. Do tej pory klienci mogli z poziomu bankowości mobilnej kupić bilet komunikacji miejskiej czy opłacić parking, a od teraz mogą również automatycznie zapłacić za autostrady.
– Zależało nam, aby tę funkcję uruchomić właśnie teraz, bo trwają wakacje, w czasie których wiele osób rusza na zasłużony urlop. Z naszą aplikacją podróżowanie jest łatwiejsze. A to właśnie uważność na potrzeby klientów jest celem, który przyświeca nam od początku. Chcemy być blisko tego, co ważne dla naszych użytkowników, oferować im najnowocześniejsze i bezpieczne rozwiązania, które ułatwiają im finansową codzienność – mówi Marta Dałkiewicz, Dyrektor Departamentu Bankowości Elektronicznej w VeloBanku.
Uruchomienie nowej usługi w aplikacji mobilnej VeloBanku jest niezwykle proste i wymaga zaledwie kilku kliknięć. Po zalogowaniu należy wybrać „Usługi”, „Transport”, a następnie „Autostrady”. Automatyczne przejazdy są aktualnie dostępne na autostradzie A1 (Toruń-Gdańsk) oraz na autostradzie A4 (Katowice-Kraków). Na odcinku A1 Toruń-Gdańsk wystarczy podjechać pod dowolną bramkę, natomiast na odcinku A4 Kraków-Katowice trzeba wybrać bramki oznakowane symbolem czarnej kamery na żółtym tle. W obu przypadkach system po rozpoznaniu auta podniesie szlaban, a opłatę za przejazd pobierze po zjeździe z autostrady.
Możliwość opłacenia przejazdu na autostradzie z poziomu aplikacji mobilnej VeloBanku pozwala zaoszczędzić czas na czekanie na bramkach oraz szukanie pieniędzy lub karty. Ponadto, system korzysta z nowoczesnych rozwiązań weryfikacji tablic rejestracyjnych, tzw. videotolling.
– Od kilku lat tworzymy rozwiązania, które usuwają bariery i pozwalają podróżować wygodnie, w sposób zautomatyzowany. Dotyczy to zarówno wybranych autostrad w Polsce, jak i poza granicami, dzięki opcji zakupu e-winiet. Zintegrowanie usługi Autopay z VeloBankiem daje użytkownikom możliwość sprawnego i bezpiecznego przejazdu. Cieszymy się, że możemy w ten sposób zadbać o wygodę codziennego życia klientów banku – mówi Magdalena Krzymuska, Sales Director Autopay Mobility.
Aplikację VeloBanku można pobrać ze sklepów: Google Play, App Store oraz AppGallery. Jest dostępna dla telefonów z systemem Android od wersji 7.0 lub wyższej oraz iOS od wersji 14.0 lub wyższej.
----
Autopay Mobility - to system do szybkich i automatycznych płatności, przeznaczony dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Autopay jest najbardziej kompleksowym rozwiązaniem umożliwiającym automatyczne płatności za przejazd autostradami w Polsce. System działa zarówno na państwowych autostradach A2 Konin - Stryków oraz A4 Wrocław - Sośnica, jak i na prywatnych: AmberOne A1 (Toruń-Gdańsk) oraz A4 Katowice - Kraków. Z rozwiązania korzysta już niemal 2 mln kierowców. Od kwietnia 2023 r. Autopay umożliwia także zakup e-winiet do Czech, Słowenii, Słowacji i Węgier.

Ceny ubezpieczeń spadły o 3% w pierwszym kwartale 2025 r.

Pożyczki bez zaświadczeń i formalności – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają tę formę finansowania?
Walletto Fintech Poland i rozwój polskiego ekosystemu fintech
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.