VeloLokata na dni. Im więcej dni, tym więcej korzyści
Polacy poszukują elastycznych rozwiązań, które pomagają im oszczędzać, jak i kiedy chcą. Dlatego VeloBank przygotował propozycję VeloLokaty na dni, w której klienci sami decydują o okresie jej trwania. Wytrwałość jest wynagradzana. Decydując się na 31-dniową lokatę oprocentowanie wynosi 1%, ale już okres od 324 do 366 dni daje 5% zwrot w skali roku. Oferta dostępna jest przez bankowość mobilną oraz internetową.
Nową propozycję lokaty w VeloBanku promuje hasło „Im więcej dni, tym więcej korzyści”. Produkt jest niestandardowy, bo liczony w dniach. Wyróżnia go elastyczność – klient sam decyduje na jak długo lokuje swoje pieniądze. Do wyboru ma okres lokaty od 31 do 366 dni. Im dłuższy czas trwania lokaty, tym wyższe oprocentowanie, które zaczyna się od 1% i wzrasta proporcjonalnie do liczby dni. Depozyt jest dostępny dla kwot od 5 000 zł dla nowych i obecnych klientów. Oferta jest dostępna zarówno z poziomu aplikacji mobilnej, jak i bankowości internetowej. Jedna osoba może założyć więcej niż jedną lokatę.
– Planując większe wydatki zazwyczaj wiemy, nawet z precyzją co do dnia, kiedy będziemy potrzebowali danej kwoty. Dlatego w naszej nowej ofercie nie narzucamy, na jaki czas ma zostać zawarta lokata. Pozwalamy klientom na samodzielny wybór. Niestandardowe okresy elastycznie dopasowują się do ich planów i potrzeb. To daje wygodę i pomaga maksymalnie wykorzystać możliwość pomnażania swoich oszczędności. Jako bank ułatwiający codzienne zarządzanie finansami dobrze rozumiemy, czego potrzebują nasi klienci i rozwijamy ofertę tak, aby zapewnić im maksimum korzyści – mówi Adam Frankowski, Dyrektor Zarządzający Obszarem Produktów Bankowych w VeloBanku.
Lokata na dni:
- od 31 do 366 dni,
- oprocentowanie od 1% do 5% w skali roku,
- dla obecnych i nowych klientów,
- do założenia w bankowości mobilnej oraz internetowej,
- kwota min. 5 000 zł,
- likwidacja przed zakończeniem okresu umownego oznacza utratę należnych odsetek.
Szczegóły oferty, w tym zasady założenia lokaty odnawialnej i nieodnawialnej znajdują się w Tabeli Oprocentowania Lokat Terminowych dostępnej na stronie www.velobank.pl.
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.