Warsaw Passive Investment Conference 24-25.04.2023
Jak co roku, w tym również, BETA ETF wraz z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie i Biurem Maklerskim mBanku, organizuje Wielką Warszawską Konferencję Pasywnego Inwestowania. W tym roku Konferencja odbędzie się w formie online (24.04.2023) oraz stacjonarnej (25.04.2023 na GPW). Udział w Konferencji jest bezpłatny. Konferencja skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych oraz całego rynku inwestycyjnego (w tym również pracowników banków, biur i domów maklerskich). Na konferencji będą obecni goście zagraniczni i z Polski (polskie i zagraniczne ETFy). Spośród partnerów zagranicznych, Partnerem Głównym Konferencji jest Invesco. Partnerem Wspierającym Wisdom Tree, DWS (xTrackers), iShares. Pośród polskich, Partnerem Merytorycznym jest CFA Society Poland, Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych, Izba Domów Maklerskich. Partnerzy medialni to: stockwatch.pl, Gazeta Giełdy i Inwestorów Parkiet, Comparic24.tv, Doradcatv i PAP Biznes.
Ciekawa agenda, wielu prelegentów, panele, dyskusje – to wszystko w jednym miejscu.
24-25 kwiecień 2023 - w formie online i stacjonarnej
Zapraszamy serdecznie!
Bezpłatna rejestracja
5 rad dla przedsiębiorców na 2025 r. od lidera finansowania pozabankowego
Ubezpieczenia na życie jako inwestycja w pracowników
Internetowy Fundusz Leasingowy S.A. wyemitował obligacje na kwotę 6 mln złotych
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.