Firma Rockwell Automation została uznana za wizjonera w branży
Rockwell Automation, największa na świecie firma specjalizująca się w automatyzacji przemysłu i transformacji cyfrowej w badaniu Gartner Magic Quadrant dotyczącym systemów realizacji produkcji (MES) otrzymała tytuł Wizjonera za system FactoryTalk® Production Centre, z kolei przejęta przez nią Plex Systems, tytuł Lidera za platformę Smart Manufacturing Platform.
Wyróżnienie przez Gartner Magic Quadrant 2022 świadczy o szybko rosnącym zasięgu rynkowym i uznaniu branży dla całej oferty systemów realizacji produkcji firmy. Klienci firmy Rockwell mogą teraz korzystać z rozwijającej się perspektywy, obejmującej szeroki zakres branż.
„Cieszymy się z wyróżnienia naszej oferty systemów realizacji produkcji w Gartner Magic Quadrant 2022” – powiedział Brian Shepherd, wiceprezes Rockwell Automation ds. oprogramowania i sterowania, który zauważył, że interpretacja funkcjonalności tych systemów przez firmę Gartner wykracza poza tradycyjną definicję, obejmując wszystkie funkcje na poziomie przedsiębiorstwa, związane z operacjami biznesowymi, systemami inżynieryjnymi i automatyzacją fabryki.
„Jesteśmy dumni, że Rockwell FactoryTalk otrzymało tytuł Wizjonera za przełomowe rozwiązanie w zakresie orkiestracji funkcji systemu realizacji produkcji” – dodał Shepherd. „Uważamy, że uznanie firmy Plex za Lidera pokazuje również wpływ i wartość, jaką Smart Manufacturing Platform zapewnia klientom. Naszym zdaniem docenienie kompleksowej oferty firmy Rockwell przez Gartner jeszcze bardziej podkreśla synergię między tymi ofertami”.
Pełna oferta firmy Rockwell w zakresie zarządzania działalnością operacyjną obejmuje rozwiązania Plex Systems i FactoryTalk ProductionCentre z funkcjami takimi jak:
- systemy realizacji produkcji,
- QMS,
- planowanie łańcucha dostaw,
- monitorowanie produkcji oraz
- zarządzanie wydajnością aktywów.
FactoryTalk ProductionCentre oferuje szeroki zakres funkcji i możliwości wymaganych w branżach podlegających ścisłym regulacjom prawnym. Firma Plex oferuje jedyną jednoinstancyjną platformę produkcyjną SaaS (oprogramowanie jako usługa) dla wielu dzierżawców, która działa na dużą skalę, obsługuje ponad 700 klientów i zarządza ponad ośmioma miliardami transakcji dziennie. Łącznie oferta firmy Rockwell w zakresie zarządzania działalnością operacyjną zapewnia najlepsze rozwiązania dla najszerszego grona klientów, umożliwiając dokonanie cyfrowej transformacji prowadzonej działalności operacyjnej.
Dowiedz się więcej o pozycji firmy Rockwell jako Wizjonera tutaj i firmy Plex jako Lidera tutaj w badaniu Magic Quadrant 2022 dotyczącym systemów realizacji produkcji.
O firmie Rockwell Automation
Rockwell Automation, Inc. (NYSE: ROK), jest światowym liderem w automatyce przemysłowej i transformacji cyfrowej. Łączymy wyobraźnię ludzi z potencjałem technologii, aby rozwijać to, co jest po ludzku możliwe, czyniąc świat bardziej produktywnym i zrównoważonym. Rockwell Automation, z siedzibą w Milwaukee, Wisconsin, zatrudnia około 23 500 osób w ponad 100 krajach. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak wdrażamy koncepcję The Connected Enterprise w różnych przedsiębiorstwach przemysłowych, odwiedź www.rockwellautomation.com.

Polski biznes nie jest przygotowany na cyberzagrożenia

Cyberbezpieczeństwo dla firm – skuteczne rozwiązania iIT Distribution Polska

Emitel Partnerem Technologicznym Impact’25
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.