Firma STILL uzyskała certyfikat EcoVadis Platinum 2024
Get More Services
ul. Rynek 60/2
50-116 Wrocław
w.podsiadly|getmoreservices.pl| |w.podsiadly|getmoreservices.pl
+48571246669
www.getmoreservices.pl
Kolejny raz z rzędu firma STILL otrzymała certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis na poziomie Platinum. Oznacza to, że pod kątem sustainability przedsiębiorstwo plasuje się wśród 1% najlepszych podmiotów.
EcoVadis to renomowana, niezależna agencja ratingowa, oceniająca zgłaszające się do niej firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju na czterech wymiarach: „Etyka”, „Praca i prawa człowieka”, „Środowisko” i „Zrównoważone zaopatrzenie”. W styczniu 2024 r. firma STILL uzyskała w sumie 81 na 100 możliwych punktów, co plasuje ją wśród 1% najwyżej ocenionych firm i uprawnia do posługiwania się certyfikatem na poziomie Platinum. – Czynimy w STILL wysiłki, by intralogistyka była wydajna i odpowiadała na wyzwania przyszłości. Dążymy do tego celu wieloma ścieżkami – mówi dr Florian Heydenreich, Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. – Jak dowodzą wyniki audytu EcoVadis, pozytywnie wyróżniamy się na tle europejskiej średniej we wszystkich kategoriach zrównoważonego rozwoju. Cieszymy się z kolejnego potwierdzenia, że nasza strategia sustainability jest skuteczna – komentuje.
Firma STILL szczególnie dobrze wypadła w kategoriach „Środowisko” oraz „Praca i prawa człowieka", zdobywając w nich prawie dwa razy więcej punktów niż średnia wartość dla badanych firm. Względem poprzedniego badania przedsiębiorstwu udało się poprawić także wynik w zakresie „Etyki” i „Zrównoważonego zaopatrzenia”. – Pozytywna ocena we wszystkich branych pod uwagę obszarach jest znakiem, że nasze kompleksowe systemy zarządzania są tak samo skuteczne, jak nasze liczne kampanie w zakresie ochrony środowiska, recyklingu, utylizacji odpadów oraz postępowania z substancjami niebezpiecznymi i ich redukcji – dodaje Executive Vice President Sales & Service STILL EMEA. Nowością w działaniach EcoVadis jest zobowiązanie się do posadzenie drzewa za każdą opublikowaną w tym roku kartę wyników. Firma STILL włączyła się w tę akcję, deklarując sfinansowanie dodatkowej sadzonki za każdy otrzymany od Agencji certyfikat. – To widoczny, symboliczny sposób zaznaczenia zaangażowania naszej firmy w zarządzanie zrównoważonym rozwojem – konkluduje Heydenreich.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Amazon 5. rok z rzędu największym na świecie korporacyjnym nabywcą energii odnawialnej

Poznaliśmy zwycięzców globalnego konkursu "Go Green with Taiwan"
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.