FIRMA UPS PRZEKROCZYŁA PRÓG MILIARDA DORĘCZONYCH SZCZEPIONEK PRZECIWKO COVID-19
Solski Communications Sp. z o.o.
pl. Stanisława Małachowskiego 2
00-066 Warszawa
nnaworska|solskipr.pl| |nnaworska|solskipr.pl
692740668
https://solskipr.pl/
Firma UPS (NYSE: UPS) ogłosiła , że przekroczyła próg miliarda dostarczonych dawek szczepionki przeciwko COVID-19 z niemal perfekcyjną terminowością. Osiągnięcie tego kamienia milowego zaledwie rok po tym, jak pierwsza szczepionka została dostarczona przez firmę UPS, było możliwe dzięki innowacyjnemu podejściu firmy. Jedyne w swoim rodzaju technologie monitorowania UPS Premier, wiodące w branży rozwiązania w zakresie łańcucha chłodniczego oraz rozbudowana, zaawansowana, globalna sieć UPS Healthcare umożliwiła wsparcie klientów i społeczności na całym świecie.
„Pracownicy UPS odegrali kluczową rolę w walce z COVID-19, umożliwiając równy dostęp do kluczowych usług opieki medycznej – czyli szczepień” – powiedziała Kate Gutmann, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwiązań oraz Wiceprezes Wykonawcza UPS Global Healthcare. „Osiągnięcie tego sukcesu nie byłoby możliwe bez zaangażowania każdego pracownika naszej globalnej sieci. Razem z naszymi partnerami i klientami ciężko pracowaliśmy, aby przyspieszyć dystrybucję szczepionek i pomóc wzmocnić bezpieczeństwo społeczności, w których żyjemy”.
Firma UPS jest zaangażowana w walkę z COVID-19 również w Polsce - od momentu pierwszego transportu szczepionek przeciw COVID-19 pod koniec 2020 roku, aż po niedawną dystrybucję szczepionek dla najmłodszej grupy wiekowej 5-11 lat. UPS od wielu lat inwestuje w logistykę w sektorach medycznym i farmaceutycznym, między innymi poprzez przejęcie w 2014 roku polskiej firmy Poltraf. By móc odpowiadać na coraz to większe zapotrzebowanie ze strony sektora, UPS Healthcare w Polsce otworzy wkrótce swój nowy obiekt w Błoniu.
Globalna sieć UPS i oddani pracownicy nie tylko wspierali klientów z sektora medycznego i organizacje globalne, ale też dołączyli do partnerstw publiczno-prywatnych w celu dostarczenia szczepionek. Dzieliliśmy się także specjalistyczną wiedzą z zakresu zarządzania łańcuchem chłodniczym przy wysyłkach do krajów o trudnodostępnej populacji, umożliwiając dostęp do szczepionek jak największej liczbie osób. W tym celu UPS Healthcare zmapowała około 500 tras, aby umożliwić bezproblemowe dostarczanie szczepionek na całym świecie, a także wykorzystała ponad 1 300 ton suchego lodu, aby zapewnić ich bezpieczny transport.
„UPS Healthcare ustanowiło globalny standard szybkości dostarczania szczepionek przeciwko COVID-19, dzięki zaangażowaniu pracowników UPS oraz globalnym możliwościom logistycznym i doświadczeniu firmy” – powiedział Prezes UPS Healthcare Wes Wheeler. „Leki biologiczne dostarczane za pośrednictwem najnowocześniejszych sieci łańcucha chłodniczego stanowią przyszłość sektora medycznego, a firma UPS Healthcare wiedzie prym w tej dziedzinie.”
Przykłady globalnych działań:
- Udostępnianie zamrażarek ultraniskotemperaturowych i nieodpłatne dostawy szczepionek dla równej dystrybucji na odległych i wiejskich obszarach w Afryce, Ameryce Południowej, Azji, Ameryce Północnej i Europie, możliwe dzięki Fundacji UPS.
- Trzy regionalne, całodobowe centra dowodzenia UPS Healthcare, zajmowały się przewidywaniem globalnego ruchu szczepionek i zarządzały nim w celu zapewnienia doręczeń w wyznaczonych terminach. Stworzono szereg planów awaryjnych i rozwiązań zmniejszających ryzyko związane z ekstremalnymi warunkami pogodowymi i innymi przeszkodami.
- Partnerstwo z Gavi i innymi organizacjami w celu szkolenia i zarządzania dostawami szczepionek w ultra-niskiej temperaturze w krajach objętych programem na rzecz globalnego dostępu do szczepionki przeciwko COVID-19 (COVAX), wspierając infrastrukturę sektora pomocy humanitarnej i sektora medycznego w zakresie COVID.
- Zapewnienie ekspertów logistycznych UPS w krajach takich jak Indonezja i Malawi w celu pełnego i bezpiecznego zarządzania logistyką dystrybucji szczepionek.
- Wsparcie w zakresie dostaw szczepionek za pośrednictwem autonomicznego drona do klinik w Afryce w ramach partnerstwa z Zipline i Gavi.
- Możliwość monitorowania lokalizacji szczepionek w czasie rzeczywistym dzięki usłudze UPS Premier, która zapewnia precyzyjny wgląd w każdą pojedynczą paczkę ze szczepionką – z dokładnością do 3 metrów - w dowolnym miejscu globalnej sieci UPS.
- Wsparcie ponad 130 badań klinicznych nad szczepionkami przeprowadzonych do tej pory przez spółkę zależną UPS Healthcare Marken, która jest zaangażowana w prace nad prawie wszystkimi szczepionkami i terapiami będącymi obecnie w fazie rozwoju.
„Mamy to w naszym DNA. Dlatego będziemy stale dostarczać ratujące życie materiały, szczepionki i inne elementy terapii leczniczych, mając na uwadze równomierną dystrybucję w każdym kraju, w którym działamy" – powiedziała Laura Lane, Dyrektor ds. Korporacyjnych, która jest również odpowiedzialna za zrównoważony rozwój.

Rusza ogólnopolskie badanie potrzeb farmaceutów, dotyczące ich roli w terapii ran w ramach kampanii „Rany pod kontrolą”

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Czy siedzący tryb życia powoduje żylaki u mężczyzn?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Rośnie liczba i wartość udzielonych konsumentom kredytów gotówkowych. Gorzej mają się kredyty ratalne oraz te udzielane firmom
Rynek kredytowy w Polsce co do zasady rośnie, choć nierównomiernie. Z danych Biura Informacji Kredytowej wynika, że najlepiej rozwija się segment kredytów gotówkowych dla konsumentów. Wartościowo wzrosła też kwota udzielonych limitów w kartach kredytowych. Według prognoz BIK w całym roku wzrośnie wartość zarówno udzielonych kredytów mieszkaniowych, jak i gotówkowych, choć tych pierwszych poniżej inflacji. Wcześniejsze cięcia stóp procentowych przez RPP nie zmieniły tej prognozy.
Transport
37,5 proc. środków z Planu Społeczno-Klimatycznego trafi na walkę z ubóstwem transportowym. Organizacje branżowe apelują o zmianę priorytetowych projektów [DEPESZA]

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej z końcem czerwca zakończyło konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego, który otwiera drogę do pozyskania 65 mld zł (11,4 mld euro) z unijnego Społecznego Funduszu Klimatycznego. Polska będzie jego największym beneficjentem, a 37,5 proc. budżetu zostanie przeznaczone na bezpośrednie wsparcie osób narażonych na ubóstwo transportowe. Organizacje branżowe oceniają jednak, że walka z tym zjawiskiem może się okazać nieskuteczna. W toku konsultacji zgłosiły swoje zastrzeżenia co do priorytetów w wydatkach i sposobu wsparcia inwestycji w transport rowerowy.
Prawo
Firmy będą mogły przetestować krótszy tydzień pracy z rządowym wsparciem. Nabór wniosków ruszy w sierpniu

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchamia pilotaż krótszego tygodnia pracy. Zainteresowane wzięciem w nim udziału firmy będą się mogły ubiegać o wsparcie finansowe ze strony rządu. Politycy Nowej Lewicy, którzy są pomysłodawcami testu tego rozwiązania, przekonują, że finalnie zyskają na nim wszyscy, zarówno pracownicy, jak i pracodawcy, a ostrzeżenia o spodziewanych problemach gospodarki są mocno przesadzone.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.