Komunikaty PR

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i

2021-07-28  |  01:00
Biuro prasowe

3 powody, dla których warto wykorzystywać ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych

Świat zmienia się na naszych oczach i trzeba się do niego dostosować, zwłaszcza w biznesie. Przyjmowanie towarów, kompletacja zamówień, identyfikacja i śledzenie części czy też praca na zapleczu sklepu, wyglądają dziś inaczej niż jeszcze kilka lat temu. Wymagają odczytu kodów kreskowych łatwo, szybko i przede wszystkim – poprawnie. Dlatego ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych zyskują coraz większą popularność w sektorze magazynowym, w produkcji czy w handlu detalicznym. Główną zaletą tych technologii jest duża elastyczność. Równie istotne jest zwiększenie dzięki nim wydajności w obsłudze procesów magazynowych oraz komfortu pracy. 

Podstawowym elementem rozwiązań ubieralnych jest czytnik kodów kreskowych. Urządzenia mogą być montowane na dwa sposoby. Czytnik pierścieniowy jest przeznaczony do noszenia na palcu. Inny rodzaj czytnika mocuje się na grzbiecie dłoni. Urządzeniem uzupełniającym rozwiązanie ubieralne może być terminal danych, przeznaczony do noszenia na przedramieniu, który można także zaadoptować poprzez zastosowanie właściwych akcesoriów do montażu.

Jakie korzyści daje korzystanie z rozwiązań ubieralnych?

Czytniki kodów i terminale danych mogą usprawnić pracę każdego magazynu. Czym konkretnie się charakteryzują?  

1. Poprawiają ergonomię pracy

Rozwiązania ubieralne cechują się doskonałą ergonomią pracy, co doceniają operatorzy. Niska waga i kompaktowe rozmiary sprawiają, że praca z tymi urządzeniami jest komfortowa i ułatwia wykonywanie operacji. - Przycisk wyzwalania odczytu jest montowany u góry lub z boku, co sprawia, że czytnik jest niezwykle uniwersalny. – wyjaśnia Marek Gaweł, produkt manager w zakresie urządzeń automatycznej identyfikacji w Dziale Rozwoju Produktu w firmie Etisoft. - Jest także przystosowany do indywidualnych preferencji operatora. – podkreśla ekspert.

2. Gwarantują niewielkie ryzyko uszkodzenia

Pomimo niewielkich gabarytów urządzeń, konstrukcja czytników kodów i terminali danych zapewnia im najwyższe parametry odpornościowe. Zabezpieczenie klasy IP65 sprawia, że czytniki są w pełni pyłoszczelne i odporne na działanie strumienia wody. Nie uszkodzi ich nawet upadek na beton z wysokości 1,8 m.

3. Zapewniają większą wydajność

Ponieważ skanery ubieralne umożliwiają skanowanie bez konieczności angażowania rąk, zwiększają tym samym wydajność i produktywność pracowników. - Aby dokonać odczytu, pracownicy nie muszą już trzymać ręcznego skanera ani terminala danych w rękach. Mając obie ręce wolne, mogą więc zająć się obsługą produktów, kartonów czy wykonywaniem innych zadań. W efekcie, operator w ciągu jednej zmiany może wykonać więcej pracy. – zauważa Marek Gaweł z Etisoft.

Ubieralne czytniki kodów kreskowych i terminale danych – to się faktycznie opłaca

Czytnik pierścieniowy czy terminal naramienny to urządzenia, które na stałe mocuje się do rąk operatora. Dzięki takiemu montażowi ryzyko zagubienia w trakcie pracy zasadniczo redukuje się niemal do zera. Zbędne staje się także montowanie dodatkowych uchwytów i stacji dokujących, dedykowanych do tradycyjnych terminali danych. Cały osprzęt do skanowania kodów kreskowych

to tak naprawdę kompaktowe rozwiązanie. Wymiary najmniejszego czytnika pierścieniowego – Zebra RS5100 – to zaledwie 61 mm długości, 28 mm szerokości i 21 mm wysokości. Niewielkie gabaryty urządzenia sprawiają, że czytnik nie ogranicza ruchów użytkownika. W połączeniu z niską wagą (rzędu 70 g), jest w zasadzie nieodczuwalny podczas pracy, dając przy tym odczuwalne efekty - zwiększając wydajność w obsłudze procesów magazynowych.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.