Komunikaty PR

5 korzyści stosowania etykieciarek przemysłowych

2022-04-22  |  01:00
Biuro prasowe

Automatyczne etykieciarki skutecznie wspomagają pracę zakładów przemysłowych. Nowoczesne rozwiązanie do drukowania i naklejania etykiet pozwala zwiększyć wydajność procesów, wpływa pozytywnie na bezpieczeństwo danych, a także przekłada się na oszczędności w firmowym budżecie.

 

Prawidłowe oznakowanie produktów czy opakowań zbiorczych jest niezbędne do terminowej realizacji procesów. Czytelna etykieta umieszczona w widocznym miejscu pozwala szybko odnaleźć niezbędne artykuły.

 

Czytelna etykieta stanowi podstawę procesów logistycznych w zakładach zajmujących się produkcją i magazynowaniem. To główne źródło informacji o produkcie dla człowieka oraz urządzeń skanujących – mówi Michał Wąs, odpowiedzialny za systemy automatycznego druku i aplikacji etykiet print&apply w firmie Etisoft.

 

Przedsiębiorstwa korzystają z etykieciarek przemysłowych, aby zwiększyć tempo pracy oraz podnieść jej jakość. Oto 5 korzyści, jakie przynosi stosowanie tych urządzeń.

 

Automatyzacja

Etykieciarki przemysłowe generują informacje prosto z systemu ERP. Zawarte tam dane zapisane w formacie PDF zostają przetworzone przez urządzenie do postaci etykiety, a następnie umieszczone na opakowaniu. Cały proces odbywa się automatycznie. Etykieciarki gwarantują też wysoką precyzję działania. Urządzenie zawsze umieszcza etykietę dla danego produktu w tym samym miejscu, co znacznie ułatwia odnajdywanie informacji. Sprzęt jest przystosowany do obsługi powierzchni o zróżnicowanej strukturze. Problemu nie stanowią elementy płaskie, wypukłe, czy też okrągłe. Większość etykieciarek pozwala na umieszczanie etykiet w dowolnym miejscu – na górze, na dole, po bokach lub w narożnikach opakowania.

 

Bezpieczeństwo

Etykieciarki przemysłowe zapewniają bezpieczeństwo na trzech poziomach. Po pierwsze, gwarantują bezpieczeństwo danych. Generowane z systemu informacje trafiają prosto na etykietę. Zbędne pośrednictwo w przetwarzaniu danych, ryzyko wycieku informacji wrażliwych oraz pomyłki w druku zostają wyeliminowane. Po drugie, etykieciarki zapewniają ochronę produktu etykietowanego. Dokładnie aplikują etykiety na dowolnych powierzchniach, a siła nacisku zostaje wyważona tak, aby nie uszkodzić opakowań wykonanych z delikatnych materiałów. Jednocześnie etykieta zostaje naklejona na tyle mocno, aby nie odkleić się w trakcie transportu. Po trzecie, stosowanie etykieciarek przemysłowych znacznie zwiększa bezpieczeństwo operatorów.

 

W zakładach przemysłowych istnieje wiele stref podwyższonego ryzyka. Zastąpienie pracy operatorów fizycznych urządzeniami mechanicznymi i wykorzystanie w tym celu automatycznego etykietowania pozwala wyeliminować konieczność pracy człowieka w strefie zagrożenia – zauważa ekspert z Etisoft.

 

Oszczędność

Automatyczne etykietowanie to sposób na oszczędność czasu oraz pieniędzy. Działanie etykieciarek nie wymaga stałej obecności operatora, stąd też istnieje możliwość zmniejszenia obsady albo przekierowania pracowników do innych zadań. Jednocześnie automatyczne urządzenia pobierają dane prosto z systemu, co znacznie obniża ilość błędnych etykiet. Przekłada się to na niższe koszty eksploatacji urządzeń oraz mniejsze ilości odpadów.

 

Wydajność

Jedną z największych zalet procesów automatycznych jest ich powtarzalność. Etykieciarka przemysłowa zintegrowana z linią produkcyjną może znakować produkty w trakcie ich przemieszczania się po taśmie. Urządzenie działa w trybie 24/7, utrzymując jednakowo wysoką wydajność przez cały czas wykonywania pracy.

 

Łatwe drukowanie

Automatyczne etykieciarki mogą generować etykiety w formacie PDF prosto z systemu ERP. Istnieje również możliwość szybkiej edycji danych na etykiecie, jeśli zajdzie taka konieczność. Po integracji urządzenia z systemem oraz linią nie potrzebujemy więc sztabu specjalistów, którzy będą nadzorować proces etykietowania, a wprowadzanie zmian oraz drukowanie etykiet jest intuicyjne i szybkie.

 

Wskazane korzyści nie pozostawiają złudzeń - stosowanie etykieciarek przemysłowych to ważny krok w drodze do pełnej automatyzacji przedsiębiorstwa przemysłowego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.