Komunikaty PR

AkzoNobel podpisał Deklarację Różnorodności i Włączania

2020-11-12  |  13:30
Biuro prasowe
Do pobrania Inf.pras. ( 0.71 MB )

AkzoNobel, globalny producent farb i lakierów, w ramach obchodów Światowego Dnia Wartości, podpisał Deklarację Różnorodności i Włączania (Diversity & Inclusion) przygotowaną przez Związek Liderów Sektora Usług Biznesowych w Polsce (ABSL Poland).

Wśród najważniejszych punktów Deklaracji znalazły się te dotyczące kreowania otwartego środowiska pracy, w którym wszyscy pracownicy i osoby współpracujące, mają szanse na pełne wykorzystanie swojego potencjału; a także wspierania i wdrażania zasad równego traktowania. Dla AkzoNobel, wielokulturowej organizacji również w Polsce, zarządzanie różnorodnością i angażowanie wszystkich grup wewnątrz organizacji to nadrzędny cel w działalności biznesowej i społecznej.

Podpisanie Deklaracji jest ważnym, symbolicznym gestem, który jeszcze mocniej uwypukla wartości, zgodnie z którymi działamy w Polsce i na świecie – mówi Inga Wrońska, Site Lead GBS Warszawa, AkzoNobel. – Choć sama inicjatywa związana jest z ABSL, w AkzoNobel każdy pracownik, niezależnie od wyznania, przekonań czy orientacji seksualnej, traktowany jest z równym szacunkiem i stanowi integralną część organizacji – podkreśla.

Jak podaje AkzoNobel, wśród osób zatrudnionych przez firmę w Polsce 48% stanowią kobiety, 52% mężczyźni (na stanowiskach managerskich: 48,5% kobiet, 51,5% mężczyzn), pochodzący z 20 krajów i pracujący w 15 językach. Producent od wielu lat prowadzi wewnętrzne szkolenia oraz programy edukujące pracowników m.in. w zakresie różnic międzykulturowych i promuje atmosferę równości i wzajemnego szacunku. – Jesteśmy dużym, międzynarodowym przedsiębiorstwem, a każdy z pracowników jest ambasadorem naszej marki. W naszej firmie każdy ma więc głos. Rozmawiamy otwarcie o tym, które z obowiązujących zasad są dobre, a które warto jeszcze poprawić, aby lepiej odpowiadały na zmieniające się potrzeby i sytuację wewnątrz i na zewnątrz organizacji. Każdy też może i powinien reagować na wszelkie niepokojące sygnały przy pomocy opracowanych w tym celu narzędzi – podkreśla Inga Wrońska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania Biuro prasowe
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,
Firma Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
2025-02-27 | 15:00

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Szkolenie Online IMM

Prawo

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Motoryzacja

Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.