Artur Kazienko wyróżniony statuetką „Wektor Serca”
27 kwietnia w Katowicach odbył się Europejski Kongres Gospodarczy. Podczas uroczystej gali wręczono statuetki „Wektor Serca” – nagrody przyznawane osobom wyznaczającym kierunki godne naśladowania. Wśród laureatów znalazł się Artur Kazienko – Prezes Kazar Group, który wspólnie z prezydentem Przemyśla Wojciechem Bakunem stworzył Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu.
Ostatnie miesiące stanowiły prawdziwe wyzwanie dla polskich przedsiębiorców, którzy zjednoczyli swoje siły, by wspólnie pomagać przybyłym do Polski zza wschodniej granicy uchodźcom. Z inicjatywy prezesa Kazar Group – Artura Kazienko oraz prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i wielu innych polskich firm w kilkadziesiąt godzin stworzono Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu, które każdej doby przyjmuje pod swój dach tysiące osób szukających schronienia.
Nie umknęło to uwadze Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, którzy podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego wyróżnili przemyskiego przedsiębiorcę „Wektorem Serca” przyznawanym osobom, które swą działalnością i postawą wyznaczają kierunki godne naśladowania. Podczas tegorocznej gali nagrody wręczał ambasador Ukrainy w Polsce – Andrij Deszczycia.
– Choć ostatnie miesiące były dla nas wszystkich trudnym doświadczeniem, odczuwam ogromną satysfakcję, że wspólnie udało nam się stanąć na wysokości zadania i udowodnić, czym jest społeczna odpowiedzialność. Mam wrażenie graniczące z pewnością, że jest to najszybciej i najsprawniej zrealizowany projekt w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego – komentował Artur Kazienko, prezes firmy Kazar.
Centrum Pomocy Humanitarnej przy ulicy Lwowskiej w Przemyślu to placówka o powierzchni 12 tys. m2, która została stworzona w miejscu dawnego hipermarketu – budynku należącym do firmy Saller, zapewniając schronienie dziesiątkom tysięcy osób. Na miejscu wdrożono niezbędne systemy i zbudowano pełną infrastrukturę, co pozwoliło zorganizować ponad tysiąc miejsc noclegowych, międzynarodowy hub będący miejscem gromadzenia darów napływających z całej Europy, następnie przepakowywanych i wysyłanych za wschodnią granicę. Zorganizowano także punkty wsparcia doraźnego, gdzie potrzebujący mogą skorzystać z pomocy medycznej oraz zaopatrzyć się w środki higieniczne oraz punkt dla matek z dziećmi. Poza Centrum Pomocy Humanitarnej w Przemyślu powstało także Centrum Pomocy Humanitarnej w Chełmie. Obydwa przedsięwzięcia stały się głównymi przystankami w Polsce dla uchodźców uciekających przed wojną.
„Wektory Serca” od 20 lat przyznawane są przez Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej – organizację działającą w obszarach związanych z rozwojem przedsiębiorczości, wzrostem gospodarczym kraju i w kwestiach społecznych, powołaną w 1989 roku.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.