Komunikaty PR

Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw

2024-04-25  |  11:05
Biuro prasowe
Kontakt
OMG Agencja marketingowa
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.

Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl

Business Centre Club wraz z partnerami: firmą doradczą Crido oraz startupem Innciate zaprasza do udziału w Badaniu Innowacyjności Przedsiębiorstw, którego celem jest ocena poziomu innowacyjności polskich przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50. osób oraz wskazanie czynników wpływających na ich rozwój. 

- Wiedza i kompetencje przedsiębiorstw oraz będące efektem ich stosowania i  rozwoju innowacje są obecnie źródłem długookresowej przewagi konkurencyjnej na rynkach oraz wyznacznikiem ekonomicznego powodzenia. W ramach naszego  badania chcemy zbadać potencjał i plany przedsiębiorstw związane z innowacyjnością. Efektem naszej analizy będzie raport na temat stanu i perspektyw innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce. – mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.

W badaniu można wziąć udział do końca kwietnia.

Na podstawie wyników powstanie obszerny raport, którego premiera odbędzie się czerwcu br..

Innowacyjność to dziś jedno z ważniejszych pojęć w niezmiernie szybko zmieniających się realiach rynkowych. 

- Innowacje są kluczowym elementem rozwoju każdej organizacji. Przeprowadzając badanie innowacyjności firm, chcemy pogłębić analizę najważniejszych obszarów prowadzenia i wdrażania innowacji przez przedsiębiorstwa. Dzięki innowacjom przedsiębiorstwa nie tylko mogą utrzymać się na rynku w sytuacjach zawirowań (rezyliencja), ale równocześnie kreują przyszłość, zapewniając sobie przewagę konkurencyjną. To ważne nie tylko z perspektywy samego przedsiębiorstwa, ale też branż i trendów, ważnych dla całego otoczenia, w tym nas jako konsumentów i klientów. Jeżeli będziemy mieć w Polsce środowisko sprzyjające innowacjom, w długiej perspektywie zbudujemy przewagę, tak, aby innowacje, nowe technologie, pomysły były cały czas rozwijane i wdrażane w naszym kraju.” - dodaje Magdalena Kosewska-Kwaśny, partner w zespole Dotacji i Ulg Podatkowych w CRIDO.

- Badanie ma na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie w jakim stopniu przedsiębiorstwa są przygotowane do rozwijania się w oparciu o nowe zasoby, powstające zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz. W oparciu o to badanie chcielibyśmy stworzyć w przyszłości indeks innowacyjności przedsiębiorstw. - podsumowuje Michał Tokarz, współzałożyciel platformy Innciate.

 

Raport będzie dostępny na stronie www.bcc.org.pl

Badanie jest realizowane pod patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju.

O autorach i partnerach badania:

Business Centre Club to największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w 250 miastach. Na terenie Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami BCC – klubu przedsiębiorców są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci. 
BCC Startups to prestiżowy klub kierowany do innowacyjnych przedsiębiorców i startupów, oferujący lukratywne możliwości w kluczowych obszarach rozwoju biznesu. Klub ten stanowi elitarne środowisko, które skupia się na otwieraniu nie tylko przestrzeni do współpracy, ale także na strategicznym prowadzeniu startupów ku sukcesowi.

Więcej: www.bcc.org.pl

Business Centre Club w mediach społecznościowych: LinkedIn > Facebook > Twitter >

Innciate to koncepcja platformy transakcyjnej przeznaczonej dla przedsiębiorstw do identyfikacji startupów na różnych etapach rozwoju, wpisujących się w ich strategie rozwoju.Platforma jest oparta na technologii sztucznej inteligencji i umożliwia wiele form współpracy pomiędzy uczestnikami, zarówno na poziomie operacyjnym, tj. budowania produktów, jak i kapitałowym, tj. inwestycji.

Innciate znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i jest na etapie pozyskiwania finansowania.

Więcej: innciate.com

Działające od 2005 roku CRIDO to wiodąca polska firma doradcza. Strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Kompleksowy zakres doradztwa obejmuje obszar: prawny, podatkowy, biznesowy, digitalowy i transakcyjny (M&A). CRIDO pozyskuje także finansowanie na innowacyjny rozwój firm – zarówno ze środków publicznych, jak i z innych dostępnych źródeł.  Ponad 430-osobowy zespół CRIDO tworzą ludzie zaangażowani społecznie. W 2022 roku CRIDO powołało Fundację, która w sposób systemowy pomaga organizacjom trzeciego sektora w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych. W ramach wolontariatu pracowniczego i kompetencyjnego, CRIDO pomaga także szczególnie uzdolnionym dzieciom i młodzieży.

Więcej: www.crido.pl

Kontakt:

Agencja Open Minded Group pr@openmindedgroup.pl

Renta Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl  

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.