Badanie Innowacyjności Przedsiębiorstw
OPEN MINDED GROUP Sp z o.o.
Fałata 2
02-534 Warszawa
pr|openmindedgroup.pl| |pr|openmindedgroup.pl
602600867
openmindedgroup.pl
Business Centre Club wraz z partnerami: firmą doradczą Crido oraz startupem Innciate zaprasza do udziału w Badaniu Innowacyjności Przedsiębiorstw, którego celem jest ocena poziomu innowacyjności polskich przedsiębiorstw zatrudniających powyżej 50. osób oraz wskazanie czynników wpływających na ich rozwój.
- Wiedza i kompetencje przedsiębiorstw oraz będące efektem ich stosowania i rozwoju innowacje są obecnie źródłem długookresowej przewagi konkurencyjnej na rynkach oraz wyznacznikiem ekonomicznego powodzenia. W ramach naszego badania chcemy zbadać potencjał i plany przedsiębiorstw związane z innowacyjnością. Efektem naszej analizy będzie raport na temat stanu i perspektyw innowacyjności przedsiębiorstw w Polsce. – mówi dr Jacek Goliszewski, prezes Business Centre Club.
W badaniu można wziąć udział do końca kwietnia.
Na podstawie wyników powstanie obszerny raport, którego premiera odbędzie się czerwcu br..
Innowacyjność to dziś jedno z ważniejszych pojęć w niezmiernie szybko zmieniających się realiach rynkowych.
- Innowacje są kluczowym elementem rozwoju każdej organizacji. Przeprowadzając badanie innowacyjności firm, chcemy pogłębić analizę najważniejszych obszarów prowadzenia i wdrażania innowacji przez przedsiębiorstwa. Dzięki innowacjom przedsiębiorstwa nie tylko mogą utrzymać się na rynku w sytuacjach zawirowań (rezyliencja), ale równocześnie kreują przyszłość, zapewniając sobie przewagę konkurencyjną. To ważne nie tylko z perspektywy samego przedsiębiorstwa, ale też branż i trendów, ważnych dla całego otoczenia, w tym nas jako konsumentów i klientów. Jeżeli będziemy mieć w Polsce środowisko sprzyjające innowacjom, w długiej perspektywie zbudujemy przewagę, tak, aby innowacje, nowe technologie, pomysły były cały czas rozwijane i wdrażane w naszym kraju.” - dodaje Magdalena Kosewska-Kwaśny, partner w zespole Dotacji i Ulg Podatkowych w CRIDO.
- Badanie ma na celu uzyskanie odpowiedzi na pytanie w jakim stopniu przedsiębiorstwa są przygotowane do rozwijania się w oparciu o nowe zasoby, powstające zarówno wewnętrznie jak i na zewnątrz. W oparciu o to badanie chcielibyśmy stworzyć w przyszłości indeks innowacyjności przedsiębiorstw. - podsumowuje Michał Tokarz, współzałożyciel platformy Innciate.
Raport będzie dostępny na stronie www.bcc.org.pl
Badanie jest realizowane pod patronatem Polskiego Funduszu Rozwoju.
O autorach i partnerach badania:
Business Centre Club to największa w kraju ustawowa organizacja indywidualnych pracodawców. Członkowie Klubu zatrudniają ponad 400 tys. pracowników, przychody firm to ponad 200 miliardów złotych, a siedziby rozlokowane są w 250 miastach. Na terenie Polski działają 22 loże regionalne. Do BCC należą przedstawiciele wszystkich branż, międzynarodowe korporacje, instytucje finansowe i ubezpieczeniowe, firmy telekomunikacyjne, najwięksi polscy producenci, uczelnie wyższe, koncerny wydawnicze i znane kancelarie prawne. Członkami BCC – klubu przedsiębiorców są także prawnicy, dziennikarze, naukowcy, wydawcy, lekarze, wojskowi i studenci.
BCC Startups to prestiżowy klub kierowany do innowacyjnych przedsiębiorców i startupów, oferujący lukratywne możliwości w kluczowych obszarach rozwoju biznesu. Klub ten stanowi elitarne środowisko, które skupia się na otwieraniu nie tylko przestrzeni do współpracy, ale także na strategicznym prowadzeniu startupów ku sukcesowi.
Więcej: www.bcc.org.pl
Business Centre Club w mediach społecznościowych: LinkedIn > Facebook > Twitter >
Innciate to koncepcja platformy transakcyjnej przeznaczonej dla przedsiębiorstw do identyfikacji startupów na różnych etapach rozwoju, wpisujących się w ich strategie rozwoju.Platforma jest oparta na technologii sztucznej inteligencji i umożliwia wiele form współpracy pomiędzy uczestnikami, zarówno na poziomie operacyjnym, tj. budowania produktów, jak i kapitałowym, tj. inwestycji.
Innciate znajduje się we wczesnej fazie rozwoju i jest na etapie pozyskiwania finansowania.
Więcej: innciate.com
Działające od 2005 roku CRIDO to wiodąca polska firma doradcza. Strategicznie wspiera polskich i międzynarodowych przedsiębiorców w prowadzeniu i rozwoju biznesu. Kompleksowy zakres doradztwa obejmuje obszar: prawny, podatkowy, biznesowy, digitalowy i transakcyjny (M&A). CRIDO pozyskuje także finansowanie na innowacyjny rozwój firm – zarówno ze środków publicznych, jak i z innych dostępnych źródeł. Ponad 430-osobowy zespół CRIDO tworzą ludzie zaangażowani społecznie. W 2022 roku CRIDO powołało Fundację, która w sposób systemowy pomaga organizacjom trzeciego sektora w rozwiązywaniu ważnych problemów społecznych. W ramach wolontariatu pracowniczego i kompetencyjnego, CRIDO pomaga także szczególnie uzdolnionym dzieciom i młodzieży.
Więcej: www.crido.pl
Kontakt:
Agencja Open Minded Group pr@openmindedgroup.pl
Renta Stefanowska (BCC): renata.stefanowska@bcc.pl
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.