Komunikaty PR

Bitfold rusza z ofertą publiczną

2023-12-06  |  14:06

Bitfold AG, założona i prowadzona przez Polaków spółka realizująca unikalny w skali świata projekt technologiczny na rynku aktywów cyfrowych, 6 grudnia  br. o godz. 10:00 rozpocznie przyjmowanie zapisów na akcje w ramach oferty publicznej. Emisja akcji ma na celu sfinalizowanie kolejnego etapu prac nad stworzonym przez zespół Bitfold portfelem sprzętowym nowej generacji. Urządzenie jest obecnie na etapie działającego, wczesnego prototypu, którym można wykonywać już bezpieczne transakcje w wygodny sposób. Spółka zamierza pozyskać do 4,2 mln zł. Bitfold AG posiada patenty w wielu krajach, m.in. w USA i UE autorskiego rozwiązania technicznego opartego o air gap, stanowiącego serce tego innowacyjnego hardware’u. Zamknięcie urządzenia w docelowej obudowie planowane jest na kwiecień 2024 r.

Bitfold AG, spółka zarejestrowana w znanym z tzw. „Doliny Krypto” - wiodącego na świecie ekosystemu technologii Blockchain i kryptograficznych – kantonie Zug w Szwajcarii, planuje wprowadzić na rynek portfel sprzętowy nowej generacji dla kluczy kryptograficznych, przeznaczony do zabezpieczania cyfrowych aktywów. Rozwojem innowacyjnego urządzenia zajmuje się zespół 20 doświadczonych, wysokiej klasy inżynierów i programistów Bitfold R&D, polskiej spółki zależnej (100%) Bitfold AG. Dzięki implementacji autorskiego rozwiązania technicznego opartego o air gap, własnego systemu operacyjnego i zaawansowanej kryptografii tworzony przez Bitfold produkt odpowiada na jedno z największych obecnie wyzwań na rynku aktywów cyfrowych – bezpieczeństwa tych aktywów.

Rozwój technologii Blockchain nie idzie w parze z zapewnieniem bezpieczeństwa aktywom cyfrowym. Najnowsze dane z rynku potwierdzają, że rośnie liczba ataków oraz wartość skradzionych środków.  Tylko w III kwartale 2023 r. straty w ekosystemie web3 w wyniku włamań i oszustw wyniosły 685,5 mln USD - to wzrost o 59,9% w porównaniu z III kwartałem 2022 r. Działalność cyberprzestępców oraz kolejne upadki giełd kryptowalut zmuszają posiadaczy cyfrowych aktywów do poszukiwania skuteczniejszych zabezpieczeń. Stworzone przez nas urządzenie - zewnętrzny, samodzielny, bezpieczny oraz intuicyjny portfel sprzętowy - trafia w potrzeby rynku portfeli sprzętowych, którego prognozowana wartość w 2030 r. wyniesie ok.2,5 mld USD. Dzięki pracy naszego doskonałego zespołu oraz zaufaniu akcjonariuszy, którzy wspierają już Bitfold w drodze do wejścia z produktem na rynek, jesteśmy już bardzo blisko zakończenia prac nad finalną wersją urządzenia. Wierzymy, że technologicznie i biznesowo zbudowaliśmy fundamenty, które pozwolą wykorzystać sprzyjające nam otoczenie rynkowe, by w niedalekiej przyszłości stać się beneficjentem zmian zachodzących wraz z rozwojem technologii blockchain – komentuje Kamil Rafał Gancarz, Przewodniczący Rady Dyrektorów Bitfold AG.

Opatentowana przez Bitfold AG technologia “System and a Method for Signing Transactions Using Air-Gapped Private Keys”, czyli implementacja sprzętowego air gap, odpowiada za bezprecedensowe bezpieczeństwo podczas korzystania z autonomicznego portfela sprzętowego stworzonego przez spółkę. To śluza danych, dzięki której możliwe jest fizyczne oddzielenie modułów urządzenia: komunikacyjnego oraz przechowującego klucze prywatne, przy zachowaniu przepływu informacji między nimi. Unikalne urządzenie było rozwijane od stycznia 2021 roku m.in. w ramach dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju kwotą 21,34 mln zł projektu „Bitfold - innowacyjny portfel sprzętowy dla kluczy prywatnych w technologii Blockchain i w innych zastosowaniach asymetrycznej kryptografii” realizowanego przez Bitfold R&D sp. z o.o. z siedzibą w Łodzi.

Pierwszym obszarem, w którym planowane jest zastosowanie portfelu sprzętowego jest segment kryptowalut. Wiadomo jednak, że potencjał urządzenia jest większy i będzie można go używać również do potwierdzania cyfrowej tożsamości oraz autoryzacji dostępów czy tokenów reprezentujących cyfrowe aktywa - konstrukcja i zabezpieczenia portfela Bitfold umożliwiają wykorzystanie oferowanych przez blockhain możliwości. To zasługa wieloletniego, zdobywanego w Polsce i zagranicą, doświadczenia zespołu w projektach technologicznych.

- Jako członkini stowarzyszenia Crypto Valley i anioł biznesu od lat obserwuję rozwój technologii oraz projektów z obszaru web3. W segmencie portfeli sprzętowych Bitfold jest projektem unikalnym, którego istotną przewagą konkurencyjną jest opatentowana technologia odpowiadająca za wyróżniające nasz hardware na rynku połączenie bezpieczeństwa z wygodą użytkowania. Doświadczenie i wysokie kompetencje zespołu Bitfold pozwoliły nam zgodnie z planem przeprowadzić w trzy lata projekt od strony technologicznej, zabezpieczyć prawa własności intelektualnej, zdobyć zaufanie inwestorów i opracować rzetelny plan sprzedażowo-produkcyjny. Dotychczasowy rozwój spółki pozwala nam z optymizmem patrzeć w przyszłość – komentuje Katarzyna Pieniądz, członkini Rady Dyrektorów Bitfold AG.

Zapisy na akcje serii A w ramach oferty publicznej Bitfold AG rozpoczną się 6 grudnia br.
o godzinie 10:00. Będą one przyjmowane za pośrednictwem strony oferty publicznej Bitfold AG pod adresem https://emisja.bitfold.com do dnia 22.12.2023 r. godz. 18.00. Czas trwania zapisów może ulec skróceniu w przypadku prawidłowego złożenia zapisów i opłacenia wszystkich akcji serii A objętych ofertą publiczną przed upłynięciem wyznaczonego terminu zakończenia przyjmowania zapisów na akcje. Liczba akcji objętych emisją wynosi nie mniej niż 88 i nie więcej niż 36 829 akcji. Cena emisyjna jednej akcji wynosi 114,04 zł, a minimalna wartość zapisu na akcje wynosi 10035,52 zł (88 akcji).

 

Harmonogram oferty publicznej Bitfold AG:

Od 6.12. 2023 r. godz. 10:00 do 22.12.2023 r. godz. 18:00 - przyjmowanie zapisów na akcje i wpłat

O pierwszeństwie przydziału decyduje kolejność wpłat, a w przypadku braku możliwości jednoznacznego ustalenia tej kolejności Emitent zastrzega sobie możliwość podjęcia decyzji w sposób uznaniowy. Zasady dystrybucji akcji serii A zostały opisane w Dokumencie Informacyjnym, w dziale II. Emisja akcji serii A dojdzie do skutku w przypadku prawidłowego złożenia zapisu i opłacenia minimum 88 akcji.

 

Strona internetowa Emitenta: https://bitfold.com

Strona internetowa zapisów na akcje Bitfold AG serii A: https://emisja.bitfold.com/zapisy

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Innowacje kluczem do sukcesu Trak-Metu z Biskupca Biuro prasowe
2024-03-01 | 13:00

Innowacje kluczem do sukcesu Trak-Metu z Biskupca

– Profesjonaliści z branży tartacznej i meblarskiej niezwykle cenią sobie niezawodne maszyny, które umożliwiają bardzo precyzyjne i wydajne cięcie drewna – mówi
Firma Chcesz skalować biznes bez wysokich kosztów stałych? Rozważ outsourcing procesów
2024-03-01 | 01:00

Chcesz skalować biznes bez wysokich kosztów stałych? Rozważ outsourcing procesów

Firmy szukają skutecznych strategii, które pozwolą im pozostać konkurencyjnymi i efektywnymi. Chcąc zająć się działaniami strategicznymi decydują się na przekazanie realizacji
Firma 2023 w Blue City: nowi najemcy, wzrost ruchu i przyjęcie strategii ESG
2024-02-29 | 19:55

2023 w Blue City: nowi najemcy, wzrost ruchu i przyjęcie strategii ESG

Centrum handlowe Blue City zakończyło rok z dobrymi wynikami. Tylko w grudniu przy Alejach Jerozolimskich 179 swoje podwoje otworzyło pięciu nowych najemców. Na początku grudnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Farmacja

Polska odstaje od innych państw UE w leczeniu raka prostaty. Od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść kolejne nowoczesne terapie [DEPESZA]

W Polsce każdego roku rak prostaty diagnozowany jest u 18 tys. mężczyzn. Średnio 25 proc. z nich w momencie rozpoznania ma już przerzuty, a nowotwór jest w stadium zaawansowanym. Tacy pacjenci nie kwalifikują się do leczenia chirurgicznego. Jedyną opcją są dla nich nowoczesne leki, dzięki którym rak może się zamienić w chorobę przewlekłą, a nie śmiertelną. W Polsce dostęp do takich terapii w ostatnich dwóch–trzech latach znacznie się poprawił, ale organizacje pacjenckie obawiają się, że od kwietnia br. z programu lekowego mogą wypaść dwa nowoczesne leki, co ograniczy im możliwości leczenia. Podkreślają też, że w naszym kraju konieczne jest ułatwienie dostępu do badań i wizyt u urologa, aby móc diagnozować raka prostaty na jak najwcześniejszym etapie.

Transport

Brak przepisów i odpowiedniej infrastruktury wstrzymuje rozwój autonomicznych pojazdów. Hamulcem są także obawy o bezpieczeństwo

Cyberzagrożenia, błędy w oprogramowaniu i konieczność dopasowania infrastruktury drogowej – to część barier, które stoją w tej chwili na drodze do rozwoju autonomicznego transportu. Jednak eksperci wskazują, że najistotniejsze są regulacje, które nie nadążają za rozwojem technologii. Obecnie część przepisów ruchu drogowego blokuje testowanie najnowocześniejszych systemów wspierających kierowców. Znowelizowanie prawa w tym obszarze resort infrastruktury zaplanował na I kwartał 2025 roku. Kolejnym wyzwaniem będzie przekonanie użytkowników do autonomicznego transportu.

Edukacja

Wpływ robotyzacji na rynek pracy będzie bardziej widoczny w ciągu dekady. To dobry czas na zaplanowanie zmian w systemie edukacji i zabezpieczenia społecznego

O automatyzacji i robotyzacji wiele mówi się w kontekście rynku pracy i zastępowania ludzi na niektórych stanowiskach, jednak obawy, że doprowadzą one do zapaści na rynku pracy i bezrobocia, wydają się przesadzone. Zdaniem ekspertów roboty częściowo odpowiedzą na problem niedoborów na rynku pracy związanych m.in. ze starzeniem się społeczeństwa, a ponadto wygenerują popyt na wiele nowych stanowisk. Pozytywne skutki automatyzacji są o tyle możliwe, że jest jeszcze sporo czasu, żeby przygotować się do zmian. Powinny one obejmować m.in. kwestie podnoszenia kompetencji cyfrowych i zabezpieczenia społecznego.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.