Komunikaty PR

BPI Real Estate Poland i Revive chcą połączyć siły by zainwestować w Poznaniu

2020-09-30  |  11:00
Biuro prasowe
Do pobrania 09 ( 0.59 MB )

BPI Real Estate Poland oraz Revive chcą połączyć siły na poznańskim rynku nieruchomości. Belgijscy deweloperzy na gigantycznym terenie o powierzchni 5,5 ha zlokalizowanym w samym centrum Poznania zamierzają zrealizować wieloetapową inwestycję. Projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowo-usługowo-biurowych, a także rewitalizację zabytkowych budynków dawnych koszar wojskowych. 29 września br. podpisany został akt notarialny finalizujący zakup działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich za kwotę 114,5 mln zł. W wydarzeniu uczestniczył Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak. Planowana inwestycja będzie jedną z największych w całym portfolio BPI Real Estate Poland i drugą, po ekologicznym osiedlu Vilda Park, zrealizowaną w Stolicy Wielkopolski.

 

W celu realizacji wielofunkcyjnej inwestycji na terenie dawnych koszar wojskowych w Poznaniu BPI Real Estate Poland i Revive, belgijskie firmy deweloperskie, zamierzają powołać spółkę joint-venture.

- Ta transakcja jest bardzo istotna z punktu widzenia mieszkańców Łazarza. Z jednej strony umożliwi przemianę terenów, wykorzystywanych dotąd w celach magazynowych w jedno z najciekawszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu. Z drugiej strony dzięki środkom uzyskanym ze sprzedaży tej nieruchomości, Międzynarodowe Targi Poznańskie będą mogły wyremontować jedno z najważniejszych miejsc w tej dzielnicy, ikonę naszego miasta, czyli Arenę – powiedział Prezydent Miasta Poznania, Jacek Jaśkowiak

– Poznań jest bardzo ważnym miastem na mapie inwestycji zarówno BPI Real Estate Poland jak i całej naszej Grupy. To właśnie tu na Wildze w tym roku zakończyliśmy realizację ekologicznego osiedla Vilda Park. Był to nasz debiutancki projekt w Poznaniu a jednocześnie 6 z 7 inwestycji realizowanych w Polsce. Sukces tego projektu skłonił nas do decyzji o realizacji kolejnego projektu w Stolicy Wielkopolski. Nie da się ukryć, że powierzchnia zakupionej działki od Międzynarodowych Targów Poznańskich robi ogromne wrażenie. Nic w tym dziwnego, chcemy tu zrealizować jedną z największych inwestycji w całym portfolio BPI Real Estate. Nasze plany są ambitne. Chcemy połączyć siły z Revive w jednym projekcie i wprowadzić w nim kilka funkcji, a także podjąć się trudu rewitalizacji zabytkowych budynków koszar. W naszych planach jest stworzenie nowoczesnego i przemyślanego projektu, którego ekologiczne rozwiązania będą funkcjonalne dla pokoleń. Przed nami ogrom pracy, tak abyśmy już wkrótce mogli przedstawić bardziej szczegółowy plan naszej nowej inwestycji.– zapowiedział Béranger Dumont, Dyrektor Generalny BPI Real Estate Poland.

- Koncepcja planowanej inwestycji nawiązuje do misji naszej firmy: tchnąć nowe życie w zaniedbane, niewykorzystywane tereny miejskie. W Belgii stopniowo gromadziliśmy doświadczenie w zakresie rewitalizacji projektów takich jak ten, które teraz chcemy wykorzystać w Polsce. Widzimy ogromny potencjał w tym kraju. Planowana inwestycja w Poznaniu nie jest naszym pierwszym projektem realizowanym na polskim rynku nieruchomości. Jesteśmy zaangażowani również w przebudowę Stoczni Cesarskiej w Gdańsku, w której docelowo powstanie około 3500 mieszkań- komentuje Alexandre Huyghe, CEO spółki Revive.

Zakupiona działka od Międzynarodowych Targów Poznańskich zlokalizowana jest pomiędzy ulicami Matejki, Grunwaldzką i Ułańską w Poznaniu. Jest to doskonały pod względem lokalizacji teren, położony zaledwie 2 km od centrum Poznania i 10 min. spacerem od Dworca Głównego. Obecnie mieści się tu parking oraz opuszczone budynki koszar wojskowych. Zgodnie z przyjętym przez Radnych Miasta Poznania we wrześniu 2019 roku, miejscowy plan zagospodarowania terenu zakłada, że mogą tu powstać budynki mieszkalne i usługowe oraz drogi i ciągi pieszo-rowerowe. Wstępnie opracowany projekt zakłada połączenie funkcji mieszkaniowo-usługowo-biurowych. BPI Real Estate zgodnie ze swoją maksymą „Urban Shapers” stawia aktywne kształtowanie nowoczesnych przestrzeni miejskich, przywiązując dużą wagę do etapu planowania każdej inwestycji. Dlatego też w najbliższym czasie obydwaj inwestorzy zamierzają przystąpić do prac projektowych, w których zweryfikują m.in. zgodność koncepcji stworzonej dla tego terenu z obowiązującym planem miejscowym.

- Cieszymy się, że nabywcą nieruchomości należących do Grupy MTP została spółka BPI Real Estate Poland. To międzynarodowy i niezwykle doświadczony deweloper, którego inwestycje charakteryzują się innowacyjnością, poszanowaniem zasad zrównoważonego rozwoju, społecznej odpowiedzialności biznesu i dbałości o środowisko. Jestem przekonany, że dzięki temu inwestorowi Poznań zyska nie tylko unikalną architektonicznie przestrzeń, ale i przyjazne oraz harmonijne miejsce dla jego mieszkańców – powiedział Tomasz Kobierski, Prezes Zarządu Grupy MTP

Zgodnie z przyjętą strategią biznesową, w najbliższych latach BPI Real Estate Poland planuje realizację kolejnych inwestycji w Polsce, w tym w Poznaniu. Spółka Revive, wybrała tę lokalizację ze względu na ogromny potencjał Poznania, który jest jednym z najciekawszych i mocno rozwijających się rynków nieruchomości mieszkaniowych w Polsce.

Dotychczas w Stolicy Wielkopolski BPI Real Estate Poland zrealizowało inwestycję Vilda Park zlokalizowaną w dzielnicy Wilda w pobliżu rzeki Warty. W bieżącym roku deweloper zakończył budowę w sumie czterech inwestycji, oddając na rynek blisko 730 mieszkań w ramach projektów Vilda Park w Poznaniu, Bulwary Książęce we Wrocławiu, Rezydencja Barska i wolaRE w Warszawie. Wszystkie inwestycje są finansowane ze środków własnych dewelopera.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Lark Promotion
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.