Budimex wraz z Lafrentz Polska nawiązują współpracę ze szkołą w Poznaniu
Firma Budimex, jedna z wiodących firm budowlanych w Polsce oraz Lafrentz Polska, lider w obszarze projektowania i zarządzania inwestycjami budowlanymi, z przyjemnością ogłaszają strategiczną współpracę
z Zespołem Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu. W ramach tej współpracy zostanie wprowadzony rozszerzony program praktyk dla uczniów, mający na celu wspieranie i rozwijanie młodych talentów
w dziedzinie projektowania, geodezji i budownictwa.
Uroczyste podpisanie umowy o współpracy odbyło się 6 listopada br. na terenie Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu. W wydarzeniu wzięły udział władze miasta i szkoły, uczniowie i reprezentanci obu firm.
Budimex już od kilkunastu lat wspiera rozwój młodych w branży, organizując dla nich m.in. płatne praktyki zawodowe w ramach projektu Akademia Budimex. Program ten każdego roku trwa do końca września i bierze w nim udział 250 studentów z całej Polski. Teraz do Akademii Budimeksu dołączą uczniowie z Poznania. Program praktyk, który zostanie wprowadzony dzięki tej współpracy, ma na celu dostarczenie uczniom praktycznej wiedzy i doświadczenia w obszarze geodezji, budownictwa oraz nowoczesnego projektowania. Inicjatywa ta umożliwi młodym ludziom lepsze zrozumienie i przygotowanie się do kariery zawodowej w tych dynamicznie rozwijających się dziedzinach.
- Jesteśmy niezmiernie dumni z tej nowej inicjatywy. Nasza firma zawsze kładła nacisk na odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w rozwój lokalnych społeczności. To dla nas zaszczyt i przywilej móc wesprzeć edukację i rozwój młodych talentów, którzy są przyszłością branży budowlanej. Nasze działania w ramach employer brandingu odzwierciedlają zaangażowanie firmy w kształtowanie środowiska pracy, w którym każdy pracownik może osiągnąć swój pełny potencjał. Ta współpraca to kolejny krok w tej fascynującej podróży – powiedział Krzysztof Starkowski, Dyrektor Oddziału w Budimex S.A.
- Jesteśmy zaszczyceni, że możemy uczestniczyć w tej ważnej współpracy. To ważny krok w kierunku wspierania rozwoju młodych profesjonalistów. Jednym z kluczowych obszarów objęcia patronatu merytorycznego jest udostępnienie praktyk zawodowych dla uczniów Zespołu Szkół Geodezyjno-Drogowych, którzy dzięki temu zyskają bezpośrednie doświadczenie w pracy nad projektami drogowymi. Nasza firma zawsze kładła nacisk na rozwijanie talentów, czego dowodem jest liczna grupa naszych pracowników, szczególnie w pracowni projektowej, którzy odbywali u nas praktyki zawodowe oraz staże. Wierzymy, że edukacja jest kluczem do dalszego rozwoju branży budownictwa i jesteśmy przekonani, że ta inicjatywa przyniesie korzyści zarówno uczniom, jak i całemu sektorowi. Jesteśmy gotowi podzielić się naszym know-how i doświadczeniem, aby wesprzeć rozwijające się talenty w Polsce – powiedział Maciej Durski, Prezes Zarządu w Lafrentz Polska.
Współpraca między Budimex SA, Lafrentz Polska a Zespołem Szkół Geodezyjno – Drogowych w Poznaniu jest dowodem na zaangażowanie tych firm w budowanie lepszej przyszłości dla młodych adeptów geodezji i budownictwa. Współpraca ze szkołą w Poznaniu jest krokiem naprzód w realizacji tego ambitnego celu na poziomie województwa wielkopolskiego.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.