Budowa inwestycji wolaRE zakończona
BPI Real Estate Poland zakończyło budowę kolejnej inwestycji na warszawskiej Woli. Nowoczesny budynek wolaRE znajdujący się przy ul. Ostroroga 21 otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Na finiszu jest także sprzedaż mieszkań w inwestycji. W ofercie belgijskiego dewelopera zostało jest już tylko 13 ostatnich lokali. wolaRE jest trzecim projektem BPI zrealizowanym w tej wyjątkowo atrakcyjnej lokalizacji. Inwestycja powstała zaledwie 4 km od ścisłego centrum Warszawy z dogodnym dojazdem do niemal każdej części miasta.
– wolaRE to kolejny zrealizowany przez nas projekt, który pokazuje stale rosnący potencjał Woli, jako atrakcyjnego miejsca do życia zarówno pod kątem bliskiej odległości od centrum, doskonałej komunikacji, jak i rozbudowanej infrastruktury miejskiej. Dodając do tego nowoczesną architekturę, wysoką jakość wykończenia oraz funkcjonalne rozkłady mieszkań, nie dziwi fakt, że wolaRE to już trzeci budynek zrealizowany przez nas w tej lokalizacji, w którym niemal wszystkie mieszkania zostały sprzedane przed zakończeniem budowy – mówi Wojciech Smolak, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu BPI Real Estate Poland.
Inwestycja wolaRE znajduje się przy ul. Ostroroga 21. Jest to nowoczesny 6-piętrowy budynek, którego architektura harmonijnie wpisuje się w okoliczną zabudowę. Znajduje się w nim 231 dobrze zaprojektowanych mieszkań o powierzchni od 28 mkw. do 83 mkw. uwzględniających różne potrzeby przyszłych mieszkańców. Na parterze budynku znajduje się również 6 lokali usługowych.
Wola jest jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic Warszawy. Mieszka tu ponad 140 tysięcy osób*. Jej dawne przemysłowe tereny dziś przeżywają swój architektoniczny renesans. W wyniku zmian gospodarczych, śmiałych projektów inwestycyjnych, doskonałej komunikacji, w tym II linii metra, ta część miasta z każdym rokiem niemal zaciera swoje granice z administracyjnym Śródmieściem. Współczesna Wola, coraz częściej nazywana warszawskim Manhattanem, staje się jednym z najbardziej pożądanych miejsc do życia w Stolicy, przyciągającym ludzi lubiących miejski styl życia.
- wolaRE to nasza odpowiedź na zmieniające się potrzeby kupujących i kolejny ukłon w stronę miłośników miejskiego stylu życia. Projekt powstał z myślą o Warszawiakach, którzy chcą żyć w centrum, być blisko wszelkich wielkomiejskich atrakcji i mieć je na wyciągnięcie ręki. Dlatego cenią sobie tzw. „walking distance” zarówno do miejsc pracy, edukacji jak i rozrywki - tłumaczy Béranger Dumont, Prezes Zarządu BPI Real Estate Poland.
Inwestycja wolaRE jest trzecim projektem BPI Real Estate Poland zrealizowanym na warszawskiej Woli. Wcześniej w bezpośrednim sąsiedztwie inwestycji powstały budynki Wola Tarasy oraz Wola Libre, w których sprzedano i wybudowano odpowiednio 159 i 274 mieszkania.
- Można śmiało powiedzieć, że wolaRE jest zwieńczeniem wszystkich naszych inwestycji jakie do tej pory zrealizowaliśmy na Woli. Trzy niezależne od siebie budynki, dzięki przemyślanym projektom wraz z okoliczną zabudową tworzą urbanistyczną całość. Ich charakter i styl pozytywnie wpływają na nowoczesny wizerunek współczesnej Woli - podsumowuje Andrzej Świder Dyrektor Projektu BPI Real Estate Poland.
Budowa wolaRE rozpoczęła się w grudniu 2018 r. i zgodnie z harmonogramem zakończyła się po 21 miesiącach. Generalnym wykonawcą inwestycji była CFE Polska.
Więcej informacji nt. inwestycji wolaRE dostępnych jest na stronie: http://wolare.pl/

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.