Komunikaty PR

Centrum Badawcze Lena Lighting pozytywnie zakończyło drugi etap akredytacji CTF

2024-02-02  |  14:00
Biuro prasowe

Laboratorium Lena Ligting jest w trakcie pozyskiwania pełnej akredytacji w systemie CTF, prowadzonej pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze wielkopolskiego producenta zakończyło właśnie kolejny etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 2, który nadaje nowe uprawnienia do działań laboratoryjnych. 

Uzyskanie Akredytacji CTF (Customers' Testing Facility) to dla firmy ogromny krok w stronę samodzielności w zakresie badania i testowania produktów. Prowadzenie wewnętrznych weryfikacji nie tylko gwarantuje większą pewność co do nowych produktów wprowadzanych na rynek, ale też zmniejsza ślad węglowy, który powstaje podczas ich transportowania do zewnętrznych jednostek badawczych. Przede wszystkim jednak pozwala przeprowadzać proces certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium.

Już po zakończeniu pierwszego etapu Lena Lighting trafiła na międzynarodową listę nadzorowanych laboratoriów. Drugi i równocześnie przedostatni etap, który również zakończył się dla firmy pozytywnym wynikiem, a jego rezultatem jest certyfikat CTF Stage 2, pozwala na samodzielne przeprowadzanie badań pod nadzorem instytutu PREDOM.

- Uzyskanie kolejnego certyfikatu CTF to dla nas sygnał, że Centrum Badawcze Lena Lighting wyróżnia się innowacyjnością i zgodnością z normami jakości i bezpieczeństwa. Rozpoczniemy samodzielne badania pod czujnym okiem specjalistów z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Kolejne miesiące będą więc czasem inspirującej kooperacji wewnętrznej, której nie możemy się doczekać. – mówi Marcin Buryan, Dyrektor Produkcji.

Aby uzyskać akredytację CTF, należy spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia, które są wzorcowane co dwanaście miesięcy.

Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową Biuro prasowe
2024-05-07 | 15:25

Gotówka od NFG pomoże firmom zachować płynność finansową

Martin Kaczmarski wprowadza nową usługę dla przedsiębiorstw     Blisko 9 na 10 firm z sektora MŚP wystawia faktury z odroczonym terminem płatności. W razie
Firma Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej
2024-05-07 | 13:00

Zlikwidować szarą strefę w branży pogrzebowej

- Mamy nadzieję, że już wkrótce skończy się tzw. Wolna Amerykanka w sektorze funeralnym. Chodzi przede wszystkim o patologie związane z faktycznym brakiem zatrudnienia w sporej
Firma KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu
2024-05-07 | 10:30

KRISPOL staje się KRISHOME i wprowadza własną markę stolarki dla domu

Po wielu latach funkcjonowania na rynku stolarki otworowej pod marką KRISPOL, nadeszła pora na zwieńczenie procesu rozpoczętego w 2018 roku i stworzenie nowej marki KRISHOME, która

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Rząd chce negocjować z Komisją Europejską wydłużenie terminu KPO. Czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku

W związku z prawie trzyletnim opóźnieniem w implementacji Krajowego Planu Odbudowy koalicyjny rząd przeprowadził na początku br. jego rewizję. Nowa wersja jest już w ok. 80 proc. uzgodniona z Komisją Europejską, a cały ten proces może się zakończyć  w wakacje – poinformowała w tym tygodniu ministra funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz. Jednocześnie rząd planuje rozpocząć z KE negocjacje dotyczące przedłużenia terminu zakończenia KPO, ponieważ czas na wydatkowanie większości środków upływa w 2026 roku.

Problemy społeczne

Blisko co piąta firma zamierza ograniczać zatrudnienie. W dużej mierze to wynik niepewności gospodarczej i rosnących kosztów pracowniczych

Z danych GUS wynika, że pod koniec marca 159 firm w Polsce ogłosiło plany zwolnień grupowych łącznie 17 tys. pracowników. Badania koniunktury wskazują, że wśród przedsiębiorców przeważają nastroje pozytywne, jednak zdecydowanie więcej z nich planuje ograniczenie zatrudnienia niż jego wzrost. – Nie jest to jeszcze zapowiedź armagedonu, ale warto się zastanowić, z czego to wynika. W dużej mierze to efekt rosnących kosztów prowadzenia biznesu i spowolnienia gospodarczego – ocenia dr hab. Jacek Męcina, prof. UW i doradca zarządu Konfederacji Lewiatan.

Regionalne - Śląskie

Od kopalni węgla do kopalni pomysłów. Katowice i metropolia chcą być liderami innowacji

Jeszcze dwie dekady temu Katowice i inne miasta Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii kojarzyły się głównie z przemysłem wydobywczym węgla kamiennego i licznymi problemami związanymi z transformacją gospodarczą, które bardzo mocno dotykały kopalnie i cały przemysł ciężki. Od tego czasu wiele się zmieniło. Największe miasto aglomeracji górnośląskiej stawia na innowacyjne trendy w gospodarce, m.in. branżę gamingową, i kreuje się na miejsce spotkań. Dobrym przykładem może być Europejski Kongres Gospodarczy, który odbył się w Katowicach już po raz 16.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.