Centrum Badawcze Lena Lighting pozytywnie zakończyło drugi etap akredytacji CTF
Laboratorium Lena Ligting jest w trakcie pozyskiwania pełnej akredytacji w systemie CTF, prowadzonej pod nadzorem Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Centrum badawcze wielkopolskiego producenta zakończyło właśnie kolejny etap procesu, uzyskując certyfikat CTF Stage 2, który nadaje nowe uprawnienia do działań laboratoryjnych.
Uzyskanie Akredytacji CTF (Customers' Testing Facility) to dla firmy ogromny krok w stronę samodzielności w zakresie badania i testowania produktów. Prowadzenie wewnętrznych weryfikacji nie tylko gwarantuje większą pewność co do nowych produktów wprowadzanych na rynek, ale też zmniejsza ślad węglowy, który powstaje podczas ich transportowania do zewnętrznych jednostek badawczych. Przede wszystkim jednak pozwala przeprowadzać proces certyfikacji ENEC w oparciu o badania wykonywane we własnym laboratorium.
Już po zakończeniu pierwszego etapu Lena Lighting trafiła na międzynarodową listę nadzorowanych laboratoriów. Drugi i równocześnie przedostatni etap, który również zakończył się dla firmy pozytywnym wynikiem, a jego rezultatem jest certyfikat CTF Stage 2, pozwala na samodzielne przeprowadzanie badań pod nadzorem instytutu PREDOM.
- Uzyskanie kolejnego certyfikatu CTF to dla nas sygnał, że Centrum Badawcze Lena Lighting wyróżnia się innowacyjnością i zgodnością z normami jakości i bezpieczeństwa. Rozpoczniemy samodzielne badania pod czujnym okiem specjalistów z Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki PREDOM. Kolejne miesiące będą więc czasem inspirującej kooperacji wewnętrznej, której nie możemy się doczekać. – mówi Marcin Buryan, Dyrektor Produkcji.
Aby uzyskać akredytację CTF, należy spełnić szereg restrykcyjnych wymogów. Audytom podlegają zarówno procesy, jak i wszelkie elementy wyposażenia, które są wzorcowane co dwanaście miesięcy.
Rozwój Centrum Badawczego Lena Lighting jest jednym ze strategicznych celów spółki. Firma od lat konsekwentnie inwestuje w najnowocześniejsze wyposażenie własnych laboratoriów.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.