Certyfikat Etyczny dla Kaczmarski Inkasso
Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce.
Firma uzyskała dokument po audycie wewnętrznym, którego wyniki zatwierdza Komisja Etyki ZPF. Otrzymanie certyfikatu jest potwierdzeniem, że Kaczmarski Inkasso w swoich działaniach, opartych na kontakcie z osobami zadłużonymi oraz klientami biznesowymi, kieruje się najwyższymi standardami etycznymi. Tym samym respektuje Zasady Dobrych Praktyk ZPF. Wskazują one m.in. dopuszczalne metody windykacji, zgodne z etyką, prawem i poszanowaniem zasad moralnych. Określają również, w jaki sposób chronić interesy konsumentów na każdym etapie kontaktu w sprawie zadłużenia - podczas rozmowy telefonicznej, osobistej czy korespondencji tradycyjnej bądź elektronicznej.
- Od początku działalności, czyli od 30 lat, przykładamy dużą wagę do najwyższych standardów obsługi zadłużonych osób i firm oraz kontrahentów, którzy powierzają nam odzyskanie należności. Dla jednych i drugich jesteśmy sojusznikiem, który zawsze stara się znaleźć dogodne dla obu stron rozwiązanie. Stale wdrażamy nowe narzędzia wspierające obsługę wierzytelności. Jednym z nich jest aplikacja WinGO.pl, która umożliwia szybkie i wygodne zlecenie windykacji online bez żadnych kosztów początkowych. Uzyskanie po raz kolejny Certyfikatu Etycznego to sygnał dla otoczenia, że jesteśmy wiarygodnym partnerem dążącym do dialogu i porozumienia – mówi Jakub Kostecki, prezes Zarządu Kaczmarski Inkasso.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.