Chcesz skalować biznes bez wysokich kosztów stałych? Rozważ outsourcing procesów
Firmy szukają skutecznych strategii, które pozwolą im pozostać konkurencyjnymi i efektywnymi. Chcąc zająć się działaniami strategicznymi decydują się na przekazanie realizacji procesów zewnętrznym wykonawcom. O outsourcingu procesów, czyli delegowaniu określonych zadań lub projektów do zewnętrznych wykonawców mówi Waldemar Stępak, prezes MKS Business, firmy outsourcingowej z Zielonej Góry.
Elastyczność i Skalowalność
Outsourcing wyłania się jako jedno z najbardziej efektywnych podejść. Ten model współpracy biznesowej przynosi wiele korzyści i otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorstw. Jedną z największych zalet outsourcingu jest możliwość szybkiego dostosowania się do zmieniających się warunków rynkowych bez konieczności angażowania stałych zasobów - mówi prezes MKS Business. To nie tylko umożliwia firmom skalowanie swoich działań zgodnie z bieżącymi potrzebami, ale także zapewnia dostęp do specjalistycznej wiedzy i doświadczenia - dodaje. Specjaliści z zewnątrz często przynoszą ze sobą nowe perspektywy, innowacyjne rozwiązania i zaawansowaną wiedzę techniczną, co jest nieocenione w szybko rozwijających się branżach.
Redukcja kosztów i skupienie się na biznesie
Outsourcing może znacznie obniżyć koszty operacyjne firmy. Eliminując potrzebę inwestycji w pełnoetatowe stanowiska, przedsiębiorstwa mogą zaoszczędzić na wydatkach związanych z rekrutacją, szkoleniami, benefitami pracowniczymi czy infrastrukturą biurową. Co więcej, outsourcing umożliwia kierownictwu skupienie się na strategicznych i innowacyjnych aspektach działalności, zamiast na codziennym zarządzaniu operacyjnym. To zwolnienie zasobów zarządczych może być katalizatorem wzrostu i innowacji, pozwalając firmie lepiej wykorzystać swoje wewnętrzne kompetencje i zasoby. Waldemar Stępak wskazuje, że dzisiaj już nie ma potrzeby zatrudniać sztabu ludzi, aby zapewnić funkcjonowanie przedsiębiorstwa. Tym zajmujemy się my, jako firma outsourcingowa, która jest gwarantem bezpiecznego i stabilnego prowadzenia biznesu przez naszych kontrahentów - mówi Stępak.
Poprawa Jakości i Wydajności
Decydując się na outsourcing, firmy mogą skorzystać z doświadczenia i sprawności wykonywanych procesów, które oferują zewnętrzni dostawcy. Dzięki temu już na starcie zapewniają swoim firmom wysoką jakość i wydajność pracy. Firmy outsourcingowe często specjalizują się w określonych dziedzinach, oferując wiedzę i doświadczenie, które przekładają się na wyższą jakość dostarczanych usług.
Outsourcing procesów to nie tylko sposób na redukcję kosztów, ale także metoda na uzyskanie większej elastyczności, dostęp do specjalistycznej wiedzy i skupienie na kluczowych aspektach biznesu. W dynamicznie zmieniającym się świecie gospodarczym, gdzie szybkość adaptacji i innowacyjność są kluczowe, outsourcing staje się strategicznym wyborem, który może znacząco wpłynąć na sukces i rozwój firmy - wskazuje prezes MKS Business.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.