CHEP został wyróżniony certyfikatem Top Employer
CHEP, lider w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw, otrzymał certyfikat Top Employer 2024 w Polsce od Top Employers Institute, globalnej organizacji certyfikującej doskonałość w zakresie warunków pracy. Marka CHEP w Polsce i Europie otrzymała wyróżnienie po raz siódmy z rzędu. Certyfikat Top Employer otrzymały także oddziały w Belgii, we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Hiszpanii i Francji.
- W CHEP staramy się zapewnić naszym pracownikom środowisko pracy jak najbardziej przyjazne, ale i pełne wyzwań i możliwości rozwoju. Wyznajemy zasadę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stawiamy na bezpieczeństwo, pracę zespołową i różnorodność. Otrzymane już po raz siódmy wyróżnienie Top Employer jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań. – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje Bałtyckie.
Program Top Employers Institute wyłania laureatów na podstawie ich udziału i wyników badania najlepszych praktyk HR obejmującego sześć dziedzin w 20 tematach. Wśród kategorii, w których został wyróżniony CHEP znalazły się strategia biznesowa, przywództwo, słuchanie pracowników, dobre samopoczucie, zrównoważony rozwój.
- Głos pracowników jest dla nas kluczowy w strategii biznesowej. Słuchając ich potrzeb jesteśmy w stanie stworzyć im bezpieczne i przyjazne środowisko pracy zbudowane na różnorodności i inkluzywności.- dodaje Anna Żuk, HR Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. W 2024 r. firma CHEP znalazła się wśród 17 firm, które otrzymały certyfikat Global Top Employer, przyznawany za wybitne praktyki i standardy HR przez Top Employers Institute.
W 2023 r. firma CHEP przekroczyła swój cel na 2025 r., jakim była 40% reprezentacja kobiet na stanowiskach kierowniczych, osiągając jednocześnie 36,3% tego wskaźnika globalnie. W CHEP Polska ten wynik jest jeszcze lepszy i wynosi 57%. Firma poprawiła również swoje wyniki w zakresie bezpieczeństwa, osiągając najlepszy rok w historii z 31% spadkiem wskaźników wypadków podczas pracy w porównaniu z rokiem 2020.
Dyrektor generalny Top Employers Institute, David Plink, powiedział: "Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkami w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Wśród wyróżnionych organizacji, CHEP udowodnił zaangażowanie na rzecz swoich pracowników w skali globalnej. Ta spójność w praktykach personalnych na całym świecie charakteryzuje nagrodzoną grupę firm, które uzyskały globalny certyfikat w ramach Programu Top Employers".

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.