CHEP został wyróżniony certyfikatem Top Employer
CHEP, lider w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw, otrzymał certyfikat Top Employer 2024 w Polsce od Top Employers Institute, globalnej organizacji certyfikującej doskonałość w zakresie warunków pracy. Marka CHEP w Polsce i Europie otrzymała wyróżnienie po raz siódmy z rzędu. Certyfikat Top Employer otrzymały także oddziały w Belgii, we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Hiszpanii i Francji.
- W CHEP staramy się zapewnić naszym pracownikom środowisko pracy jak najbardziej przyjazne, ale i pełne wyzwań i możliwości rozwoju. Wyznajemy zasadę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stawiamy na bezpieczeństwo, pracę zespołową i różnorodność. Otrzymane już po raz siódmy wyróżnienie Top Employer jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań. – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje Bałtyckie.
Program Top Employers Institute wyłania laureatów na podstawie ich udziału i wyników badania najlepszych praktyk HR obejmującego sześć dziedzin w 20 tematach. Wśród kategorii, w których został wyróżniony CHEP znalazły się strategia biznesowa, przywództwo, słuchanie pracowników, dobre samopoczucie, zrównoważony rozwój.
- Głos pracowników jest dla nas kluczowy w strategii biznesowej. Słuchając ich potrzeb jesteśmy w stanie stworzyć im bezpieczne i przyjazne środowisko pracy zbudowane na różnorodności i inkluzywności.- dodaje Anna Żuk, HR Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. W 2024 r. firma CHEP znalazła się wśród 17 firm, które otrzymały certyfikat Global Top Employer, przyznawany za wybitne praktyki i standardy HR przez Top Employers Institute.
W 2023 r. firma CHEP przekroczyła swój cel na 2025 r., jakim była 40% reprezentacja kobiet na stanowiskach kierowniczych, osiągając jednocześnie 36,3% tego wskaźnika globalnie. W CHEP Polska ten wynik jest jeszcze lepszy i wynosi 57%. Firma poprawiła również swoje wyniki w zakresie bezpieczeństwa, osiągając najlepszy rok w historii z 31% spadkiem wskaźników wypadków podczas pracy w porównaniu z rokiem 2020.
Dyrektor generalny Top Employers Institute, David Plink, powiedział: "Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkami w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Wśród wyróżnionych organizacji, CHEP udowodnił zaangażowanie na rzecz swoich pracowników w skali globalnej. Ta spójność w praktykach personalnych na całym świecie charakteryzuje nagrodzoną grupę firm, które uzyskały globalny certyfikat w ramach Programu Top Employers".

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.