CHEP został wyróżniony certyfikatem Top Employer
CHEP, lider w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw, otrzymał certyfikat Top Employer 2024 w Polsce od Top Employers Institute, globalnej organizacji certyfikującej doskonałość w zakresie warunków pracy. Marka CHEP w Polsce i Europie otrzymała wyróżnienie po raz siódmy z rzędu. Certyfikat Top Employer otrzymały także oddziały w Belgii, we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Hiszpanii i Francji.
- W CHEP staramy się zapewnić naszym pracownikom środowisko pracy jak najbardziej przyjazne, ale i pełne wyzwań i możliwości rozwoju. Wyznajemy zasadę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stawiamy na bezpieczeństwo, pracę zespołową i różnorodność. Otrzymane już po raz siódmy wyróżnienie Top Employer jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań. – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje Bałtyckie.
Program Top Employers Institute wyłania laureatów na podstawie ich udziału i wyników badania najlepszych praktyk HR obejmującego sześć dziedzin w 20 tematach. Wśród kategorii, w których został wyróżniony CHEP znalazły się strategia biznesowa, przywództwo, słuchanie pracowników, dobre samopoczucie, zrównoważony rozwój.
- Głos pracowników jest dla nas kluczowy w strategii biznesowej. Słuchając ich potrzeb jesteśmy w stanie stworzyć im bezpieczne i przyjazne środowisko pracy zbudowane na różnorodności i inkluzywności.- dodaje Anna Żuk, HR Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. W 2024 r. firma CHEP znalazła się wśród 17 firm, które otrzymały certyfikat Global Top Employer, przyznawany za wybitne praktyki i standardy HR przez Top Employers Institute.
W 2023 r. firma CHEP przekroczyła swój cel na 2025 r., jakim była 40% reprezentacja kobiet na stanowiskach kierowniczych, osiągając jednocześnie 36,3% tego wskaźnika globalnie. W CHEP Polska ten wynik jest jeszcze lepszy i wynosi 57%. Firma poprawiła również swoje wyniki w zakresie bezpieczeństwa, osiągając najlepszy rok w historii z 31% spadkiem wskaźników wypadków podczas pracy w porównaniu z rokiem 2020.
Dyrektor generalny Top Employers Institute, David Plink, powiedział: "Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkami w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Wśród wyróżnionych organizacji, CHEP udowodnił zaangażowanie na rzecz swoich pracowników w skali globalnej. Ta spójność w praktykach personalnych na całym świecie charakteryzuje nagrodzoną grupę firm, które uzyskały globalny certyfikat w ramach Programu Top Employers".
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.