CHEP został wyróżniony certyfikatem Top Employer
CHEP, lider w dziedzinie logistyki i łańcucha dostaw, otrzymał certyfikat Top Employer 2024 w Polsce od Top Employers Institute, globalnej organizacji certyfikującej doskonałość w zakresie warunków pracy. Marka CHEP w Polsce i Europie otrzymała wyróżnienie po raz siódmy z rzędu. Certyfikat Top Employer otrzymały także oddziały w Belgii, we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii, Czechach, Hiszpanii i Francji.
- W CHEP staramy się zapewnić naszym pracownikom środowisko pracy jak najbardziej przyjazne, ale i pełne wyzwań i możliwości rozwoju. Wyznajemy zasadę równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. Stawiamy na bezpieczeństwo, pracę zespołową i różnorodność. Otrzymane już po raz siódmy wyróżnienie Top Employer jest dla nas potwierdzeniem słuszności naszych działań. – mówi Izabella Maczkowska-Ciborowska, Dyrektor Generalna na Polskę i kraje Bałtyckie.
Program Top Employers Institute wyłania laureatów na podstawie ich udziału i wyników badania najlepszych praktyk HR obejmującego sześć dziedzin w 20 tematach. Wśród kategorii, w których został wyróżniony CHEP znalazły się strategia biznesowa, przywództwo, słuchanie pracowników, dobre samopoczucie, zrównoważony rozwój.
- Głos pracowników jest dla nas kluczowy w strategii biznesowej. Słuchając ich potrzeb jesteśmy w stanie stworzyć im bezpieczne i przyjazne środowisko pracy zbudowane na różnorodności i inkluzywności.- dodaje Anna Żuk, HR Manager CHEP Polska i kraje bałtyckie. W 2024 r. firma CHEP znalazła się wśród 17 firm, które otrzymały certyfikat Global Top Employer, przyznawany za wybitne praktyki i standardy HR przez Top Employers Institute.
W 2023 r. firma CHEP przekroczyła swój cel na 2025 r., jakim była 40% reprezentacja kobiet na stanowiskach kierowniczych, osiągając jednocześnie 36,3% tego wskaźnika globalnie. W CHEP Polska ten wynik jest jeszcze lepszy i wynosi 57%. Firma poprawiła również swoje wyniki w zakresie bezpieczeństwa, osiągając najlepszy rok w historii z 31% spadkiem wskaźników wypadków podczas pracy w porównaniu z rokiem 2020.
Dyrektor generalny Top Employers Institute, David Plink, powiedział: "Wyjątkowe czasy wydobywają z ludzi i organizacji to, co najlepsze. I byliśmy tego świadkami w naszym tegorocznym Programie Certyfikacji Top Employers. Wśród wyróżnionych organizacji, CHEP udowodnił zaangażowanie na rzecz swoich pracowników w skali globalnej. Ta spójność w praktykach personalnych na całym świecie charakteryzuje nagrodzoną grupę firm, które uzyskały globalny certyfikat w ramach Programu Top Employers".

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.