Komunikaty PR

Do dwóch razy sztuka

2024-03-18  |  10:51
Biuro prasowe

Jak odnieść sukces w branży edukacyjnej? Czy dobry pomysł wystarczy czy potrzeba czegoś jeszcze? W jaki sposób radzić sobie z porażką i czy warto zaczynać wszystko od początku? Tego dowiedzieć się można z historii biznesowej Karoliny Pol, właścicielki firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia, związanej z edukacją od 13 lat.

Karolina Pol jest ekspertem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od blisko 7 lat prowadzi firmą EduKaPol Szkolenia, która wspiera nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i pomaga im wprowadzać innowacyjne metody nauczania. Na sali szkoleniowej czuje się jak ryba w wodzie - spędziła ponad 2 000 godzin prowadząc szkolenia stacjonarne, a w kursach on-line jej autorstwa wzięło udział ponad 27 000 uczestników. Sukces, jaki osiągnęła Pani Karolina, potwierdzają liczne wyróżnienia. Czasopismo Business Woman&Life uhonorowało ją nagrodą w kategorii „Lider wdrażania innowacyjnych metod edukacyjnych”. Została również laureatką plebiscytu Złote Orły Edukacji. Wszystko to osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i mimo wielu życiowych wyzwań. Historia Pani Karoliny, może być inspiracją dla wielu kobiet. 

Lekcja przedsiębiorczości

W 2013 roku Karolina Pol założyła swoją pierwszą firmę. Pol-Edukacja oferowało kursy z wielu przedmiotów dla maturzystów i gimnazjalistów z kilku miast. Niestety z powodu zbyt szerokiej oferty, braków kadrowych oraz źle dobranym działaniom marketingowym, firma została zamknięta w kilka miesięcy po otwarciu. Pierwsza firma Karoliny Pol, nie przyniosła jej ani złotówki przychodu.

To była dla mnie ważna lekcja. Przez kilka miesięcy po zamknięciu Pol-Edukacji zastanawiałam ,co poszło nie tak. Analizowałam każdą decyzję i każde działanie. Dzięki temu udało mi się zidentyfikować moje błędy i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Mimo wszystko nie myślałam, że kiedykolwiek otworzę własną działalność gospodarczą ponownie. – mówi Karolina Pol.

Moment podjęcia decyzji o tym, by ponownie spróbować swoich sił jako przedsiębiorca, nadszedł cztery lata później – po wielu namowach męża i ogromu słów z jego strony, które powoli podnosiły samoocenę Karoliny jako potencjalnego przedsiębiorcy. To wtedy Karolina Pol założyła firmę EduKaPol Szkolenia, która prowadzi szkolenia dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, w ten sposób wspierając kadrę pedagogiczną w poszerzaniu warsztatu i pokazują jak zastosować w praktyce innowacyjne metody edukacyjne.

Ten czas

W 2015 roku urodziłam moje pierwsze dziecko. Syn okazał się być bardzo wymagający, dlatego cały wolny czas od obowiązków domowych i zawodowych, poświęcałam na czytanie książek i odkrywanie kolejnych metod wsparcia jego rozwoju. Wtedy również pisałam wiele artykułów naukowych i brałam udział w wielu konferencjach. W pewnym momencie, dotarło do mnie, że jest wielu rodziców, którzy tak jak ja borykają się z problemami wychowawczymi. Wiedziałam też, z własnego doświadczenia jako nauczyciel, że radzenie sobie z uczniami jest też często wyzwaniem dla samych nauczycieli. To sprawiło, że w 2017 roku zdecydowałam się otworzyć firmę EduKaPol Szkolenia – mówi Karolina Pol.

Po założeniu własnej działalności Karolina Pol zaczęła podróżować po całej Polsce przemierzając po kilkanaście tysięcy kilometrów w miesiącu. Tydzień dzieliła na 3 dni wyjazdów i 4 dni, które spędzała z dzieckiem w domu. Po kilku latach intensywnej pracy – na dwa tygodnie przed urodzeniem drugiego syna – wybuchła pandemia uniemożliwiając dalsze prowadzenie stacjonarnych kursów. To wtedy podjęła decyzję o zmianie profilu firmy. Zaczęła budować platformę edukacyjną z kursami on-line oraz sklep internetowy. Pierwsze szkolenia on-line nagrywała już trzy tygodnie po porodzie.

Pracowałam w tym czasie bardzo intensywnie. Nawet będąc w trzeciej ciąży nie zwolniłam i z porodówki odpisywałam na maile. W dwa tygodnie po porodzie przy współpracy z jednym z wydawnictw edukacyjnych napisałam poradnik dla rodziców na temat metod globalnego czytania. Gdy córka miała półtora miesiąca, zaczęłam z nią jeździć po całej Polsce, ponieważ poza szkoleniami on-line wróciłam do prowadzenia tych stacjonarnych – podkreśla.

Motywacja do działania i konsekwencja

Karolina Pol wielokrotnie już słyszała, że przekazywane przez nią pomysły edukacyjno-wychowawcze zmieniły czyjeś życie. To informacje zwrotne, które otrzymuje od uczestników szkoleń napędzają ją do działania. Największą motywacją są jednak jej dzieci, które codziennie inspirują ją do poszerzania horyzontów. To właśnie miks doświadczenia rodzicielskiego i wiedzy zdobytej w trakcie kilkunastu lat studiów i pracy w edukacji przekazuje uczestnikom swoich szkoleń.

Jaki jest mój przepis na sukces? Przede wszystkim konsekwencja i wytrwałość. Dodatkowo sytuacji trudnych staram się nie rozpatrywać jako przeszkody, a raczej jako wyzwania. Do każdego podchodzę zadaniowo, skupiając się wyłącznie na rozwiązaniach. Jestem przekonana, że to powód mojego sukcesu –  tego, że EduKaPol Szkolenia działa już niemal siedem lat – podsumowuje Karolina Pol.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę Biuro prasowe
2024-12-04 | 11:00

Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę

Efektywna komunikacja stanowi fundament codziennej współpracy i jest kluczowym elementem budowania nowoczesnej kultury organizacyjnej. W FORVIA zrozumienie, szacunek i otwarty dialog są
Firma Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
2024-11-28 | 13:00

Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024

Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z
Firma Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
2024-11-28 | 09:30

Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.

26 listopada br. Rada Nadzorcza FBSerwis S.A. podjęła decyzję o poszerzeniu składu Zarządu FBSerwis S.A. – spółki należącej do Grupy Budimex, zajmującej się gospodarką

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm

Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.

Farmacja

Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów

Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.

Ochrona środowiska

Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania

Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.