Komunikaty PR

Do dwóch razy sztuka

2024-03-18  |  10:51
Biuro prasowe

Jak odnieść sukces w branży edukacyjnej? Czy dobry pomysł wystarczy czy potrzeba czegoś jeszcze? W jaki sposób radzić sobie z porażką i czy warto zaczynać wszystko od początku? Tego dowiedzieć się można z historii biznesowej Karoliny Pol, właścicielki firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia, związanej z edukacją od 13 lat.

Karolina Pol jest ekspertem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od blisko 7 lat prowadzi firmą EduKaPol Szkolenia, która wspiera nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i pomaga im wprowadzać innowacyjne metody nauczania. Na sali szkoleniowej czuje się jak ryba w wodzie - spędziła ponad 2 000 godzin prowadząc szkolenia stacjonarne, a w kursach on-line jej autorstwa wzięło udział ponad 27 000 uczestników. Sukces, jaki osiągnęła Pani Karolina, potwierdzają liczne wyróżnienia. Czasopismo Business Woman&Life uhonorowało ją nagrodą w kategorii „Lider wdrażania innowacyjnych metod edukacyjnych”. Została również laureatką plebiscytu Złote Orły Edukacji. Wszystko to osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i mimo wielu życiowych wyzwań. Historia Pani Karoliny, może być inspiracją dla wielu kobiet. 

Lekcja przedsiębiorczości

W 2013 roku Karolina Pol założyła swoją pierwszą firmę. Pol-Edukacja oferowało kursy z wielu przedmiotów dla maturzystów i gimnazjalistów z kilku miast. Niestety z powodu zbyt szerokiej oferty, braków kadrowych oraz źle dobranym działaniom marketingowym, firma została zamknięta w kilka miesięcy po otwarciu. Pierwsza firma Karoliny Pol, nie przyniosła jej ani złotówki przychodu.

To była dla mnie ważna lekcja. Przez kilka miesięcy po zamknięciu Pol-Edukacji zastanawiałam ,co poszło nie tak. Analizowałam każdą decyzję i każde działanie. Dzięki temu udało mi się zidentyfikować moje błędy i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Mimo wszystko nie myślałam, że kiedykolwiek otworzę własną działalność gospodarczą ponownie. – mówi Karolina Pol.

Moment podjęcia decyzji o tym, by ponownie spróbować swoich sił jako przedsiębiorca, nadszedł cztery lata później – po wielu namowach męża i ogromu słów z jego strony, które powoli podnosiły samoocenę Karoliny jako potencjalnego przedsiębiorcy. To wtedy Karolina Pol założyła firmę EduKaPol Szkolenia, która prowadzi szkolenia dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, w ten sposób wspierając kadrę pedagogiczną w poszerzaniu warsztatu i pokazują jak zastosować w praktyce innowacyjne metody edukacyjne.

Ten czas

W 2015 roku urodziłam moje pierwsze dziecko. Syn okazał się być bardzo wymagający, dlatego cały wolny czas od obowiązków domowych i zawodowych, poświęcałam na czytanie książek i odkrywanie kolejnych metod wsparcia jego rozwoju. Wtedy również pisałam wiele artykułów naukowych i brałam udział w wielu konferencjach. W pewnym momencie, dotarło do mnie, że jest wielu rodziców, którzy tak jak ja borykają się z problemami wychowawczymi. Wiedziałam też, z własnego doświadczenia jako nauczyciel, że radzenie sobie z uczniami jest też często wyzwaniem dla samych nauczycieli. To sprawiło, że w 2017 roku zdecydowałam się otworzyć firmę EduKaPol Szkolenia – mówi Karolina Pol.

Po założeniu własnej działalności Karolina Pol zaczęła podróżować po całej Polsce przemierzając po kilkanaście tysięcy kilometrów w miesiącu. Tydzień dzieliła na 3 dni wyjazdów i 4 dni, które spędzała z dzieckiem w domu. Po kilku latach intensywnej pracy – na dwa tygodnie przed urodzeniem drugiego syna – wybuchła pandemia uniemożliwiając dalsze prowadzenie stacjonarnych kursów. To wtedy podjęła decyzję o zmianie profilu firmy. Zaczęła budować platformę edukacyjną z kursami on-line oraz sklep internetowy. Pierwsze szkolenia on-line nagrywała już trzy tygodnie po porodzie.

Pracowałam w tym czasie bardzo intensywnie. Nawet będąc w trzeciej ciąży nie zwolniłam i z porodówki odpisywałam na maile. W dwa tygodnie po porodzie przy współpracy z jednym z wydawnictw edukacyjnych napisałam poradnik dla rodziców na temat metod globalnego czytania. Gdy córka miała półtora miesiąca, zaczęłam z nią jeździć po całej Polsce, ponieważ poza szkoleniami on-line wróciłam do prowadzenia tych stacjonarnych – podkreśla.

Motywacja do działania i konsekwencja

Karolina Pol wielokrotnie już słyszała, że przekazywane przez nią pomysły edukacyjno-wychowawcze zmieniły czyjeś życie. To informacje zwrotne, które otrzymuje od uczestników szkoleń napędzają ją do działania. Największą motywacją są jednak jej dzieci, które codziennie inspirują ją do poszerzania horyzontów. To właśnie miks doświadczenia rodzicielskiego i wiedzy zdobytej w trakcie kilkunastu lat studiów i pracy w edukacji przekazuje uczestnikom swoich szkoleń.

Jaki jest mój przepis na sukces? Przede wszystkim konsekwencja i wytrwałość. Dodatkowo sytuacji trudnych staram się nie rozpatrywać jako przeszkody, a raczej jako wyzwania. Do każdego podchodzę zadaniowo, skupiając się wyłącznie na rozwiązaniach. Jestem przekonana, że to powód mojego sukcesu –  tego, że EduKaPol Szkolenia działa już niemal siedem lat – podsumowuje Karolina Pol.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.