Komunikaty PR

Do dwóch razy sztuka

2024-03-18  |  10:51
Biuro prasowe

Jak odnieść sukces w branży edukacyjnej? Czy dobry pomysł wystarczy czy potrzeba czegoś jeszcze? W jaki sposób radzić sobie z porażką i czy warto zaczynać wszystko od początku? Tego dowiedzieć się można z historii biznesowej Karoliny Pol, właścicielki firmy edukacyjnej EduKaPol Szkolenia, związanej z edukacją od 13 lat.

Karolina Pol jest ekspertem edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Od blisko 7 lat prowadzi firmą EduKaPol Szkolenia, która wspiera nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych i pomaga im wprowadzać innowacyjne metody nauczania. Na sali szkoleniowej czuje się jak ryba w wodzie - spędziła ponad 2 000 godzin prowadząc szkolenia stacjonarne, a w kursach on-line jej autorstwa wzięło udział ponad 27 000 uczestników. Sukces, jaki osiągnęła Pani Karolina, potwierdzają liczne wyróżnienia. Czasopismo Business Woman&Life uhonorowało ją nagrodą w kategorii „Lider wdrażania innowacyjnych metod edukacyjnych”. Została również laureatką plebiscytu Złote Orły Edukacji. Wszystko to osiągnęła dzięki ciężkiej pracy i mimo wielu życiowych wyzwań. Historia Pani Karoliny, może być inspiracją dla wielu kobiet. 

Lekcja przedsiębiorczości

W 2013 roku Karolina Pol założyła swoją pierwszą firmę. Pol-Edukacja oferowało kursy z wielu przedmiotów dla maturzystów i gimnazjalistów z kilku miast. Niestety z powodu zbyt szerokiej oferty, braków kadrowych oraz źle dobranym działaniom marketingowym, firma została zamknięta w kilka miesięcy po otwarciu. Pierwsza firma Karoliny Pol, nie przyniosła jej ani złotówki przychodu.

To była dla mnie ważna lekcja. Przez kilka miesięcy po zamknięciu Pol-Edukacji zastanawiałam ,co poszło nie tak. Analizowałam każdą decyzję i każde działanie. Dzięki temu udało mi się zidentyfikować moje błędy i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Mimo wszystko nie myślałam, że kiedykolwiek otworzę własną działalność gospodarczą ponownie. – mówi Karolina Pol.

Moment podjęcia decyzji o tym, by ponownie spróbować swoich sił jako przedsiębiorca, nadszedł cztery lata później – po wielu namowach męża i ogromu słów z jego strony, które powoli podnosiły samoocenę Karoliny jako potencjalnego przedsiębiorcy. To wtedy Karolina Pol założyła firmę EduKaPol Szkolenia, która prowadzi szkolenia dla nauczycieli wszystkich etapów edukacyjnych, w ten sposób wspierając kadrę pedagogiczną w poszerzaniu warsztatu i pokazują jak zastosować w praktyce innowacyjne metody edukacyjne.

Ten czas

W 2015 roku urodziłam moje pierwsze dziecko. Syn okazał się być bardzo wymagający, dlatego cały wolny czas od obowiązków domowych i zawodowych, poświęcałam na czytanie książek i odkrywanie kolejnych metod wsparcia jego rozwoju. Wtedy również pisałam wiele artykułów naukowych i brałam udział w wielu konferencjach. W pewnym momencie, dotarło do mnie, że jest wielu rodziców, którzy tak jak ja borykają się z problemami wychowawczymi. Wiedziałam też, z własnego doświadczenia jako nauczyciel, że radzenie sobie z uczniami jest też często wyzwaniem dla samych nauczycieli. To sprawiło, że w 2017 roku zdecydowałam się otworzyć firmę EduKaPol Szkolenia – mówi Karolina Pol.

Po założeniu własnej działalności Karolina Pol zaczęła podróżować po całej Polsce przemierzając po kilkanaście tysięcy kilometrów w miesiącu. Tydzień dzieliła na 3 dni wyjazdów i 4 dni, które spędzała z dzieckiem w domu. Po kilku latach intensywnej pracy – na dwa tygodnie przed urodzeniem drugiego syna – wybuchła pandemia uniemożliwiając dalsze prowadzenie stacjonarnych kursów. To wtedy podjęła decyzję o zmianie profilu firmy. Zaczęła budować platformę edukacyjną z kursami on-line oraz sklep internetowy. Pierwsze szkolenia on-line nagrywała już trzy tygodnie po porodzie.

Pracowałam w tym czasie bardzo intensywnie. Nawet będąc w trzeciej ciąży nie zwolniłam i z porodówki odpisywałam na maile. W dwa tygodnie po porodzie przy współpracy z jednym z wydawnictw edukacyjnych napisałam poradnik dla rodziców na temat metod globalnego czytania. Gdy córka miała półtora miesiąca, zaczęłam z nią jeździć po całej Polsce, ponieważ poza szkoleniami on-line wróciłam do prowadzenia tych stacjonarnych – podkreśla.

Motywacja do działania i konsekwencja

Karolina Pol wielokrotnie już słyszała, że przekazywane przez nią pomysły edukacyjno-wychowawcze zmieniły czyjeś życie. To informacje zwrotne, które otrzymuje od uczestników szkoleń napędzają ją do działania. Największą motywacją są jednak jej dzieci, które codziennie inspirują ją do poszerzania horyzontów. To właśnie miks doświadczenia rodzicielskiego i wiedzy zdobytej w trakcie kilkunastu lat studiów i pracy w edukacji przekazuje uczestnikom swoich szkoleń.

Jaki jest mój przepis na sukces? Przede wszystkim konsekwencja i wytrwałość. Dodatkowo sytuacji trudnych staram się nie rozpatrywać jako przeszkody, a raczej jako wyzwania. Do każdego podchodzę zadaniowo, skupiając się wyłącznie na rozwiązaniach. Jestem przekonana, że to powód mojego sukcesu –  tego, że EduKaPol Szkolenia działa już niemal siedem lat – podsumowuje Karolina Pol.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.