Duże zmiany na szczeblach kierowniczych w Avon
Fabryka Avon w Garwolinie ma nowego dyrektora. Został nim Jakub Żurowski, który może pochwalić się bardzo szeroką wiedzą i ogromnym doświadczeniem w zakresie kierowania zakładami produkcyjnymi, zarządzania międzynarodowymi zespołami, wdrażania innowacyjnych rozwiązań oraz rozwoju organizacji. Jednocześnie Radosław Włodarczyk awansował na dyrektora operacyjnego Avon na Polskę i Europę Środkowo-Wschodnią, natomiast Maciej Kaniowski, dotychczasowy szef całego łańcucha dostaw w regionie CEE, został powołany na stanowisko dyrektora operacyjnego Avon International. Zmiany te są elementem nowej strategii operacyjnej, która zakłada większą integrację oraz pogłębianie partnerstwa pomiędzy poszczególnymi rynkami, a także tworzenie wielofunkcyjnych zespołów.
Jakub Żurowski, jako nowy dyrektor fabryki w Garwolinie, będzie odpowiedzialny za zarządzanie procesami produkcyjnymi oraz dalszy rozwój zakładu – przede wszystkim poprzez wdrażanie innowacyjnych rozwiązań, które nie tylko zapewnią wyższą jakość oraz efektywność produkcji, ale będą także przyjazne dla środowiska. Do jego zadań będzie również należało zacieśnianie współpracy z zagranicznymi rynkami.
– Avon Operations Polska już teraz jest najnowocześniejszym zakładem produkcyjnym Avon na całym świecie, działającym w oparciu nie tylko o innowacyjne rozwiązania technologiczne, ale także zespoły pełnych energii, zaangażowanych ludzi. Bardzo się cieszę, że będę mógł dzielić się swoim doświadczeniem oraz rozwijać w tak profesjonalnym środowisku, kontynuując jednocześnie transformację fabryki w Garwolinie w kierunku smart factory, w duchu odpowiedzialnego biznesu. W związku z rozszerzeniem działalności AOP w regionie CEE, w najbliższym czasie będę się koncentrował na zwiększeniu efektywności i elastyczności produkcji oraz, wspólnie z Radosławem Włodarczykiem, na dalszej optymalizacji procesów w całym łańcuchu dostaw – mówi Jakub Żurowski, dyrektor fabryki Avon w Garwolinie.
– Ostatnie 1,5 miesiąca przyniosło nam zupełnie nowe, niespodziewane wyzwania. Jestem dumny z całego zespołu Avon w Garwolinie, który świetnie sobie z nim radzi, ale przed nami jeszcze sporo pracy. Jestem przekonany, że Jakub będzie dla nas nieocenionym wsparciem w realizacji nowej strategii operacyjnej i wspólnie osiągniemy założone cele – mówi Maciek Kaniowski, dyrektor operacyjny Avon International.
Jakub Żurowski ma 17 lat doświadczenia, które zdobywał w jednej z wiodących międzynarodowych firm z branży FMCG. Od 14 lat pełni funkcje kierownicze w zakładach produkcyjnych zarządzając złożonymi, macierzowymi oraz wielokulturowymi strukturami, obejmującymi różne obszary biznesu. Świetnie zna środowisko Industry 4.0 i zawodowo pasjonuje się odkrywaniem i wdrażaniem innowacyjnych rozwiązań w obszarze produkcji. Jakub Żurowski posiada także bogate doświadczenie w prowadzeniu procesów transformacji oraz w budowaniu i rozwoju organizacji poprzez tworzenie efektywnych, zaangażowanych zespołów, w których pracownicy mogą poszerzać swoje kompetencje.
Avon Garwolin
Avon Operations Polska to największa i jednocześnie najbardziej zaawansowana technologicznie fabryka Avon na świecie. Innowacyjny kompleks produkcyjny, zlokalizowany w Garwolinie (woj. mazowieckie) zatrudnia ponad tysiąc pracowników. Co roku powstaje tu ok. pół miliarda kosmetyków, które trafiają do ok. 50 krajów na 3 kontynentach.
W 2016 roku z kompleksu fabrycznego w Garwolinie została wydzielona osobna spółka – Avon Distribution Polska. Jej zadaniem jest pakowanie i wysyłanie zamówień do Konsultantek Avon w Polsce, Czechach i Niemczech. Centrum dystrybucyjne zatrudnia ok. 300 pracowników. Rocznie pakowanych jest tu około 190 milionów sztuk produktów.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.