Komunikaty PR

Dziennik szkolny na miarę XXI wieku to Dziennik elektroniczny PRYMUS

2022-05-16  |  01:00
Biuro prasowe

Smartfony, telefony komórkowe, tablety, laptopy i komputery – to narzędzia, bez których już nie potrafimy funkcjonować. Również szkolna przestrzeń wypełniona jest nowościami technologicznymi i naturalną koleją rzeczy było wprowadzenie i wykorzystywanie przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców dziennika elektronicznego.

Duży, dość gruby, w twardej okładce – tak wyglądał tradycyjny dziennik, do którego nauczyciele wpisywali oceny, zaznaczali nieobecności czy spóźnienia. Czasem nauczyciel zostawiał go w klasie, wtedy nieraz korciło, aby do niego zajrzeć lub nawet dopisać czy przeprawić oceny na lepsze. Choć papierowy dziennik funkcjonuje jeszcze w niektórych szkołach, to niebawem z pewnością znajdzie godne miejsce w muzeum szkolnictwa. Dziś wszystko wygląda inaczej.

Dziennik elektroniczny PRYMUS – wybór jest prosty

Dziennik elektroniczny stał się powszechny zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, jak i na wyższych uczelniach. Najprościej ujmując, dziennik elektroniczny to program komputerowy służący do rejestracji wszystkich informacji o uczniu i zajęciach szkolnych i pozaszkolnych. Często ma zastosowanie jako podstawowy element kontaktu z rodzicami. Zakres informacji przechowywanych w Dzienniku elektronicznym PRYMUS jest większy niż w tradycyjnych dziennikach papierowych i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji może stanowić oficjalną dokumentację szkoły w zakresie realizacji podstawy programowej, informacji dotyczących uczniów oraz przebiegu procesu nauczania w tym m.in. ewidencji frekwencji i oceniania.

Koniec roku szkolnego to dobry czas na wymianę dziennika na Dziennik elektroniczny PRYMUS.  Co dyrektorzy i rada pedagogiczna powinni brać pod uwagę?

– Aby dziennik elektroniczny mógł zastąpić tradycyjny dziennik, powinien spełniać określone wymagania. Przede wszystkim udostępniać szerszą funkcjonalność i większą dostępność niż dziennik papierowy. Zaletą dziennika prowadzonego w formie elektronicznej jest przede wszystkim szybkość zestawiania danych i przekazu informacji. Dziennik elektroniczny PRYMUS usprawnia pracę dyrekcji i nauczycieli np. przy kontroli podstawy programowej, obliczaniu statystyk semestralnych i rocznych, wystawianiu świadectw i arkuszy ocen. Wymagana jest też zgodność programu z ustawą o ochronie danych osobowych oraz z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną – mówi Adam Jurczenia Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju i Sprzedaży Systemów dla Administracji Publicznej z Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

Nauczyciele - nieoceniona pomoc

Inteligentny asystent lekcji w Dzienniku elektronicznym PRUMUS daje nauczycielowi pełną kontrolę nad prowadzonymi zajęciami. W jednym wygodnym widoku można wykonać wszystkie czynności związane z prowadzeniem lekcji wybrać temat z planu zajęć, sprawdzić frekwencję, wystawić oceny oraz uruchomić lekcję online. Moduł umożliwia intuicyjne monitorowanie postępu realizacji programu nauczania, a także na bieżąco przypomina o zadanych pracach domowych.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach od wielu lat korzysta z Dziennika elektronicznego autorstwa Centrum Informatyki ZETO S.A., a jej dyrektor nie wyobraża sobie dziś pracy bez tego narzędzia.

Dziennik elektroniczny pozwala na błyskawiczny przepływ informacji, która dociera do zainteresowanych stron. Wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu. Dziennik elektroniczny PRYMUS umożliwia tworzenie indywidualnych planów lekcji, poinformuje także o ewentualnym błędzie, gdy uczeń zapisany jest na dwa różne przedmioty, odbywające się w tym samym czasie. Papierowe dzienniki lekcyjne przypisane były do konkretnej klasy, a w dziennikach elektronicznych głównym punktem odniesienia jest uczeń – mówi dyrektor szkoły Pan Radosław Kondraciuk.

Wychowawcy - dostęp z dowolnego miejsca do potrzebnej wiedzy

Korzyści z e-dziennika czerpią również wychowawcy. Dzięki odpowiednim modułom bez problemu można drukować oceny i statystyki na wywiadówki, przyjmować usprawiedliwienia od rodziców, wystawiać uwagi uczniom, wysyłać informacje zarówno do rodziców, jak i uczniów.

Uczeń otrzymuje elektroniczne wsparcie procesu nauczania

Uczniowie cenią sobie korzystanie z e-dziennika. Z uwagi na dostęp do technologii od najmłodszych lat, jest to dla nich proste i intuicyjne rozwiązanie. Wystarczy dostęp do strony internetowej lub skorzystanie z aplikacji PRYMUS Wyniki Ucznia w telefonie komórkowym i są na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole.

Rodzice otrzymują powiadomienia

Dziennik elektroniczny to również mnóstwo korzyści dla rodziców. Mają oni możliwość bieżącej kontroli postępów dziecka w nauce, korespondencji ze szkołą, monitorowanie frekwencji na zajęciach, posiadają też wgląd w plan lekcji, zadane prace domowe, zapowiedziane klasówki czy kartkówki.

– Kontakt z wychowawcą i nauczycielami jest bardzo ważny, a dzięki aplikacji mobilnej PRYMUS Wyniki ucznia jest to bardzo proste i przejrzyste. Co więcej to łatwy dostęp do informacji w każdym potrzebnym momencie – dodaje Adam Jurczenia z Centrum Informatyki „ZETO” S.A.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE Biuro prasowe
2025-01-13 | 11:00

Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE

Magic Tape pozwala w krótkim czasie osiągnąć efekt długiej i gęstej fryzury nawet w przypadku rzadkich włosów. Specjalistką od tej metody jest Agnieszka
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.