Komunikaty PR

Dziennik szkolny na miarę XXI wieku to Dziennik elektroniczny PRYMUS

2022-05-16  |  01:00
Biuro prasowe

Smartfony, telefony komórkowe, tablety, laptopy i komputery – to narzędzia, bez których już nie potrafimy funkcjonować. Również szkolna przestrzeń wypełniona jest nowościami technologicznymi i naturalną koleją rzeczy było wprowadzenie i wykorzystywanie przez nauczycieli, uczniów oraz rodziców dziennika elektronicznego.

Duży, dość gruby, w twardej okładce – tak wyglądał tradycyjny dziennik, do którego nauczyciele wpisywali oceny, zaznaczali nieobecności czy spóźnienia. Czasem nauczyciel zostawiał go w klasie, wtedy nieraz korciło, aby do niego zajrzeć lub nawet dopisać czy przeprawić oceny na lepsze. Choć papierowy dziennik funkcjonuje jeszcze w niektórych szkołach, to niebawem z pewnością znajdzie godne miejsce w muzeum szkolnictwa. Dziś wszystko wygląda inaczej.

Dziennik elektroniczny PRYMUS – wybór jest prosty

Dziennik elektroniczny stał się powszechny zarówno w przedszkolach, szkołach podstawowych, średnich, jak i na wyższych uczelniach. Najprościej ujmując, dziennik elektroniczny to program komputerowy służący do rejestracji wszystkich informacji o uczniu i zajęciach szkolnych i pozaszkolnych. Często ma zastosowanie jako podstawowy element kontaktu z rodzicami. Zakres informacji przechowywanych w Dzienniku elektronicznym PRYMUS jest większy niż w tradycyjnych dziennikach papierowych i zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji może stanowić oficjalną dokumentację szkoły w zakresie realizacji podstawy programowej, informacji dotyczących uczniów oraz przebiegu procesu nauczania w tym m.in. ewidencji frekwencji i oceniania.

Koniec roku szkolnego to dobry czas na wymianę dziennika na Dziennik elektroniczny PRYMUS.  Co dyrektorzy i rada pedagogiczna powinni brać pod uwagę?

– Aby dziennik elektroniczny mógł zastąpić tradycyjny dziennik, powinien spełniać określone wymagania. Przede wszystkim udostępniać szerszą funkcjonalność i większą dostępność niż dziennik papierowy. Zaletą dziennika prowadzonego w formie elektronicznej jest przede wszystkim szybkość zestawiania danych i przekazu informacji. Dziennik elektroniczny PRYMUS usprawnia pracę dyrekcji i nauczycieli np. przy kontroli podstawy programowej, obliczaniu statystyk semestralnych i rocznych, wystawianiu świadectw i arkuszy ocen. Wymagana jest też zgodność programu z ustawą o ochronie danych osobowych oraz z ustawą o świadczeniu usług drogą elektroniczną – mówi Adam Jurczenia Z-ca Dyrektora ds. Rozwoju i Sprzedaży Systemów dla Administracji Publicznej z Centrum Informatyki "ZETO" S.A.

Nauczyciele - nieoceniona pomoc

Inteligentny asystent lekcji w Dzienniku elektronicznym PRUMUS daje nauczycielowi pełną kontrolę nad prowadzonymi zajęciami. W jednym wygodnym widoku można wykonać wszystkie czynności związane z prowadzeniem lekcji wybrać temat z planu zajęć, sprawdzić frekwencję, wystawić oceny oraz uruchomić lekcję online. Moduł umożliwia intuicyjne monitorowanie postępu realizacji programu nauczania, a także na bieżąco przypomina o zadanych pracach domowych.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Siemiatyczach od wielu lat korzysta z Dziennika elektronicznego autorstwa Centrum Informatyki ZETO S.A., a jej dyrektor nie wyobraża sobie dziś pracy bez tego narzędzia.

Dziennik elektroniczny pozwala na błyskawiczny przepływ informacji, która dociera do zainteresowanych stron. Wszystkie informacje dostępne są w jednym miejscu. Dziennik elektroniczny PRYMUS umożliwia tworzenie indywidualnych planów lekcji, poinformuje także o ewentualnym błędzie, gdy uczeń zapisany jest na dwa różne przedmioty, odbywające się w tym samym czasie. Papierowe dzienniki lekcyjne przypisane były do konkretnej klasy, a w dziennikach elektronicznych głównym punktem odniesienia jest uczeń – mówi dyrektor szkoły Pan Radosław Kondraciuk.

Wychowawcy - dostęp z dowolnego miejsca do potrzebnej wiedzy

Korzyści z e-dziennika czerpią również wychowawcy. Dzięki odpowiednim modułom bez problemu można drukować oceny i statystyki na wywiadówki, przyjmować usprawiedliwienia od rodziców, wystawiać uwagi uczniom, wysyłać informacje zarówno do rodziców, jak i uczniów.

Uczeń otrzymuje elektroniczne wsparcie procesu nauczania

Uczniowie cenią sobie korzystanie z e-dziennika. Z uwagi na dostęp do technologii od najmłodszych lat, jest to dla nich proste i intuicyjne rozwiązanie. Wystarczy dostęp do strony internetowej lub skorzystanie z aplikacji PRYMUS Wyniki Ucznia w telefonie komórkowym i są na bieżąco z tym, co dzieje się w szkole.

Rodzice otrzymują powiadomienia

Dziennik elektroniczny to również mnóstwo korzyści dla rodziców. Mają oni możliwość bieżącej kontroli postępów dziecka w nauce, korespondencji ze szkołą, monitorowanie frekwencji na zajęciach, posiadają też wgląd w plan lekcji, zadane prace domowe, zapowiedziane klasówki czy kartkówki.

– Kontakt z wychowawcą i nauczycielami jest bardzo ważny, a dzięki aplikacji mobilnej PRYMUS Wyniki ucznia jest to bardzo proste i przejrzyste. Co więcej to łatwy dostęp do informacji w każdym potrzebnym momencie – dodaje Adam Jurczenia z Centrum Informatyki „ZETO” S.A.

 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA Biuro prasowe
2025-05-16 | 15:00

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Jak wynika ze zaktualizowanego raportu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Księgowych (IFAC) oraz AICPA & CIMA, niemal trzy czwarte największych globalnych firm
Firma Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
2025-05-13 | 12:00

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie

Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.

Przemysł

Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.