Komunikaty PR

Dziesięć lat innowacji - CBRTP podsumowuje 10-lecie działalności

2023-12-05  |  09:00
Biuro prasowe

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu - niezależne komercyjne centrum R&D dostarczające innowacyjne rozwiązania technologiczne świętuje wyjątkowy jubileusz 10-lecia. Przez minioną dekadę firma zrealizowała bądź jest w trakcie realizacji łącznie 22 projektów, których wartość to aż 250 mln zł.

Dziesięć lat istnienia - ponad 10-krotnie zwiększona skala działalności

Zespół CBRTP świętuje sukcesy w kreowaniu unikatowych rozwiązań technologicznych, obejmujących obszary od przetwórstwa tworzyw sztucznych po medycynę. Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu działa we wszystkich wiodących branżach, dostarczając innowacyjne rozwiązania „szyte na miarę” współczesnych wyzwań i potrzeb. Spółka nie komercjalizuje gotowych rozwiązań, ale poszukuje i tworzy własne.

W minionych latach firma zrealizowała bądź jest w trakcie realizacji łącznie 22 projektów, rewolucjonizując tym samym funkcjonowanie kluczowych sektorów przemysłu. W ciągu dekady portfolio projektów spółki osiągnęło wartość aż 250 mln zł. Bieżący pipeline projektów, wynoszący 130 mln zł, potwierdza nieustające zaangażowanie firmy w kreowanie przyszłości technologicznej.

- Jestem dumny z tego, co przez minione 10 lat udało nam się osiągnąć. Nasza historia to przede wszystkim opowieść o zmieniającej się przyszłości. Jesteśmy odpowiedzią na potrzeby biznesu, dostarczając rozwiązania przemysłowe i technologiczne o najwyższym stopniu innowacyjności. Tworzymy unikatowe rozwiązania, których nie ma na świecie. Nasza misja to nie tylko kreowanie, ale i redefiniowanie przyszłości technologicznej poprzez dostarczanie rozwiązań, które zmieniają reguły funkcjonowania wielu branż i firm. Jestem przekonany, że jeszcze wiele przed nami - mówi Grzegorz Putynkowski - prezes Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu.

Współpraca z nauką i przemysłem

Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu kreuje przyszłość technologiczną, współpracując z najważniejszymi ośrodkami naukowymi - AGH, Wojskową Akademią Techniczną, Uniwersytetem Śląskim, Politechniką Warszawską i Uniwersytetem Gdańskim. Ta synergia wiedzy i praktyki umożliwia tworzenie rozwiązań, które przekraczają granice innowacji. W świecie, gdzie nauka i innowacja stają się głównym motorem postępu, CBRTP umiejętnie łączy siły z czołowymi ośrodkami naukowymi kierując się przekonaniem, że prawdziwa innowacja rodzi się w zespole, czerpie z wiedzy i doświadczenia.

CBRTP działa i inwestuje w wielu obszarach np. inżynierii materiałowej, elektroniki, mechaniki, medycyny, informatyki czy automatyzacji, co pozwala realizować największe wyzwania technologiczne w branży budowlanej, produkcyjnej, przetwórczej, energetycznej oraz recyklingu. Firma nie ogranicza się jedynie do tworzenia nowych technologii, ale również prowadzi aktywność projektową, budując oraz eksploatując przemysłowe obiekty wytwarzania i magazynowania energii. Dopasowanie do realnych potrzeb sprawia, że Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu jest niekwestionowanym liderem, formującym przyszłość wielu branż przemysłowych.

- Nasza siła tkwi we wszechstronności. Pracujemy nad projektami, których wpływ przekracza granice jednej branży. To właśnie nasze podejście sprawia, że jesteśmy pionierami, a proponowane przez nas rozwiązania są doceniane przez liczne podmioty i firmy zarówno krajowe, jak i zagraniczne - dodaje dr Robert Socha - dyrektor R&D z Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu.

CBRTP zarządza także funduszem VC Link, który inwestuje wielobranżowo w spółki na wczesnym etapie ich rozwoju, budując kolejne pokolenie nowatorskich firm zmieniających oblicze przemysłu.

Ambitne plany na przyszłość

Z okazji jubileuszu Centrum Badań i Rozwoju Technologii dla Przemysłu ogłosiło swoje plany na przyszłość. Firma rozpoczęła budowę własnego multifunkcjonalnego obiektu biurowo-produkcyjno-laboratoryjnego w Krakowie, który za trzy lata stanie się miejscem inspiracji i realizacji kolejnych nowoczesnych projektów. Dążąc do wzmacniania swojej pozycji na arenie globalnego biznesu, CBRTP postanowiło zadebiutować na polskiej giełdzie, co jest wyrazem wiary w potencjał rynku oraz solidne podstawy organizacji. Plan został potwierdzony w trakcie obrad Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy 23 listopada br. Spółka ma nadzieję, że już w 2024 r. wprowadzi swoje akcje do obrotu na rynku NewConnect.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Dostrzegła lukę na rynku. Stworzyła aplikację, która pomaga przedsiębiorcom. Biuro prasowe
2024-02-23 | 11:00

Dostrzegła lukę na rynku. Stworzyła aplikację, która pomaga przedsiębiorcom.

Po przeszło czterech latach spędzonych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wróciła do Polski i… nie obyło się bez zaskoczeń. Okazało się, że w przeciwieństwie do
Firma Designerskie lampy Lena Lighting w Nice Experience Center w Katowicach
2024-02-22 | 13:00

Designerskie lampy Lena Lighting w Nice Experience Center w Katowicach

Nice Group to jeden z wiodących producentów w obszarze smart home, którego rozwiązania są doceniane w ponad stu krajach na całym świecie. Marka otworzyła kolejną przestrzeń w
Firma 9 na 10 startupów upada
2024-02-22 | 12:00

9 na 10 startupów upada

Najczęstszymi przyczynami bankructwa są brak kapitału na rozwój biznesu oraz niedopasowanie produktu, usługi do potrzeb rynku. W jakie pułapki wpadają początkujący

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Coraz gorsza kondycja psychiczna polskich nastolatków. Szkoły potrzebują narzędzi, żeby reagować na depresję i kryzysowe sytuacje

Stan psychiczny dzieci i młodzieży w Polsce się pogarsza. – W polskich szkołach brakuje psychologów, często też wrażliwości i wsparcia. A jeśli dziecko nie będzie mieć go w domu, to tym bardziej powinno mieć je w szkole – mówi Barbara Nowacka, ministra edukacji. – Statystyki pokazują, że w Polsce na depresję cierpi 2 proc. dzieci w wieku 6–12 lat i aż 20 proc. w grupie młodzieńczej – mówi Katarzyna Dubno, członkini zarządu Fundacji Adamed. Na te niepokojące dane w ostatnich latach wpłynęły m.in. izolacja spowodowana pandemią, sytuacja geopolityczna zaburzająca poczucie bezpieczeństwa. To dodatkowo nakłada się na sytuacje kryzysowe w domu czy szkole. Fundacja Adamed nawiązała współpracę z ekspertami serwisu Życie warte jest rozmowy, a efektem tego partnerstwa program Wspierająca Szkoła, którego celem jest profilaktyka zachowań samobójczych.

Zagranica

Dwa lata po wybuchu wojny zainteresowanie Polaków pomocą dla Ukraińców jest dużo mniejsze. Potrzeby się zmieniły, ale wciąż są poważne

Po dwóch latach wojny w Ukrainie zainteresowanie Polaków pomaganiem jest dużo mniejsze niż na początku konfliktu. Jednak ta pomoc wciąż jest bardzo potrzebna, ponieważ z każdym dniem rośnie liczba poszkodowanych i strat wywołanych wojną, a w Polsce nadal pozostaje około miliona ukraińskich uchodźców. – Istotnym wyzwaniem są w tej chwili zagadnienia związane z ich integracją. Koncentrujemy się też na pomocy tym uchodźcom z Ukrainy, którzy są osobami naprawdę potrzebującymi, czyli na matkach samotnie wychowujących kilkoro dzieci, osobach starszych czy z niepełnosprawnościami – mówi Michał Mikołajczyk, członek zarządu Polskiego Czerwonego Krzyża.

Firma

Polski rynek IT cierpi na niedobór specjalistów od cyberbezpieczeństwa. Podnoszenie kompetencji cyfrowych kobiet mogłoby częściowo zaradzić tym brakom

Branża IT, która cierpi na niedobór pracowników, wciąż ma słabą reprezentację kobiet. 40 proc. respondentek podkreśla, że ich firmy w ogóle nie zatrudniają kobiet w działach IT, a tylko 15,5 proc. wskazuje, że kobiety zajmują w nich stanowiska kierownicze lub zarządzające – wynika z badania „Wyzwania kobiet w zakresie cyfryzacji i bezpieczeństwa cyfrowego”. Czynnikiem, który mógłby zwiększyć udział kobiet na tym rynku jest podnoszenie ich kompetencji cyfrowych i szkolenia umożliwiające przebranżowienie. Bez tego trudno będzie spełnić cel z rządowego programu, by do końca dekady co trzeci pracownik na rynku ICT był kobietą. Szczególnie ważnym obszarem takich działań powinno być cyberbezpieczeństwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.