Ecolab wprowadza tekstylia czyszczące 100 proc. z recyklingu
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził dwie innowacyjne linie tekstyliów czyszczących przyjaznych środowisku. Firma wykazała, że przy produkcji ściereczek Polifix® Microlin Planet i mopów płaskich Rasant® Planet znacząco ograniczyła zużycie wody i energii oraz emisję gazów cieplarnianych. Choć tekstylia wykonane zostały w 100 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, to są równie trwałe i wydajne, co ich wersje standardowe.
Nowe profesjonalne tekstylia do czyszczenia Ecolab są odpowiedzią na dążenia zarówno branży sprzątającej, jak i HoReCa do ograniczania do minimum wpływu działalności na środowisko oraz współpracy wyłącznie z odpowiedzialnymi i zaangażowanymi społecznie dostawcami.
Ściereczki Polifix® Microlin Planet zostały wykonane w 100 proc. z włókna poliestrowego z recyklingu. Umożliwiają bezpieczne i higieniczne czyszczenie powierzchni, zarówno na mokro, jak i na sucho. Gramatura 360 g/m² zapewnia optymalne wchłanianie wody, a kodowanie barwne ułatwia ich właściwe wykorzystanie.
Mopy z linii Rasant® Planet powstały w 100 proc. z bawełny oraz poliestru pochodzących z recyklingu. Mopy Basic Planet przeznaczone są do czyszczenia podłóg wykonanych z różnych materiałów, takich jak PCV, linoleum, korek, płytki czy marmur. Mają szarą taśmę brzegową, która zapewnia wysoką stabilność materiału. Ponadto mopy Mikro Top Planet posiadają plusz z mikrofibry ze wszystkich stron, co ułatwia czyszczenie narożników i krawędzi. Produkty wyróżniają się dobrymi właściwościami ślizgowymi: Basic Planet z wydajnością na poziomie 20 m², Mikro Top Planet - 28 m², a Mikro Basic Planet - 22 m².
Dane produkcyjne Ecolab pokazały, że w celu wytworzenia jednej ściereczki Polifix® Microlin i jednego mopa Rasant® Planet zużyto odpowiednio 33 proc. i 24 proc. mniej CO2, 25 proc. i 20 proc. mniej energii oraz 20 proc. i 16 proc. mniej wody niż w przypadku tych samych produktów niepochodzących z recyklingu. Ponadto w centrum badawczo-rozwojowym Ecolab w Monheim am Rhein w Niemczech wszystkie nowe tekstylia czyszczące z recyklingu przetestowane zostały w 500 cyklach prań pod kątem wydajności, stabilności i kurczliwości.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.