Ecolab wprowadza tekstylia czyszczące 100 proc. z recyklingu
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Ecolab wprowadził dwie innowacyjne linie tekstyliów czyszczących przyjaznych środowisku. Firma wykazała, że przy produkcji ściereczek Polifix® Microlin Planet i mopów płaskich Rasant® Planet znacząco ograniczyła zużycie wody i energii oraz emisję gazów cieplarnianych. Choć tekstylia wykonane zostały w 100 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu, to są równie trwałe i wydajne, co ich wersje standardowe.
Nowe profesjonalne tekstylia do czyszczenia Ecolab są odpowiedzią na dążenia zarówno branży sprzątającej, jak i HoReCa do ograniczania do minimum wpływu działalności na środowisko oraz współpracy wyłącznie z odpowiedzialnymi i zaangażowanymi społecznie dostawcami.
Ściereczki Polifix® Microlin Planet zostały wykonane w 100 proc. z włókna poliestrowego z recyklingu. Umożliwiają bezpieczne i higieniczne czyszczenie powierzchni, zarówno na mokro, jak i na sucho. Gramatura 360 g/m² zapewnia optymalne wchłanianie wody, a kodowanie barwne ułatwia ich właściwe wykorzystanie.
Mopy z linii Rasant® Planet powstały w 100 proc. z bawełny oraz poliestru pochodzących z recyklingu. Mopy Basic Planet przeznaczone są do czyszczenia podłóg wykonanych z różnych materiałów, takich jak PCV, linoleum, korek, płytki czy marmur. Mają szarą taśmę brzegową, która zapewnia wysoką stabilność materiału. Ponadto mopy Mikro Top Planet posiadają plusz z mikrofibry ze wszystkich stron, co ułatwia czyszczenie narożników i krawędzi. Produkty wyróżniają się dobrymi właściwościami ślizgowymi: Basic Planet z wydajnością na poziomie 20 m², Mikro Top Planet - 28 m², a Mikro Basic Planet - 22 m².
Dane produkcyjne Ecolab pokazały, że w celu wytworzenia jednej ściereczki Polifix® Microlin i jednego mopa Rasant® Planet zużyto odpowiednio 33 proc. i 24 proc. mniej CO2, 25 proc. i 20 proc. mniej energii oraz 20 proc. i 16 proc. mniej wody niż w przypadku tych samych produktów niepochodzących z recyklingu. Ponadto w centrum badawczo-rozwojowym Ecolab w Monheim am Rhein w Niemczech wszystkie nowe tekstylia czyszczące z recyklingu przetestowane zostały w 500 cyklach prań pod kątem wydajności, stabilności i kurczliwości.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.