Komunikaty PR

Ekologiczna księgowość – coraz bardziej na czasie

2024-01-11  |  15:00
Biuro prasowe

W przededniu wejścia w życie KSeF, czyli Krajowego Systemu e-Faktur, warto już teraz zgłębić temat wykorzystania nowych technologii w zarządzaniu dokumentacją w firmach.

Piętrzące się stosy papierów, tomy zalegające latami na zakurzonych półkach w biurach rachunkowych, wydrukowane słupki cyfr i tysiące notatek na biurkach – to wszystko odchodzi już w zapomnienie. Dziś coraz częściej w księgowości stosuje się nowe technologie – i to niekoniecznie jedynie w międzynarodowych korporacjach, ale także w mikroprzedsiębiorstwach. Ten rosnący trend w kierunku ekologicznej księgowości cieszy, szczególnie, że jest to świetne przygotowanie do rewolucji w tym obszarze, jakim będzie KSeF – uważa Eryk Skłodowski z Kancelarii Skłodowscy. I choć w tej chwili z elektronicznego obiegu dokumentów korzysta jedynie 40%, jak wynika z badania „Księgowość w polskich firmach” (Impel Business Solution i Infor), to jednak coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z korzyści wynikających z zastosowania tego rozwiązania.

Automatyzacja sprzyja uporządkowaniu, profesjonalizacji usług i dotrzymywaniu terminów – czyli pomaga zachować wszystko, co jest niezbędne w prawidłowym funkcjonowaniu firmy. Warto sprawdzić, szczególnie jeśli cenimy sobie porządek w dokumentacji i dbamy o środowisko, a także – jeśli chcemy się przygotować do nieuchronnych zmian w tym obszarze, które już widać na horyzoncie (KSeF ma wejść w życie 1 lipca 2024). Ekologiczna księgowość skutecznie przygotuje do KSeF i oswoi przedsiębiorców starej daty z nowymi technologiami. 

Ekologiczna księgowość dla firm znajdzie zastosowanie zwłaszcza w takich firmach, które wystawiają do 10 dokumentów księgowych w ciągu miesiąca – wyjaśnia Eryk Skłodowski z Kancelarii Skłodowscy. Naszym klientom zapewniamy taką usługę poprzez dostęp do Portalu Klienta. Jest to wygodne narzędzie, dzięki któremu można szybko zlecić zadania dla biura rachunkowego czy wystawić faktury. Z jego pomocą można kontrolować rozrachunki, organizację pracy czy obieg dokumentów wraz z poziomami akceptacji. Dzięki temu rozwiązaniu obieg dokumentów jest uporządkowany, a dostęp do informacji aktywny zawsze, gdy klienci tego potrzebują.  

Ekologiczna księgowość dla małych firm to stały dostęp do dokumentów firmowych 24 godziny na dobę, niższe koszty operacyjne firmy, ujednolicenie obiegu dokumentów, łatwy sposób na wystawienie faktur sprzedażowych i podłączenie faktur kosztowych. Najbardziej wskazana jest dla osób, które:

  • prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą
  • realizują transakcje wyłącznie w Polsce
  • nie posiadają europejskiego numeru NIP
  • terminowo regulują opłaty, m.in. podatki, ZUS
  • nie zwlekają z płatnościami za faktury
  • są w stanie dostarczać dokumenty do 5. dnia bieżącego miesiąca za miesiąc poprzedni
  • nie prowadzą ewidencji obrotu magazynowego
  • wystawiają do 10 faktur miesięcznie
  • nie zatrudniają pracowników. 

 

Wdrażanie ekologicznej księgowości przynosi korzyści nie tylko dla środowiska, ale także może wpływać pozytywnie na wizerunek firmy, przyciągać klientów i inwestorów zainteresowanych zrównoważonym rozwojem oraz pomagać w dostosowaniu się do zmieniających się regulacji dotyczących ochrony środowiska.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Z ziemniaka zrobili biznes Biuro prasowe
2025-07-15 | 01:00

Z ziemniaka zrobili biznes

Jeszcze kilka lat temu Grzegorz Grodek i Adam Głos zarządzali strukturami w firmach finansowych. Pierwszy był wiceprezesem Tax Care, potem prezesem Faktura.pl, wcześniej związany
Firma Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
2025-07-10 | 09:00

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?

Kryptowaluty już od kilku lat przestają być ciekawostką, a zaczynają odgrywać realną rolę w gospodarce. Coraz więcej firm, niezależnie od wielkości, szuka sposobów, by
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc

Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.

Prawo

ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.

Konsument

Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.