Ekstremalne wyjazdy integracyjne. Sprawdź wiosenne trendy
Potrzeba nowych wrażeń, a także przełamanie stagnacji, mobilizują firmy do organizacji nietypowych spotkań. Ekstremalne wyjazdy integracyjne cieszą się ogromną popularnością. Firmy – niezależnie od struktury zatrudnienia – poszukują rozrywek, które pomogą w team buildingu, ale też zostaną w pamięci pracowników na lata. Jakie są wiosenne trendy w tym obszarze?
Firmy coraz chętniej organizują ekstremalne wyjazdy integracyjne dla swoich pracowników. Skąd tak duże zainteresowanie spędzaniem czasu na świeżym powietrzu? 55 proc. organizatorów wydarzeń wciąż wymienia obawy dotyczące bezpieczeństwa jako największą przeszkodę w planowaniu imprez. Te na świeżym powietrzu mają zapewnić uczestnikom większe bezpieczeństwo.
Ekstremalne wyjazdy integracyjne? Spływ pontonami na topie
Firmy chętnie wybierają ekstremalne rozrywki. Muszą być one dostosowane do profilu pracowników, a także bezpieczne. Dużą popularnością cieszy się spływ pontonami.
– Spływ pontonami łączy ze sobą kilka elementów. To konieczność współdziałania na wodzie, atrakcyjne widoki, a także niezapomniane chwile spędzone w gronie współpracowników – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – W okolicy Karpacza znajduje się wiele akwenów, gdzie można organizować tego typu wyprawy. Górski charakter rzek sprawia, że wyprawy są pełne emocji i niesamowitych przeżyć. Po drodze można spotkać wiele naturalnych przeszkód, które stanowią dodatkową trudność i mobilizują uczestników do współpracy.
Zainteresowanie spływami kajakowymi i pontonami rośnie. Sport ten zyskał jeszcze większe grono swoich zwolenników podczas pandemii.
Survival w górach
Dużym zainteresowaniem cieszy się także survival w górach. Szkoła przetrwania na nowo wróciła do łask. Podczas wypraw górskich uczestnicy mają okazję do współpracy, a także wspólnego rozwiązywania problemów.
– Survival pracowniczy to świetna zabawa. Nie ma lepszych terenów do tego typu wypraw niż Karkonosze – zauważa Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – To przede wszystkim nauka radzenia sobie w trudnych sytuacjach, a także okazja do wyszukiwania różnych rozwiązań. Obcowanie z przyrodą doskonale wpływa na kondycję psychiczną pracowników. Survival pozwala także przełamywać słabości.
Do wycieczek survivalowych niezbędny jest odpowiedni sprzęt, a także przewodnik, który będzie czuwał nad bezpieczeństwem uczestników.
Highlining, czyli przekraczanie własnych barier
Spacerowanie po cienkiej linie to rozrywka dla naprawdę odważnych osób. Firmy chętnie organizują highlining podczas wypraw integracyjnych. Jak wygląda taka zabawa? Pomiędzy dwoma obiektami rozłożona jest cienka linia. Profesjonaliści przechadzają się po linie bez dodatkowych zabezpieczeń. Jednak podczas wyjazdów integracyjnych pracownik posiada odpowiedni strój, a także zabezpieczenia, które pomogą mu czuć się bezpiecznie.
Wyprawy OFF ROAD
Dużą popularnością cieszą się także wyprawy typu OFF ROAD. Karkonosze posiadają świetne tereny do tego, aby w pięknych okolicznościach przyrody urządzić ekstremalną jazdę samochodem. Zabawa odbywa się pod okiem profesjonalnego i doświadczonego instruktora. Określenie „off road” oznacza „poza drogą” – w tłumaczeniu dosłownym. Wyprawy odbywają się w miejscach, gdzie przejechanie samochodem miejskim nie byłoby możliwe. Podczas wycieczek organizowane są także tory przeszkód, aby uczestnik mógł doświadczyć jeszcze więcej pozytywnych emocji.
Jakie jeszcze ekstremalne wyjazdy integracyjne są w modzie? Jazda rowerami po górzystych terenach, spędzanie nocy pod namiotem w lesie czy runmageddon.

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.