GLS otwiera 46 filię w Polsce
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Operator kurierski zagęszcza sieć w południowo-wschodniej Polsce. W ciągu trzech lat planuje otworzyć ok. 20 kolejnych oddziałów w całym kraju.
Najnowsza filia GLS Poland znajduje się w Zamościu przy ul. Strefowej 9. Jest wyposażona
w 32 bramy kurierskie, trzy bramy rozładunkowo-załadunkowe oraz magazyn o powierzchni 900 mkw. Przepustowość obiektu wynosi 6 tys. przesyłek dziennie. Paczki z zamojskiego oddziału operatora będzie codziennie obsługiwało ok. 20 kurierów oraz dwa samochody wahadłowe. Co ważne, filia jest zlokalizowana w miejscu z dobrym dostępem do dróg krajowych nr 17 i 74.
– Oddział w Zamościu znajduje się niemal w równej odległości od naszych filii w Lublinie i Przemyślu. Będzie obsługiwał przede wszystkim południową część województwa lubelskiego. Systematycznie zagęszczamy sieć operacyjną, by była jak najbardziej elastyczna. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosnącego wolumenu przesyłek B2C. Chcemy być jak najbliżej klientów. Ich oczekiwania i potrzeby są w centrum naszej uwagi, i jest to punkt odniesienia również w przypadku planowania inwestycji infrastrukturalnych – mówi Małgorzata Markowska, promotion & communication manager w GLS Poland.
Z tego powodu GLS intensywnie rozwija również sieć punktów nadania i odbioru Szybka Paczka. W tej chwili dostępnych jest ok. 4500 tego rodzaju punktów w całej Polsce. Działają w modelu shop-in-shop, czyli w istniejących sklepach lub punktach usługowych, bardzo dobrze zlokalizowanych komunikacyjnie, z godzinami otwarcia dogodnymi dla nadawców i odbiorców indywidualnych. Dodatkowo GLS prowadzi firmowe punkty Szybkiej Paczki zlokalizowane w samych centrach Krakowa i Wrocławia oraz na os. Oświecenia w Poznaniu.
Rozbudowują infrastrukturę bazową
GLS stawia na konsekwentny rozwój na polskim rynku. Rozbudowa infrastruktury bazowej jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy. W 2020 r. GLS Poland otworzył trzy nowe filie, a w ubiegłym roku kolejne cztery. Aktualnie, łącznie z nowym oddziałem w Zamościu, ma już 46 tego typu obiektów. To nie koniec inwestycji w tym zakresie. Firma ma w planach również budowę nowego centrum regionalnego, które będzie zlokalizowane na Górnym Śląsku, a w nieco dalszej perspektywie budowę nowej centralnej sortowni.
– Zakładamy, że będzie działać już w latach 2023-24. Zamierzamy też sukcesywnie otwierać nowe filie, zarówno własne, jak i partnerskie. W ciągu trzech lat chcemy ich mieć dodatkowo ok. 20, a więc blisko 50% więcej niż obecnie – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.
Podkreśla, że firma planuje inwestycje w wieloletnim cyklu. – Jeśli założymy, że w ciągu trzech lat rynek urośnie o 30 proc., to trzeba odpowiednio zwiększać przepustowość i efektywność sieci operacyjnej, czyli inwestować w infrastrukturę bazową, a także rozwijać flotę oraz wdrażać narzędzia cyfrowe do dalszej optymalizacji procesów – podsumowuje Tomek Zwiercan.
O Grupie GLS
Grupa GLS jest wiodącym dostawcą usług krajowego i międzynarodowego transportu przesyłek. Firma zapewnia swoim klientom w 41 krajach niezawodne, wysokiej jakości i spersonalizowane usługi, w tym obsługę przesyłek ekspresowych i usługi frachtowe. Dzięki rozbudowanej sieci międzynarodowej firmy i dobrej znajomości rynków lokalnych, klienci GLS mogą oczekiwać takiej samej kompleksowej, elastycznej i spersonalizowanej obsługi w całej Europie i innych częściach świata. GLS działa również poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS obejmuje 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz około 1,5 tys. magazynów, obsługiwanych przez około 31 tys. pojazdów dostawczych kursujących na końcowych odcinkach oraz 4 tys. ciężarówek dalekobieżnych. GLS zatrudnia około 21 tys. osób. W roku 2020/21 firma uzyskała rekordowe przychody w wysokości 4,5 mld EUR, dostarczając 840 mln paczek pomimo występujących w skali globalnej utrudnień.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.