Komunikaty PR

GLS otwiera 46 filię w Polsce

2022-03-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Operator kurierski zagęszcza sieć w południowo-wschodniej Polsce. W ciągu trzech lat planuje otworzyć ok. 20 kolejnych oddziałów w całym kraju.

Najnowsza filia GLS Poland znajduje się w Zamościu przy ul. Strefowej 9. Jest wyposażona
w 32 bramy kurierskie, trzy bramy rozładunkowo-załadunkowe oraz magazyn o powierzchni 900 mkw. Przepustowość obiektu wynosi 6 tys. przesyłek dziennie. Paczki z zamojskiego oddziału operatora będzie codziennie obsługiwało ok. 20 kurierów oraz dwa samochody wahadłowe. Co ważne, filia jest zlokalizowana w miejscu z dobrym dostępem do dróg krajowych nr 17 i 74.

Oddział w Zamościu znajduje się niemal w równej odległości od naszych filii w Lublinie i Przemyślu. Będzie obsługiwał przede wszystkim południową część województwa lubelskiego. Systematycznie zagęszczamy sieć operacyjną, by była jak najbardziej elastyczna. Jest to szczególnie istotne w kontekście rosnącego wolumenu przesyłek B2C. Chcemy być jak najbliżej klientów. Ich oczekiwania i potrzeby są w centrum naszej uwagi, i jest to punkt odniesienia również w przypadku planowania inwestycji infrastrukturalnych – mówi Małgorzata Markowska, promotion & communication manager w GLS Poland.

Z tego powodu GLS intensywnie rozwija również sieć punktów nadania i odbioru Szybka Paczka. W tej chwili dostępnych jest ok. 4500 tego rodzaju punktów w całej Polsce. Działają w modelu shop-in-shop, czyli w istniejących sklepach lub punktach usługowych, bardzo dobrze zlokalizowanych komunikacyjnie, z godzinami otwarcia dogodnymi dla nadawców i odbiorców indywidualnych. Dodatkowo GLS prowadzi firmowe punkty Szybkiej Paczki zlokalizowane w samych centrach Krakowa i Wrocławia oraz na os. Oświecenia w Poznaniu.

Rozbudowują infrastrukturę bazową

GLS stawia na konsekwentny rozwój na polskim rynku. Rozbudowa infrastruktury bazowej jest kluczowym elementem strategii rozwoju firmy. W 2020 r. GLS Poland otworzył trzy nowe filie, a w ubiegłym roku kolejne cztery. Aktualnie, łącznie z nowym oddziałem w Zamościu, ma już 46 tego typu obiektów. To nie koniec inwestycji w tym zakresie. Firma ma w planach również budowę nowego centrum regionalnego, które będzie zlokalizowane na Górnym Śląsku, a w nieco dalszej perspektywie budowę nowej centralnej sortowni.

Zakładamy, że będzie działać już w latach 2023-24. Zamierzamy też sukcesywnie otwierać nowe filie, zarówno własne, jak i partnerskie. W ciągu trzech lat chcemy ich mieć dodatkowo ok. 20, a więc blisko 50% więcej niż obecnie – mówi Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Podkreśla, że firma planuje inwestycje w wieloletnim cyklu. – Jeśli założymy, że w ciągu trzech lat rynek urośnie o 30 proc., to trzeba odpowiednio zwiększać przepustowość i efektywność sieci operacyjnej, czyli inwestować w infrastrukturę bazową, a także rozwijać flotę oraz wdrażać narzędzia cyfrowe do dalszej optymalizacji procesów – podsumowuje Tomek Zwiercan.

O Grupie GLS

Grupa GLS jest wiodącym dostawcą usług krajowego i międzynarodowego transportu przesyłek. Firma zapewnia swoim klientom w 41 krajach niezawodne, wysokiej jakości i spersonalizowane usługi, w tym obsługę przesyłek ekspresowych i usługi frachtowe. Dzięki rozbudowanej sieci międzynarodowej firmy i dobrej znajomości rynków lokalnych, klienci GLS mogą oczekiwać takiej samej kompleksowej, elastycznej i spersonalizowanej obsługi w całej Europie i innych częściach świata. GLS działa również poprzez spółki zależne w Kanadzie i na Zachodnim Wybrzeżu USA. Sieć GLS obejmuje 71 centralnych i regionalnych punktów przeładunkowych oraz około 1,5 tys. magazynów, obsługiwanych przez około 31 tys. pojazdów dostawczych kursujących na końcowych odcinkach oraz 4 tys. ciężarówek dalekobieżnych. GLS zatrudnia około 21 tys. osób. W roku 2020/21 firma uzyskała rekordowe przychody w wysokości 4,5 mld EUR, dostarczając 840 mln paczek pomimo występujących w skali globalnej utrudnień.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.