Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Już 27-28 maja odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych transformacji gospodarczej i zrównoważonemu rozwojowi – XI edycja konferencji Sustainable Economy Summit!
Wydarzenie zgromadzi liderów biznesu, administracji publicznej, nauki oraz organizacji międzynarodowych, by wspólnie rozmawiać o przyszłości odpowiedzialnej gospodarki, zielonej transformacji oraz innowacjach na rzecz klimatu.
Tegoroczna edycja odbywa się pod honorowym patronatem aż trzech ministerstw: Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Ministerstwa Przemysłu oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Dodatkowo konferencję wspierają tak prestiżowe instytucje, jak UN Global Compact Network Poland, Polskie Stowarzyszenie ESG, Instytut Ochrony Środowiska – PIB oraz szereg innych zaangażowanych organizacji i ośrodków eksperckich. To potwierdza wagę i ogólnopolski charakter wydarzenia, które z roku na rok zyskuje coraz większe znaczenie na mapie polskich konferencji gospodarczych.
Gośćmi specjalnymi tegorocznej edycji będą uznani liderzy opinii, innowatorzy i naukowcy:
- Marga Hoek – międzynarodowa ekspertka w zakresie zrównoważonego rozwoju i technologii, trzykrotna CEO, autorka koncepcji Business for Good.
- Gavin Edwards – aktywista środowiskowy, współtwórca globalnych sukcesów w obszarze ochrony przyrody i różnorodności biologicznej.
- Dr Paweł Bukowski – ekonomista związany z University College London i Polską Akademią Nauk, specjalizujący się w analizie nierówności społecznych.
- Kamil Wyszkowski – Dyrektor Wykonawczy UN Global Compact Network Poland, reprezentant ONZ ds. projektów (UNOPS).
- Anita Sowińska – Wiceministra w Ministerstwie Klimatu i Środowiska.
A to tylko część znakomitych mówców!
Swoją obecność potwierdzili także przedstawiciele firm tj.: TAURON Polska Energia, BeLeaf, Interzero Organizacja Odzysku Opakowań, ING Bank Śląski, BIO GAS System, CRIF, Pfizer Polska, Lidl Polska, Rekopol Organizacja Odzysku Opakowań, Sokołów, MG Motor (Get More), adQuery, BOLIX, Britenet, CTP Invest Poland, EDF Renewables, EIB, ElektroEko Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, FAKRO, Forvis Mazars, GKR Legal, Heidelberg Materials Polska, Henkel Polska, Hill International, HoliSpace Instytut Zdrowia i Urody, KAPE, Kaucja.pl - Krajowy System Kaucyjny, Lyreco, Medicover, Nordkalk, Nowy Styl, Orange, PGE Polska Grupa Energetyczna, Robyg, Simon, Kucher & Partners, Syngenta.
Przez dwa intensywne dni uczestnicy wezmą udział w inspirujących dyskusjach, analizach trendów i debat panelowych poświęconych m.in.:
• ESG i odpowiedzialnym modelom biznesowym
• Zielonemu przemysłowi i wyzwaniom dekarbonizacji
• Roli nowych technologii w walce ze zmianami klimatu
• Zrównoważonemu finansowaniu i przyszłości inwestycji
• Gospodarce obiegu zamkniętym
Zwieńczeniem konferencji będzie wieczorna gala wręczania nagród „Diamenty Zrównoważonej Gospodarki” podczas której nagrodzone zostaną spółki i przedsiębiorcy, którzy realizują inwestycje zgodnie z najwyższymi standardami środowiskowymi i społecznymi.
Sustainable Economy Summit to przestrzeń spotkań, inspiracji i realnych rozwiązań. To wydarzenie dla tych, którzy nie tylko mówią o zmianie – ale ją tworzą.
Szczegóły dotyczące programu oraz formularz rejestracyjny znajdziesz tutaj: LINK

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Nowoczesność w sercu Bydgoszczy – nowy oddział DPD Polska rozpoczyna swoją działalność

Prestiżowy program dla kadry kierowniczej w zakresie raportowania zrównoważonego rozwoju oraz zarządzania danymi ESG
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Dzięki e-commerce rośnie eksport polskich małych i średnich przedsiębiorców. Wartość ich sprzedaży na Amazon przekracza rocznie 5 mld zł
Mali i średni przedsiębiorcy coraz lepiej radzą sobie na arenie międzynarodowej, choć na razie tylko niecałe 5 proc. z nich sprzedaje swoje produkty za granicę. Duże możliwości ekspansji zagranicznej dają im e-commerce i współpraca z marketplace’ami. Za pośrednictwem Amazon w 2024 roku polskie MŚP sprzedały produkty za ponad 5,1 mld zł. Model sprzedaży sklepu umożliwia przedsiębiorcom z Polski działanie na skalę, która jeszcze kilka lat temu wydawała się zarezerwowana głównie dla największych marek
Polityka
Większość Polaków sprzeciwia się wprowadzeniu euro. Problemem może być brak dobrej komunikacji

– Polska należy do siedmiu krajów UE, które do tej pory nie wprowadziły jeszcze euro. Choć zobowiązaliśmy się do przyjęcia wspólnej waluty w traktacie akcesyjnym, nigdy nie podjęliśmy konsekwentnych działań w tym kierunku – ocenia europosłanka Nowej Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. W dodatku tylko co czwarty Polak jest zwolennikiem zmiany waluty. Również obecna sytuacja gospodarcza – wysoka inflacja i rosnący deficyt – nie sprzyjają dyskusji o przyjęciu euro.
Handel
Źle wprowadzony system ROP może oznaczać duży wzrost cen dla konsumentów. Podrożeć mogą produkty spożywcze

Ministerstwo Klimatu i Środowiska proponuje powierzenie NFOŚiGW zadań organizacji odpowiedzialności producenta, która w imieniu producentów będzie realizowała obowiązki wynikające z ROP w ramach zamkniętego obiegu finansowego. Przedstawiciele Polskiej Federacji Producentów Żywności i sektora odzysku odpadów ostrzegają, że może utrudnić to Polsce wypełnienie unijnych wymogów w zakresie selektywnej zbiórki odpadów, a co za tym idzie, może się wiązać z karami, a w konsekwencji – ze wzrostem cen.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.