Komunikaty PR

Grupa Selena z tytułem Solidnego Pracodawcy

2020-10-20  |  13:00

Selena, właściciel marki Tytan i globalny producent oraz dystrybutor chemii budowlanej, otrzymała tytuł Solidnego Pracodawcy 2020. To już XVIII edycja konkursu, w którym doceniane są przedsiębiorstwa szczególnie dbające o pracowników. Grupa Selena została wyróżniona w kategorii ogólnopolskiej.

Konkurs wyłania najlepszych pracodawców w Polsce, szczególnie tych, którzy promują wartościowe rozwiązania HR i dzielą się swoim doświadczeniem. Każda firma podlega weryfikacji przez komisję konkursową na podstawie wielu wystandaryzowanych kryteriów. Oceniane są między innymi polityka personalna, dbałość o bezpieczeństwo oraz warunki pracy, jak również możliwości rozwoju pracowników.

Cieszymy się, że zostaliśmy zauważeni i jesteśmy z tego dumni. Tytuł Solidny Pracodawca jest dla nas potwierdzeniem, że podążamy w dobrym kierunku. Jednocześnie też motywuje nas do tego, by konsekwentnie budować doskonałość organizacji, szczególnie w tym niezwykle istotnym obszarze – mówi Andrzej Zygadło, globalny dyrektor ds. HR w Grupie Selena. - Z każdym rokiem staramy się być coraz lepszym pracodawcą. Cyklicznie prowadzimy badania satysfakcji z pracy, mierzymy poziom zaangażowania pracowników. Wierzymy, że to ludzie są twórcami wszystkich naszych sukcesów. Przez ponad 28 lat istnienia firmy zbudowaliśmy szeroki zespół profesjonalistów, którzy z pasją realizują międzynarodowe projekty i podejmują kolejne wyzwania. Niektórzy z nas są w firmie od samego początku i mogą pochwalić się ponad 20-letnim stażem pracy w Selenie – dodaje dyrektor.

Grupa Selena jest jednym z czterech największych producentów pian montażowych dla budownictwa na świecie. W Polsce i zagranicą zatrudnieni są specjaliści z wielu różnych dziedzin: produkcji, logistyki, sprzedaży, marketingu, finansów, IT po badania i rozwój. Z punktu widzenia korzyści dla pracowników firmę na rynku krajowym wyróżnia możliwość kompleksowego tworzenia produktu oraz pracy przy międzynarodowych interdyscyplinarnych projektach. Zespoły uczestniczą w całym cyklu życia poszczególnego produktu: od opracowania innowacyjnych rozwiązań, poprzez produkcję we własnych zakładach, promocję przy wsparciu pionu marketingu oraz sprzedaż za pośrednictwem sił handlowych.

Andrzej Zygadło podkreśla: – Dużą uwagę zwracamy na sposób, w jaki ze sobą współpracujemy oraz to, jak budowane są relacje w zespole i z przełożonymi. Wierzymy, że każdy pomysł może przyczynić się do stworzenia nowych możliwości, przekładających się na sukces firmy. Taki model biznesowy pozwala nam skutecznie osiągać założone cele.

Selena jest jedną z niewielu polskich firm o międzynarodowym zasięgu. Swój prestiż buduje od 1992 roku, w tym czasie utworzyła 35 spółek wchodzących w skład Grupy, które działają 17 krajach. Zakłady produkcyjne Seleny zlokalizowane są w Polsce, Brazylii, Korei Południowej, Chinach, Rumunii, Turcji oraz w Hiszpanii i Kazachstanie.

Nagroda Solidnego Pracodawcy 2020 to kolejne znaczące wyróżnienie przyznane Grupie Selena w ostatnim czasie. Wrocławska firma została uhonorowana przez Europejski Kongres Gospodarczy tytułem „Inwestora bez granic” oraz otrzymała godło „Teraz Polska” za pianoklej TYTAN Professional 60 SEKUND. Tytuł razem z europejskim wyróżnieniem i konkursowym wskazaniem na rzetelność pracodawcy, określają długofalową gospodarczą perspektywę Grupy Selena.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.