Komunikaty PR

Innowacje kluczem do sukcesu Trak-Metu z Biskupca

2024-03-01  |  13:00
Biuro prasowe

– Profesjonaliści z branży tartacznej i meblarskiej niezwykle cenią sobie niezawodne maszyny, które umożliwiają bardzo precyzyjne i wydajne cięcie drewna – mówi przedsiębiorca Zbigniew Skillandat. Jego firma Trak-Met produkuje traki taśmowe, które cieszą się coraz większym uznaniem zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Założona w 1997 roku firma Trak-Met jest jednym z głównych europejskich producentów pilarek taśmowych. Aktualnie przedsiębiorstwo z Biskupca ma swoich przedstawicieli handlowych w 16 krajach. Swój sukces zawdzięcza ciągłemu rozwojowi i stosowaniu najnowszych technologii. Firma ma własny dział konstrukcyjno-technologiczny, w którym specjaliści wykorzystują zaawansowane narzędzia projektowania. Maszyny Trak-Metu zawierają komponenty wyłącznie renomowanych, światowych producentów i dlatego charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa, wydajności, a także niezawodności.
 
 – Dzięki stosowanym innowacjom nasze traki taśmowe są doceniane nie tylko za jakość wykonania i precyzję cięcia drewna, ale również za cechy coraz bardziej istotne z punktu widzenia każdego przedsiębiorcy. W dobie rosnących cen energii i kosztów pracy energooszczędność i łatwość obsługi sprzętu nabierają szczególnego znaczenia w prowadzeniu działalności – podkreśla Zbigniew Skillandat. Nowoczesne rozwiązania, którymi szczyci się Trak-Met, doceniają także jego klienci.
 
 STANDARD jakości Premium
 
 Jedną z najbardziej innowacyjnych maszyn w ofercie Trak-Metu jest przemysłowy trak taśmowy TTS-1200/60 STANDARD. Sprzęt ten nagrodzono złotym medalem na Międzynarodowych Targach Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA w Poznaniu w 2019 roku, a w 2022 oprócz złotego medalu maszynie przyznano prestiżową nagrodę „Wybór Konsumentów”. Trak TTS-1200/60 idealnie sprawdza się w obróbce dużej ilości drewna kłodowego. W urządzeniu zastosowano taśmę tnącą, która nie wymaga walcowania. Sprzęt swoją wydajnością i jakością piłowania nie ustępuje znacząco dużym trakom szerokotaśmowym, w których zamontowano taśmę o szerokości 100 mm, jednak koszty jego eksploatacji są dużo niższe.
 
 Wśród nowoczesnych rozwiązań traka TTS-1200/60 jest oryginalnie zaprojektowana osłona czołowa, która zapewnia większą sztywność głowicy tnącej. Maszyna ma także bezpaskowe koła prowadzące o średnicy 800 mm, które gwarantują długotrwałe użytkowanie brzeszczotu. Z kolei brzeszczot ma 60 mm szerokości, ostrze stellitowe i podziałką zęba co 25 mm, co zapewnia wydajność dochodzącą nawet do 40 m³ drewna na 10 godzin pracy. Dwustronne, chłodzone emulsją ślizgi prowadzące zmniejszają tarcie podczas piłowania, co wpływa na mniejszy hałas, niższe zużycie energii i wyższą prędkość skrawania.
 
 Napęd głowicy jest dwustronny i łańcuchowy, a precyzyjne pozycjonowanie uzyskano dzięki falownikowi ze sterownikiem ISP-F12. Dokładność pomiaru piłowanego drewna może wynosić nawet 0,2 mm. Wydajna hydraulika z możliwością przestawiania narzędzi ułatwia manewrowanie dużymi kłodami o wadze do 5 ton. Przesuwna, bramowa głowica tnąca oparta jest na precyzyjnie szlifowanych prętach. Operator steruje urządzeniem z wolnostojącego pulpitu, który jest zintegrowany z hydrauliką. Podtorze traka wykonano z mocnych, dwustronnie podpartych profili zamkniętych, a poprzeczne podpory zastąpiono obrabianymi na laserze CNC płytami stalowymi. To zwiększa stabilność traka i eliminuje gromadzenie się pod obrabianą kłodą trocin i kory.
 
 Precyzyjne cięcie nie tylko w tartaku
 
 W swojej ofercie Trak-Met proponuje także najwyższej jakości sprzęt dla mniejszych firm. Trak TTP 600 PREMIUM PLUS jest dostępny nie tylko w wersji stacjonarnej, ale również mobilnej. Przyczepa z maszyną ma homologację na drogi Unii Europejskiej. To idealne rozwiązanie dla przedsiębiorców, które stawiają na precyzję i jakość w obróbce drewna poza tartakiem. Z kolei wersja stacjonarna doskonale sprawdzi się w zakładach przecierających kłody w ilości do 25 m³ na 8 godzin.
 
 W traku TTP 600 PREMIUM PLUS wyoblone koła prowadzące o średnicy 720 mm współpracują z taśmą tnącą o szerokości 50 mm. Wykonanie na kołach bieżni typu PK, którą ściśle wypełnia pas wielorowkowy, zapobiega dostawaniu się trocin i żywicy między koła a pas, a dodatkowo pas nie ulega zgniataniu. Innowacyjna osłona czołowa zwiększa sztywność głowicy tnącej, natomiast koła prowadzące z bieżnią PK zapewniają precyzyjne ustawienie położenia piły. To bezpośrednio przekłada się na dłuższy okres eksploatacji brzeszczotu. Głowica jest napędzana dwustronnie, łańcuchowo.  
 
 Trak jest również wyposażony w sterownik z falownikiem, który pozwala na dokładną regulację pomiaru piłowanego drewna z precyzją do 0,2 mm. Hydraulika o dużej wydajności ułatwia swobodne manewrowanie dużymi kłodami o wadze do 4 ton, a możliwość przestawiania narzędzi hydraulicznych zapewnia elastyczność w użytkowaniu.
 
 Konstrukcja traka została zaprojektowana z myślą o wydajności i stabilności. Podtorze wykonano z masywnych i podpartych profili zamkniętych, a podpory poprzeczne powstały z obrabianych na laserze CNC płyt stalowych. Dzięki temu trak jest bardzo stabilny, a podczas cięcia wyeliminowane jest gromadzenie się trocin, kory i odłamków drewna.
 
 Profesjonalnie i kompleksowo
 
Trak-Met proponuje rozwiązania zarówno dla dużych, jak i małych przedsiębiorców. W swojej ofercie ma maszyny dostosowane do potrzeb, które łączy najwyższa jakość.
 
 – Nie każdy zdaje sobie sprawę, że zakup traka może być doskonałą inwestycją rozwijającą wachlarz oferowanych usług. Nasze stacjonarne i mobilne maszyny sprawdzą się nawet w niewielkich firmach. Obróbka drewna na małą skalę to szansa na dodatkowy zarobek, a także gotowy pomysł na biznes – wskazuje Zbigniew Skillandat. I jak zapewnia, specjaliści z Trak-Metu służą fachowym doradztwem w doborze odpowiednich maszyn i ich późniejszym serwisem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025 Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

Złota odznaka i tytuł „TOP EMOLIENT 2025” w prestiżowym Rankingu TOP10 Emolientów organizowanym przez Polskie Towarzystwo Chorób Atopowych (PTCA)
Firma PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych
2025-06-24 | 11:45

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

PGE Baltica – należąca do Grupy PGE spółka z największym portfelem projektów morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – podpisała razem z CRIST
Firma Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
2025-06-24 | 09:30

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski

Ta strategiczna współpraca wprowadza na polski rynek nowe rozwiązania - z zakresu probioterapii do pielęgnacji skóry ze skłonnością do trądziku - z planami dalszej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy

Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.

Bankowość

Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.

Prawo

Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.