Interprint rozpoczyna budowę dziesiątego zakładu produkcyjnego
Rozpoczęcie budowy zaplanowano na kwiecień 2024 roku, natomiast produkcja ma zostać uruchomiona w pierwszym kwartale 2026 roku. W przyszłości klienci z Turcji i Bliskiego Wschodu będą mogli korzystać z bliskiego położenia zakładu, krótszych terminów dostaw i sprawniejszego reagowania na ich potrzeby.
„Turcja jest jednym z najważniejszych dla nas rynków. Logicznym jest więc dla nas rozszerzenie tam naszej produkcji w ramach strategii naturalnego rozwoju” – wyjaśnia Jens Bauer, CEO Interprint. Grupa Interprint, działająca na arenie międzynarodowej, widzi ogromny potencjał w Turcji i całym Bliskim Wschodzie. Dlatego też chcemy, aby nowy zakład produkcyjny mógł jeszcze bliżej współpracować ze swoimi klientami oferując im lepszy serwis, a także być blisko lokalnej społeczności.
Na lokalizację nowego zakładu Interprint wybrał teren przemysłowy Gebkim w Gebze. Od 2026 r. rozpocznie tam swoją działalność z dwiema maszynami do wklęsłodruku, własnym działem grawerowania cylindrów oraz showroomem, na powierzchni 24 000 m2. Tam też klienci będą mogli zapoznać się z nowymi dekorami Interprint oraz skorzystać z porad ekspertów.
Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu Interprint będzie w stanie znacząco skrócić czas oczekiwania na dostawę, oferować większe ilości produktów i szybciej reagować na potrzeby odbiorców. To z kolei poprawi jakość usług i sprawi, że będą one jeszcze bardziej skoncentrowane na kliencie – zgodnie z mottem „Myśl globalnie, działaj lokalnie”.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.