Jak chronić mały i średni biznes podczas pandemii?
Grupa FLPR
ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Zgodnie z przewidywaniami jesienią wybuchła druga fala zachorowań na koronawirusa, a wraz z nią pojawiły się kolejne ograniczenia w gospodarce, edukacji, kulturze i w życiu społecznym. Wiele europejskich krajów przeżywa właśnie drugi lockdown. Niewykluczone, że wkrótce będziemy mieć do czynienia z taką sytuacją również w Polsce. Część pracodawców już jakiś czas temu zdecydowała się przejść na tryb pracy zdalnej. Jednak w czasie, kiedy pracownicy pozostają w domach, firmy stają się łatwym łupem dla złodziei. Jak temu zapobiec?
Ochrona biznesu podczas lockdownu
Coraz częściej słyszymy w mediach doniesienia, że niedługo może nas czekać kolejny lockdown. Warto wcześniej przygotować się na taki scenariusz. Nawet jeśli pracownicy zabiorą część niezbędnych urządzeń z pracy do swoich mieszkań, w firmach wciąż pozostanie wiele wartościowych sprzętów i danych. Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na zatrudnienie całodobowej ochrony, która pilnowałaby jego własności w tym okresie. Na szczęście, z pomocą małym i średnim biznesom przychodzą producenci inteligentnych kamer.
Czy ich zakup oraz montaż znacząco uszczupli budżet firm, już i tak mocno nadwyrężonych pandemią? Okazuje się, na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych i tanich rozwiązań…
Smart pomocnicy
Współczesne systemy smart home coraz lepiej zastępują całodobową ochronę. Podgląd na żywo z poziomu aplikacji w telefonie, doraźne zapisanie zdjęcia lub filmu na smartfonie, alarm, komunikat głosowy, ustawienia obszaru detekcji ruchu - to tylko kilka z praktycznych funkcji, które posiadają urządzenia oferowane przez markę Ezviz. Nic więc dziwnego, że zyskują one na popularności wśród właścicieli małych i średnich biznesów w czasie panującej pandemii.
Idealne modele dla właścicieli firm
Podczas wyboru sprzętu do ochrony przedsiębiorstwa, warto kierować się tym, aby urządzenie łączyło w sobie funkcję monitoringu i detektora ruchu. Przykładem kamery, która zapewnia kompleksową ochronę biznesu, jest model C3X od wspomnianego producenta. Został on wyposażony algorytm sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie wykryć sylwetkę człowieka - włamywacza i powiadomić właściciela o jego obecności. Kiedy tylko ktoś wejdzie na zdefiniowany wcześniej w aplikacji teren chroniony, C3X natychmiast uruchomi alarm odstraszający intruzów oraz wyśle powiadomienie o podejrzanych ruchach na telefon. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł szybko podjąć odpowiednie kroki. Co więcej, model ten dostarczany jest przez producenta z darmową dożywotnią subskrypcją na rejestrację w chmurze. Dla właścicieli, dla których ważny jest również bezproblemowy i szybki montaż w dowolnym miejscu bez konieczności kłopotliwego doprowadzania przewodów, świetnie spisze się model kamery bateryjnej C3A. Z uwagi na to, że kamera jest całkowicie bezprzewodowa, może być zamontowana w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia przewodów.
Jeśli zainteresowały Was wymienione modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz w oficjalnym sklepie Ezviz na portalu allegro.

Mustela Stelatopia+ zwycięzcą Rankingu TOP10 Emolienty 2025

PGE Baltica, CRIST, WIKE i Grupa Przemysłowa Baltic chcą współpracować przy budowie statków instalacyjnych i serwisowych

Bausch Health nawiązuje współpracę z YUN, aby wprowadzić przełomową pielęgnację mikrobiomu skóry do Polski
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Rozszerzenie UE wśród priorytetów duńskiej prezydencji. Akcesja nowych państw może mieć znaczenie dla bezpieczeństwa i gospodarki
Z badania Eurobarometru wynika, że nieco ponad połowa Europejczyków (53 proc.) popiera dalsze rozszerzenie UE o nowe kraje. Dania, która 1 lipca obejmuje po Polsce przewodnictwo w Radzie UE, zapowiada, że będzie to jeden z jej priorytetów na najbliższe półrocze, nazywając rozszerzenie „geopolityczną koniecznością” kluczową dla stabilizacji Europy.
Transport
Kończą się konsultacje Planu Społeczno-Klimatycznego. 2,4 mld euro trafi na sektor transportu po 2026 roku

Dobiegają końca konsultacje społeczne Planu Społeczno-Klimatycznego, tzw. KPO2, który ma być podstawą do wypłaty środków z nowego instrumentu finansowego Unii Europejskiej – Społecznego Funduszu Klimatycznego. Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zapowiada, że mają one trafić m.in. na walkę z tzw. ubóstwem transportowym, łagodzenie skutków wprowadzenia ETS2 i unowocześnienie kolei, które stanowi ogromne wyzwanie.
Handel
Polski e-commerce rośnie w siłę. Konsumentów przyciągają przede wszystkim promocje

Rynek e-commerce w Polsce jest już wart ok. 152 mld zł. Rośnie zarówno częstotliwość zakupów, jak i średnia wartość koszyka – wynika z raportu Strategy&. Polacy doceniają wygodę zakupów przez internet, szybką dostawę i łatwy zwrot. Coraz częściej zwracają też uwagę na cenę i chętnie korzystają z promocji. To właśnie ten trend wykorzystuje Amazon.pl, organizując co roku festiwal z okazji Prime Day. W tym roku zaplanowano go po raz pierwszy aż na cztery dni: 8–11 lipca, a nie dwa jak w poprzednich latach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.