Komunikaty PR

Jak chronić mały i średni biznes podczas pandemii?

2020-11-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.05 MB )

Zgodnie z przewidywaniami jesienią wybuchła druga fala zachorowań na koronawirusa, a wraz z nią pojawiły się kolejne ograniczenia w gospodarce, edukacji, kulturze i w życiu społecznym. Wiele europejskich krajów przeżywa właśnie drugi lockdown. Niewykluczone, że wkrótce będziemy mieć do czynienia z taką sytuacją również w Polsce. Część pracodawców już jakiś czas temu zdecydowała się przejść na tryb pracy zdalnej. Jednak w czasie, kiedy pracownicy pozostają w domach, firmy stają się łatwym łupem dla złodziei. Jak temu zapobiec?

 

Ochrona biznesu podczas lockdownu

 

Coraz częściej słyszymy w mediach doniesienia, że niedługo może nas czekać kolejny lockdown. Warto wcześniej przygotować się na taki scenariusz. Nawet jeśli pracownicy zabiorą część niezbędnych urządzeń z pracy do swoich mieszkań, w firmach wciąż pozostanie wiele wartościowych sprzętów i danych. Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na zatrudnienie całodobowej ochrony, która pilnowałaby jego własności w tym okresie. Na szczęście, z pomocą małym i średnim biznesom przychodzą producenci inteligentnych kamer.

Czy ich zakup oraz montaż znacząco uszczupli budżet firm, już i tak mocno nadwyrężonych pandemią? Okazuje się, na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych i tanich rozwiązań…

 

Smart pomocnicy

 

Współczesne systemy smart home coraz lepiej zastępują całodobową ochronę. Podgląd na żywo z poziomu aplikacji w telefonie, doraźne zapisanie zdjęcia lub filmu na smartfonie, alarm, komunikat głosowy, ustawienia obszaru detekcji ruchu - to tylko kilka z praktycznych funkcji, które posiadają urządzenia oferowane przez markę Ezviz. Nic więc dziwnego, że zyskują one na popularności wśród właścicieli małych i średnich biznesów w czasie panującej pandemii.

 

Idealne modele dla właścicieli firm

 

Podczas wyboru sprzętu do ochrony przedsiębiorstwa, warto kierować się tym, aby urządzenie łączyło w sobie funkcję monitoringu i detektora ruchu. Przykładem kamery, która zapewnia kompleksową ochronę biznesu, jest model C3X od wspomnianego producenta. Został on wyposażony algorytm sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie wykryć sylwetkę człowieka - włamywacza i powiadomić właściciela o jego obecności. Kiedy tylko ktoś wejdzie na zdefiniowany wcześniej w aplikacji teren chroniony, C3X natychmiast uruchomi alarm odstraszający intruzów oraz wyśle powiadomienie o podejrzanych ruchach na telefon. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł szybko podjąć odpowiednie kroki. Co więcej, model ten dostarczany jest przez producenta z darmową dożywotnią subskrypcją na rejestrację w chmurze.  Dla właścicieli, dla których ważny jest również bezproblemowy i szybki montaż w dowolnym miejscu bez konieczności kłopotliwego doprowadzania przewodów, świetnie spisze się model kamery bateryjnej C3A. Z uwagi na to, że kamera jest całkowicie bezprzewodowa, może być zamontowana w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia przewodów.

 

 

Jeśli zainteresowały Was wymienione modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz w oficjalnym sklepie Ezviz na portalu allegro.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.