Komunikaty PR

Jak chronić mały i średni biznes podczas pandemii?

2020-11-20  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Kinga Kupniewska
Grupa FLPR

ul Powstańców Śląskich 50
53-333 Wrocław
kinga.kupniewska|flpr.pl| |kinga.kupniewska|flpr.pl
535 000 790
www.flpr.pl
Do pobrania Ezviz ( 0.05 MB )

Zgodnie z przewidywaniami jesienią wybuchła druga fala zachorowań na koronawirusa, a wraz z nią pojawiły się kolejne ograniczenia w gospodarce, edukacji, kulturze i w życiu społecznym. Wiele europejskich krajów przeżywa właśnie drugi lockdown. Niewykluczone, że wkrótce będziemy mieć do czynienia z taką sytuacją również w Polsce. Część pracodawców już jakiś czas temu zdecydowała się przejść na tryb pracy zdalnej. Jednak w czasie, kiedy pracownicy pozostają w domach, firmy stają się łatwym łupem dla złodziei. Jak temu zapobiec?

 

Ochrona biznesu podczas lockdownu

 

Coraz częściej słyszymy w mediach doniesienia, że niedługo może nas czekać kolejny lockdown. Warto wcześniej przygotować się na taki scenariusz. Nawet jeśli pracownicy zabiorą część niezbędnych urządzeń z pracy do swoich mieszkań, w firmach wciąż pozostanie wiele wartościowych sprzętów i danych. Nie każdy przedsiębiorca może sobie jednak pozwolić na zatrudnienie całodobowej ochrony, która pilnowałaby jego własności w tym okresie. Na szczęście, z pomocą małym i średnim biznesom przychodzą producenci inteligentnych kamer.

Czy ich zakup oraz montaż znacząco uszczupli budżet firm, już i tak mocno nadwyrężonych pandemią? Okazuje się, na rynku można znaleźć wiele nowoczesnych i tanich rozwiązań…

 

Smart pomocnicy

 

Współczesne systemy smart home coraz lepiej zastępują całodobową ochronę. Podgląd na żywo z poziomu aplikacji w telefonie, doraźne zapisanie zdjęcia lub filmu na smartfonie, alarm, komunikat głosowy, ustawienia obszaru detekcji ruchu - to tylko kilka z praktycznych funkcji, które posiadają urządzenia oferowane przez markę Ezviz. Nic więc dziwnego, że zyskują one na popularności wśród właścicieli małych i średnich biznesów w czasie panującej pandemii.

 

Idealne modele dla właścicieli firm

 

Podczas wyboru sprzętu do ochrony przedsiębiorstwa, warto kierować się tym, aby urządzenie łączyło w sobie funkcję monitoringu i detektora ruchu. Przykładem kamery, która zapewnia kompleksową ochronę biznesu, jest model C3X od wspomnianego producenta. Został on wyposażony algorytm sztucznej inteligencji, dzięki czemu jest w stanie wykryć sylwetkę człowieka - włamywacza i powiadomić właściciela o jego obecności. Kiedy tylko ktoś wejdzie na zdefiniowany wcześniej w aplikacji teren chroniony, C3X natychmiast uruchomi alarm odstraszający intruzów oraz wyśle powiadomienie o podejrzanych ruchach na telefon. Dzięki temu przedsiębiorca będzie mógł szybko podjąć odpowiednie kroki. Co więcej, model ten dostarczany jest przez producenta z darmową dożywotnią subskrypcją na rejestrację w chmurze.  Dla właścicieli, dla których ważny jest również bezproblemowy i szybki montaż w dowolnym miejscu bez konieczności kłopotliwego doprowadzania przewodów, świetnie spisze się model kamery bateryjnej C3A. Z uwagi na to, że kamera jest całkowicie bezprzewodowa, może być zamontowana w dowolnym miejscu bez konieczności prowadzenia przewodów.

 

 

Jeśli zainteresowały Was wymienione modele, z łatwością znajdziecie je w wielu sklepach online oraz w oficjalnym sklepie Ezviz na portalu allegro.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa FLPR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.