Jak wyjazdy integracyjne mogą ożywić motywację pracowników?
Według najnowszego raportu Instytutu Gallupa z 2023 roku, polscy pracownicy mają jeden z najniższych poziomów zaangażowania w Europie. Wykazało je zaledwie 14% respondentów. Dodatkowo, towarzyszy temu wysoki poziom stresu i negatywnych emocji w miejscu pracy, co negatywnie wpływa na ich efektywność. Jak można poprawić tę sytuację?
Wyjazdy integracyjne mogą stanowić kluczowy czynnik w zmianie atmosfery w miejscu pracy. Takie wydarzenia oferują pracownikom szansę na oderwanie się od codziennych obowiązków, co sprzyja budowaniu lepszych relacji między kolegami z pracy. Poprzez różnorodne aktywności, team-building i szkolenia, wyjazdy integracyjne kształtują silniejsze więzi w zespole, a także wspierają rozwój umiejętności komunikacyjnych i zdolności do efektywnej współpracy.
Jak tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej: Przemyślane wyjazdy integracyjne oferują nie tylko rozrywkę, lecz także mogą zbudować zaufanie i zrozumienie pomiędzy pracownikami, co stanowi fundament silnego i sprawnie działającego zespołu. Poprzez różnorodność aktywności – od team-buildingu, poprzez warsztaty, po wspólne relaksacyjne aktywności – pracownicy mają okazję poznać się nawzajem w nieformalnym środowisku, co może przełożyć się na lepszą współpracę w miejscu pracy.
Wyjazdy integracyjne mogą również skutecznie obniżyć poziom stresu i negatywnych emocji. Odpoczynek poza miejscem pracy, w przyjaznej atmosferze, może pomóc pracownikom odprężyć się i zrelaksować. Poprzez integracyjne wyjazdy, pracownicy mają okazję odreagować codzienne frustracje, co pozwala na lepsze zarządzanie stresem i negatywnymi emocjami.
Warto także zauważyć, że tego typu wydarzenia mogą zwiększyć motywację pracowników poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach, które nie tylko integrują, ale również rozwijają umiejętności społeczne i zawodowe. Budowanie zaangażowania i zadowolenia pracowników stanowi klucz do lepszego wykonywania obowiązków, co w konsekwencji przekłada się na wzrost efektywności i lepsze wyniki biznesowe.
Ekspert Dworu Korona Karkonoszy podsumowuje: Wyjazdy integracyjne mogą stanowić skuteczną strategię motywacyjną dla firm zmagających się z niskim zaangażowaniem i wysokim poziomem stresu wśród pracowników. Poprzez budowanie lepszych relacji, redukcję stresu oraz rozwój umiejętności, tego rodzaju wydarzenia nie tylko zmotywują pracowników do lepszej pracy, ale również wpłyną na poprawę atmosfery i efektywności w miejscu pracy.

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Costa Coffee startuje z franczyzą. Pierwszy lokal to współpraca z Klubem Fikołki
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.