Jak wyjazdy integracyjne mogą ożywić motywację pracowników?
Według najnowszego raportu Instytutu Gallupa z 2023 roku, polscy pracownicy mają jeden z najniższych poziomów zaangażowania w Europie. Wykazało je zaledwie 14% respondentów. Dodatkowo, towarzyszy temu wysoki poziom stresu i negatywnych emocji w miejscu pracy, co negatywnie wpływa na ich efektywność. Jak można poprawić tę sytuację?
Wyjazdy integracyjne mogą stanowić kluczowy czynnik w zmianie atmosfery w miejscu pracy. Takie wydarzenia oferują pracownikom szansę na oderwanie się od codziennych obowiązków, co sprzyja budowaniu lepszych relacji między kolegami z pracy. Poprzez różnorodne aktywności, team-building i szkolenia, wyjazdy integracyjne kształtują silniejsze więzi w zespole, a także wspierają rozwój umiejętności komunikacyjnych i zdolności do efektywnej współpracy.
Jak tłumaczy Joanna Hoc-Kopiej: Przemyślane wyjazdy integracyjne oferują nie tylko rozrywkę, lecz także mogą zbudować zaufanie i zrozumienie pomiędzy pracownikami, co stanowi fundament silnego i sprawnie działającego zespołu. Poprzez różnorodność aktywności – od team-buildingu, poprzez warsztaty, po wspólne relaksacyjne aktywności – pracownicy mają okazję poznać się nawzajem w nieformalnym środowisku, co może przełożyć się na lepszą współpracę w miejscu pracy.
Wyjazdy integracyjne mogą również skutecznie obniżyć poziom stresu i negatywnych emocji. Odpoczynek poza miejscem pracy, w przyjaznej atmosferze, może pomóc pracownikom odprężyć się i zrelaksować. Poprzez integracyjne wyjazdy, pracownicy mają okazję odreagować codzienne frustracje, co pozwala na lepsze zarządzanie stresem i negatywnymi emocjami.
Warto także zauważyć, że tego typu wydarzenia mogą zwiększyć motywację pracowników poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju aktywnościach, które nie tylko integrują, ale również rozwijają umiejętności społeczne i zawodowe. Budowanie zaangażowania i zadowolenia pracowników stanowi klucz do lepszego wykonywania obowiązków, co w konsekwencji przekłada się na wzrost efektywności i lepsze wyniki biznesowe.
Ekspert Dworu Korona Karkonoszy podsumowuje: Wyjazdy integracyjne mogą stanowić skuteczną strategię motywacyjną dla firm zmagających się z niskim zaangażowaniem i wysokim poziomem stresu wśród pracowników. Poprzez budowanie lepszych relacji, redukcję stresu oraz rozwój umiejętności, tego rodzaju wydarzenia nie tylko zmotywują pracowników do lepszej pracy, ale również wpłyną na poprawę atmosfery i efektywności w miejscu pracy.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.