Komunikaty PR

Jakie atrakcje na imprezach firmowych są na topie? Sprawdź

2022-04-21  |  01:00
Biuro prasowe

Organizacja warsztatów z popularnym kucharzem? Ekstremalne wycieczki po górach? A może degustacja lokalnych dań? Firmy prześcigają się w pomysłach na atrakcje na eventy firmowe. Pracownicy oczekują od spotkań integracyjnych, iż będą ciekawe, a także niezapomniane. Jakie atrakcje są na topie? Zdradza je ekspert z Dworu Korona Karkonoszy, obiektu, który specjalizuje się w organizacji imprez dla pracowników z całej Polski.

Coraz więcej firm decyduje się na organizację eventów firmowych. W tym celu wybierają pensjonaty położone w górach albo nad morzem. Na topie są miejsca, które zapewnią prywatność, a jednocześnie dają możliwość organizacji dodatkowych atrakcji. Wyjazd integracyjny powinien być dobrze przemyślany i posiadać odpowiedni scenariusz.  

Pracownicy cenią doświadczanie

Po kilkunastu miesiącach stagnacji, pracy zdalnej, a także ograniczonych możliwości podróżowania, pracownicy pragną doświadczać. Aż 72 proc. millenialsów woli wydawać więcej środków na doświadczenie niż na rzeczy materialne. To cenne dane dla firm.

Obserwujemy ogromne zainteresowanie wyjazdami, podczas których pracownicy będą mieć zapewnione dodatkowe atrakcje – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – Firmy stawiają na organizację rajdów, a także wycieczek rowerowych po górskich terenach. Na topie są także ogniska nocą czy leśne spacery po górzystych terenach. Organizatorzy eventów odchodzą od materialnych benefitów. Nie kupują swoim pracownikom spersonalizowanych gadżetów pamiątkowych, ale zapewniają im możliwość doświadczania.

Na topie są eventy, które posiadają scenariusze i są dokładnie zaplanowane. Kluczem jest zrozumienie potrzeb pracowników i dopasowanie programu do ich preferencji.

Atrakcje na eventy firmowe

Zapewnienie szeregu atrakcji to ciekawe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, w jakim celu organizowany jest event. Jeśli ma scalić zespół i zachęcić do współpracy – firmy powinny idealnie dobrać atrakcje pod preferencje uczestników.

Dodatkowe atrakcje powinny zachęcać pracowników do współpracy, a także kreatywnego myślenia – tłumaczy Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Dużą popularnością cieszą się warsztaty kulinarne, a także zawody w gotowaniu. Mobilizują one drużyny do współpracy, kreatywności i sprawiają, że rywalizacja nabiera nowego znaczenia. Pokazują także, że tylko wspólne działanie jest w stanie zagwarantować sukces zespołowi.

Przed wydarzeniem warto sprawdzić, jakie są preferencje pracowników i co lubią robić w wolnym czasie. To zagwarantuje idealny dobór rozrywek do wymagań uczestników.

Istotny jest lokalny charakter wydarzenia

Organizując wyjazd integracyjny istotny jest lokalny charakter wydarzenia. Warto sprawić, by pracownicy poczuli się częścią lokalnej społeczności. Jeśli impreza jest organizowana w górach, dobrym pomysłem będzie wieczór tematyczny. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, można zaprosić lokalną kapelę, która zapozna uczestników z góralskimi przyśpiewkami, a także przygotować degustację tradycyjnych potrwa. Wiele firm decyduje się na wizytę w lokalnych muzeach czy spacery po szlakach z przewodnikiem. W ten sposób pracownicy poznają charakter danego miejsca. Wśród innych popularnych atrakcji na eventy firmowe można wymienić warsztaty z rękodzieła czy powrót do korzeni, np. szydełkowanie pod okiem specjalistów czy wyrabianie naczyń z gliny.

Najważniejsza jest jednak atmosfera. Warto zadbać o to, aby każdy uczestnik czuł się dobrze podczas wyjazdu i czerpał z niego pełnymi garściami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie Biuro prasowe
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Finanse

Sektor finansowy walczy o pracowników. Coraz ważniejsze stają się kompetencje technologiczne

W Polsce 66 proc. organizacji ma trudności w obsadzaniu wakatów nowymi pracownikami o pożądanych kompetencjach. Największe problemy z rekrutacją ma branża finansów i nieruchomości (74 proc.) – wynika z raportu ManpowerGroup „Niedobór talentów”. Wśród najbardziej pożądanych umiejętności są te, które wiążą się z rozwojem technologii. Z jednej strony potrzebna jest chęć pracowników do samorozwoju, by nadążać za trendami, z drugiej – sami pracodawcy muszą ich do tego zachęcać i motywować. To jedno z wielu wyzwań stojących przed firmami.

Ochrona środowiska

Regulacje dotyczące zrównoważonego rozwoju będą dużym wyzwaniem dla biznesu. Firmy potrzebują dużego wsparcia od państwa

W związku z koniecznością wdrażania ESG firmy potrzebują dużego wsparcia zarówno edukacyjnego, merytorycznego, jak i finansowego. Dostosowanie się do wymogów prawnych w tym obszarze jest bowiem dla biznesu, szczególnie małego i średniego, dużym wyzwaniem. Warto jednak wykorzystać ten czas na niezbędne przygotowania i zyskanie przewag konkurencyjnych. Może temu służyć ścisła współpraca z dużymi kontrahentami, którzy są bardziej zaawansowani we wdrażaniu zasad zrównoważonego rozwoju. – Pomoc jest zdecydowanie potrzebna ze strony państwa – ocenia Marta Wrembel, wiceprezeska ESG Impact Network.

Transport

Wymiana oświetlenia w stolicy na ostatniej prostej. Zwrot z inwestycji już widać na rachunkach za prąd

Zamiast żółtego lub pomarańczowego światła z sodowych latarni w stolicy coraz częściej spotykamy jasne oświetlenie LED. Do tej pory udało się wymienić ponad 60 tys. opraw, a cały proces ma się zakończyć na przełomie tego i przyszłego roku. Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie przekonuje, że inwestycja w wymianę opraw świetlnych pozwala ograniczyć zużycie prądu nawet o dwie trzecie w porównaniu do starych lamp. Oszczędności, jakie wygenerował ratusz, już sięgają wielu milionów złotych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.