Komunikaty PR

Jakie atrakcje na imprezach firmowych są na topie? Sprawdź

2022-04-21  |  01:00
Biuro prasowe

Organizacja warsztatów z popularnym kucharzem? Ekstremalne wycieczki po górach? A może degustacja lokalnych dań? Firmy prześcigają się w pomysłach na atrakcje na eventy firmowe. Pracownicy oczekują od spotkań integracyjnych, iż będą ciekawe, a także niezapomniane. Jakie atrakcje są na topie? Zdradza je ekspert z Dworu Korona Karkonoszy, obiektu, który specjalizuje się w organizacji imprez dla pracowników z całej Polski.

Coraz więcej firm decyduje się na organizację eventów firmowych. W tym celu wybierają pensjonaty położone w górach albo nad morzem. Na topie są miejsca, które zapewnią prywatność, a jednocześnie dają możliwość organizacji dodatkowych atrakcji. Wyjazd integracyjny powinien być dobrze przemyślany i posiadać odpowiedni scenariusz.  

Pracownicy cenią doświadczanie

Po kilkunastu miesiącach stagnacji, pracy zdalnej, a także ograniczonych możliwości podróżowania, pracownicy pragną doświadczać. Aż 72 proc. millenialsów woli wydawać więcej środków na doświadczenie niż na rzeczy materialne. To cenne dane dla firm.

Obserwujemy ogromne zainteresowanie wyjazdami, podczas których pracownicy będą mieć zapewnione dodatkowe atrakcje – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – Firmy stawiają na organizację rajdów, a także wycieczek rowerowych po górskich terenach. Na topie są także ogniska nocą czy leśne spacery po górzystych terenach. Organizatorzy eventów odchodzą od materialnych benefitów. Nie kupują swoim pracownikom spersonalizowanych gadżetów pamiątkowych, ale zapewniają im możliwość doświadczania.

Na topie są eventy, które posiadają scenariusze i są dokładnie zaplanowane. Kluczem jest zrozumienie potrzeb pracowników i dopasowanie programu do ich preferencji.

Atrakcje na eventy firmowe

Zapewnienie szeregu atrakcji to ciekawe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, w jakim celu organizowany jest event. Jeśli ma scalić zespół i zachęcić do współpracy – firmy powinny idealnie dobrać atrakcje pod preferencje uczestników.

Dodatkowe atrakcje powinny zachęcać pracowników do współpracy, a także kreatywnego myślenia – tłumaczy Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Dużą popularnością cieszą się warsztaty kulinarne, a także zawody w gotowaniu. Mobilizują one drużyny do współpracy, kreatywności i sprawiają, że rywalizacja nabiera nowego znaczenia. Pokazują także, że tylko wspólne działanie jest w stanie zagwarantować sukces zespołowi.

Przed wydarzeniem warto sprawdzić, jakie są preferencje pracowników i co lubią robić w wolnym czasie. To zagwarantuje idealny dobór rozrywek do wymagań uczestników.

Istotny jest lokalny charakter wydarzenia

Organizując wyjazd integracyjny istotny jest lokalny charakter wydarzenia. Warto sprawić, by pracownicy poczuli się częścią lokalnej społeczności. Jeśli impreza jest organizowana w górach, dobrym pomysłem będzie wieczór tematyczny. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, można zaprosić lokalną kapelę, która zapozna uczestników z góralskimi przyśpiewkami, a także przygotować degustację tradycyjnych potrwa. Wiele firm decyduje się na wizytę w lokalnych muzeach czy spacery po szlakach z przewodnikiem. W ten sposób pracownicy poznają charakter danego miejsca. Wśród innych popularnych atrakcji na eventy firmowe można wymienić warsztaty z rękodzieła czy powrót do korzeni, np. szydełkowanie pod okiem specjalistów czy wyrabianie naczyń z gliny.

Najważniejsza jest jednak atmosfera. Warto zadbać o to, aby każdy uczestnik czuł się dobrze podczas wyjazdu i czerpał z niego pełnymi garściami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej Biuro prasowe
2025-04-25 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Z apelem o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej płaconej przez osoby wykonujące pozarolniczą działalność gospodarczą wystąpiła do prezydenta Andrzeja Dudy Organizacja
Firma Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
2025-04-01 | 11:30

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Organizacja przestrzeni w garażu to wyzwanie, z którym zmaga się wielu właścicieli domów. Wąskie regały metalowe stanowią idealne rozwiązanie tego problemu,
Firma Obowiązkowa deratyzacja
2025-03-06 | 10:30

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników

Szkodniki mogą pojawić się wszędzie – od pięciogwiazdkowych hoteli i eleganckich restauracji po domy jednorodzinne i miejskie parki. Wielu ludzi bagatelizuje problem gryzoni,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Coraz mniej kredytów bankowych płynie do polskiej gospodarki. Przed sektorem duże wyzwania związane z finansowaniem strategicznych projektów

Polskie przedsiębiorstwa w coraz mniejszym stopniu finansują się kredytem bankowym, zwłaszcza w porównaniu z rosnącym PKB. Powoduje to wysoką nadpłynność sektora bankowego. Deregulacja mogłaby pomóc w skróceniu drogi firm do finansowania bankowego, zwłaszcza że Polskę czekają ogromne wydatki na transformację energetyczną i obronność. Sektor ma bardzo dobre wyniki finansowe, co powoduje, że politycy patrzą w stronę jego zysków. Ryzyko prawne, jakim wciąż są kredyty frankowe, pociąga za sobą brak zainteresowania ze strony zagranicznych inwestorów.

Firma

Bezrobocie może zacząć rosnąć. Ochłodzenie odczuwane szczególnie w branży budowlanej i automotive

W Polsce od kilku lat stopa bezrobocia utrzymuje się poniżej 6 proc., a według metodologii unijnej jest o połowę niższa i jedna z najniższych w Unii. Pracownicy przywykli już, że sytuacja na rynku pracy jest dla nich korzystna. Jednak zaczynają się pojawiać pierwsze niepokojące sygnały zwiastujące możliwą zmianę trendu. Część branż ucierpiała np. z powodu spowolnienia w Niemczech, inne rozważają wybór innej niż Polska lokalizacji ze względu na wysokie koszty pracy czy energii. Na razie ogromnym wyzwaniem pozostaje aktywizacja osób biernych zawodowo.

Ochrona środowiska

Rozwój sztucznej inteligencji drastycznie zwiększa zapotrzebowanie na energię. Rozwiązaniem są zrównoważone centra danych

Centra danych to jeden z dynamicznie rozwijających się, ale przy tym energochłonnych sektorów gospodarki. Prognozy PMR wskazują, że do 2030 roku operatorzy w Polsce będą dysponować centrami danych o mocy przekraczającej 500 MW, co oznacza, że wzrośnie ona ponad trzykrotnie względem 2024 roku. Przyspieszona cyfryzacja i dynamiczny rozwój sztucznej inteligencji sprawiają, że w ciągu kilku następnych lat zużycie energii elektrycznej w centrach danych tylko w Europie wzrośnie o 66 proc. Dlatego coraz więcej firm sięga po zrównoważone rozwiązania i energię pochodzącą ze źródeł odnawialnych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.