Jakie atrakcje na imprezach firmowych są na topie? Sprawdź
Organizacja warsztatów z popularnym kucharzem? Ekstremalne wycieczki po górach? A może degustacja lokalnych dań? Firmy prześcigają się w pomysłach na atrakcje na eventy firmowe. Pracownicy oczekują od spotkań integracyjnych, iż będą ciekawe, a także niezapomniane. Jakie atrakcje są na topie? Zdradza je ekspert z Dworu Korona Karkonoszy, obiektu, który specjalizuje się w organizacji imprez dla pracowników z całej Polski.
Coraz więcej firm decyduje się na organizację eventów firmowych. W tym celu wybierają pensjonaty położone w górach albo nad morzem. Na topie są miejsca, które zapewnią prywatność, a jednocześnie dają możliwość organizacji dodatkowych atrakcji. Wyjazd integracyjny powinien być dobrze przemyślany i posiadać odpowiedni scenariusz.
Pracownicy cenią doświadczanie
Po kilkunastu miesiącach stagnacji, pracy zdalnej, a także ograniczonych możliwości podróżowania, pracownicy pragną doświadczać. Aż 72 proc. millenialsów woli wydawać więcej środków na doświadczenie niż na rzeczy materialne. To cenne dane dla firm.
– Obserwujemy ogromne zainteresowanie wyjazdami, podczas których pracownicy będą mieć zapewnione dodatkowe atrakcje – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – Firmy stawiają na organizację rajdów, a także wycieczek rowerowych po górskich terenach. Na topie są także ogniska nocą czy leśne spacery po górzystych terenach. Organizatorzy eventów odchodzą od materialnych benefitów. Nie kupują swoim pracownikom spersonalizowanych gadżetów pamiątkowych, ale zapewniają im możliwość doświadczania.
Na topie są eventy, które posiadają scenariusze i są dokładnie zaplanowane. Kluczem jest zrozumienie potrzeb pracowników i dopasowanie programu do ich preferencji.
Atrakcje na eventy firmowe
Zapewnienie szeregu atrakcji to ciekawe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, w jakim celu organizowany jest event. Jeśli ma scalić zespół i zachęcić do współpracy – firmy powinny idealnie dobrać atrakcje pod preferencje uczestników.
– Dodatkowe atrakcje powinny zachęcać pracowników do współpracy, a także kreatywnego myślenia – tłumaczy Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Dużą popularnością cieszą się warsztaty kulinarne, a także zawody w gotowaniu. Mobilizują one drużyny do współpracy, kreatywności i sprawiają, że rywalizacja nabiera nowego znaczenia. Pokazują także, że tylko wspólne działanie jest w stanie zagwarantować sukces zespołowi.
Przed wydarzeniem warto sprawdzić, jakie są preferencje pracowników i co lubią robić w wolnym czasie. To zagwarantuje idealny dobór rozrywek do wymagań uczestników.
Istotny jest lokalny charakter wydarzenia
Organizując wyjazd integracyjny istotny jest lokalny charakter wydarzenia. Warto sprawić, by pracownicy poczuli się częścią lokalnej społeczności. Jeśli impreza jest organizowana w górach, dobrym pomysłem będzie wieczór tematyczny. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, można zaprosić lokalną kapelę, która zapozna uczestników z góralskimi przyśpiewkami, a także przygotować degustację tradycyjnych potrwa. Wiele firm decyduje się na wizytę w lokalnych muzeach czy spacery po szlakach z przewodnikiem. W ten sposób pracownicy poznają charakter danego miejsca. Wśród innych popularnych atrakcji na eventy firmowe można wymienić warsztaty z rękodzieła czy powrót do korzeni, np. szydełkowanie pod okiem specjalistów czy wyrabianie naczyń z gliny.
Najważniejsza jest jednak atmosfera. Warto zadbać o to, aby każdy uczestnik czuł się dobrze podczas wyjazdu i czerpał z niego pełnymi garściami.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.