Jakie atrakcje na imprezach firmowych są na topie? Sprawdź
Organizacja warsztatów z popularnym kucharzem? Ekstremalne wycieczki po górach? A może degustacja lokalnych dań? Firmy prześcigają się w pomysłach na atrakcje na eventy firmowe. Pracownicy oczekują od spotkań integracyjnych, iż będą ciekawe, a także niezapomniane. Jakie atrakcje są na topie? Zdradza je ekspert z Dworu Korona Karkonoszy, obiektu, który specjalizuje się w organizacji imprez dla pracowników z całej Polski.
Coraz więcej firm decyduje się na organizację eventów firmowych. W tym celu wybierają pensjonaty położone w górach albo nad morzem. Na topie są miejsca, które zapewnią prywatność, a jednocześnie dają możliwość organizacji dodatkowych atrakcji. Wyjazd integracyjny powinien być dobrze przemyślany i posiadać odpowiedni scenariusz.
Pracownicy cenią doświadczanie
Po kilkunastu miesiącach stagnacji, pracy zdalnej, a także ograniczonych możliwości podróżowania, pracownicy pragną doświadczać. Aż 72 proc. millenialsów woli wydawać więcej środków na doświadczenie niż na rzeczy materialne. To cenne dane dla firm.
– Obserwujemy ogromne zainteresowanie wyjazdami, podczas których pracownicy będą mieć zapewnione dodatkowe atrakcje – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspert Dworu Korona Karkonoszy. – Firmy stawiają na organizację rajdów, a także wycieczek rowerowych po górskich terenach. Na topie są także ogniska nocą czy leśne spacery po górzystych terenach. Organizatorzy eventów odchodzą od materialnych benefitów. Nie kupują swoim pracownikom spersonalizowanych gadżetów pamiątkowych, ale zapewniają im możliwość doświadczania.
Na topie są eventy, które posiadają scenariusze i są dokładnie zaplanowane. Kluczem jest zrozumienie potrzeb pracowników i dopasowanie programu do ich preferencji.
Atrakcje na eventy firmowe
Zapewnienie szeregu atrakcji to ciekawe rozwiązanie. Należy jednak pamiętać, w jakim celu organizowany jest event. Jeśli ma scalić zespół i zachęcić do współpracy – firmy powinny idealnie dobrać atrakcje pod preferencje uczestników.
– Dodatkowe atrakcje powinny zachęcać pracowników do współpracy, a także kreatywnego myślenia – tłumaczy Katarzyna Bemsz z Agencji Eventowej Commplace. – Dużą popularnością cieszą się warsztaty kulinarne, a także zawody w gotowaniu. Mobilizują one drużyny do współpracy, kreatywności i sprawiają, że rywalizacja nabiera nowego znaczenia. Pokazują także, że tylko wspólne działanie jest w stanie zagwarantować sukces zespołowi.
Przed wydarzeniem warto sprawdzić, jakie są preferencje pracowników i co lubią robić w wolnym czasie. To zagwarantuje idealny dobór rozrywek do wymagań uczestników.
Istotny jest lokalny charakter wydarzenia
Organizując wyjazd integracyjny istotny jest lokalny charakter wydarzenia. Warto sprawić, by pracownicy poczuli się częścią lokalnej społeczności. Jeśli impreza jest organizowana w górach, dobrym pomysłem będzie wieczór tematyczny. Aby stworzyć odpowiednią atmosferę, można zaprosić lokalną kapelę, która zapozna uczestników z góralskimi przyśpiewkami, a także przygotować degustację tradycyjnych potrwa. Wiele firm decyduje się na wizytę w lokalnych muzeach czy spacery po szlakach z przewodnikiem. W ten sposób pracownicy poznają charakter danego miejsca. Wśród innych popularnych atrakcji na eventy firmowe można wymienić warsztaty z rękodzieła czy powrót do korzeni, np. szydełkowanie pod okiem specjalistów czy wyrabianie naczyń z gliny.
Najważniejsza jest jednak atmosfera. Warto zadbać o to, aby każdy uczestnik czuł się dobrze podczas wyjazdu i czerpał z niego pełnymi garściami.

Sustainable Economy Summit – Spotkajmy się na Konferencji już 27-28 maja!

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.