Jeszcze łatwiejsze zarządzanie flotą EV dzięki partnerstwu Elocity i Mooveno
Agnieszka Stefaniak-Zubko
Elocity sp z.o.o.
ul. Wolnica 13/10
31-060 Kraków
a.stefaniakzubko|elo.city| |a.stefaniakzubko|elo.city
663726101
elo.city
Kiedy siły łączą spółki znane w branży EV z innowacyjnego podejścia do elektromobilności, zwykle zyskują na tym użytkownicy aut elektrycznych. Podobnie będzie w przypadku startującego właśnie projektu Elocity i Mooveno, w wyniku którego managerowie flot zyskają jeszcze więcej udogodnień w zarządzaniu zielonymi flotami.
Mooveno to aplikacja skupiająca w jednym miejscu najważniejsze usługi mobilne dla kierowców: profesjonalne myjnie ręczne, monitoring stanu floty, mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz e-portfel opłat za autostrady i parkingi. Aplikacja powstała w 2016 roku i dziś obsługuje ponad 40 000 użytkowników z ponad 200 firm.
- Mooveno to jedyne rozwiązanie łączące wysoką jakość oraz nowoczesne usługi, które ułatwiają cyfrową transformację w kierunku zrównoważonej mobilności - wyjaśnia Tomasz Czerniejewski, CEO Mooveno. - Dzięki współpracy z Elocity możemy istotnie zwiększyć bazę stacji ładowania dostępnych za pośrednictwem naszej aplikacji - podkreśla.
Zakres współpracy obu partnerów obejmuje dwa główne obszary. Pierwszym z nich jest udostępnienie użytkownikom aplikacji Mooveno stacji ładowania zarządzanych przez system Elocity, co znacznie zwiększy komfort podróży bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.
- Dzięki roamingowi umożliwiamy użytkownikom Mooveno łatwy dostęp do nowych stacji ładowania oraz umożliwiamy ładowanie się na nich za pomocą aplikacji, z której do tej pory korzystali - mówi Agnieszka Nocuń, członek zarządu Elocity. - W wyniku naszej współpracy aplikacja Mooveno zyskuje ponad 900 ogólnodostępnych stacji ładowania
i z perspektywy użytkownika staje się jeszcze bardziej kompleksowa - dodaje ekspertka.
Drugi obszar, w którym Elocity będzie wspierać Mooveno, to rozwiązania dedykowane rozwijającym się flotom elektrycznym. W ofercie partnerów znajdzie się m.in. kompleksowa usługa w zakresie ładowania elektryków w domach pracowników.
- W ramach współpracy dostarczymy pracownikom flotowym klientów Mooveno nie tylko stacje ładowania, ale także obsługujący je system, który umożliwia m.in. rozliczenia ładowań służbowych na prywatnym przyłączu - wyjaśnia Agnieszka Nocuń.
- Zainteresowanym firmom zapewnimy także niezbędne audyty, dostawę i montaż infrastruktury ładowania oraz systemową obsługę - wylicza ekspertka Elocity.
Elocity w swojej ofercie posiada autorskie rozwiązania dla flot, które poszukują kompleksowych rozwiązań z zakresu infrastruktury ładowania. W 2023 roku firma wdrożyła innowacyjną usługę agenta rozliczeniowego, która minimalizuje administrację związaną z dokonywaniem zwrotów dla pracowników z tytułu służbowych ładowań na przydomowych stacjach. Teraz ze wszystkich tych rozwiązań będą mogli korzystać również klienci Mooveno.
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.