Jeszcze łatwiejsze zarządzanie flotą EV dzięki partnerstwu Elocity i Mooveno
Agnieszka Stefaniak-Zubko
Elocity sp z.o.o.
ul. Wolnica 13/10
31-060 Kraków
a.stefaniakzubko|elo.city| |a.stefaniakzubko|elo.city
663726101
elo.city
Kiedy siły łączą spółki znane w branży EV z innowacyjnego podejścia do elektromobilności, zwykle zyskują na tym użytkownicy aut elektrycznych. Podobnie będzie w przypadku startującego właśnie projektu Elocity i Mooveno, w wyniku którego managerowie flot zyskają jeszcze więcej udogodnień w zarządzaniu zielonymi flotami.
Mooveno to aplikacja skupiająca w jednym miejscu najważniejsze usługi mobilne dla kierowców: profesjonalne myjnie ręczne, monitoring stanu floty, mapę stacji ładowania samochodów elektrycznych oraz e-portfel opłat za autostrady i parkingi. Aplikacja powstała w 2016 roku i dziś obsługuje ponad 40 000 użytkowników z ponad 200 firm.
- Mooveno to jedyne rozwiązanie łączące wysoką jakość oraz nowoczesne usługi, które ułatwiają cyfrową transformację w kierunku zrównoważonej mobilności - wyjaśnia Tomasz Czerniejewski, CEO Mooveno. - Dzięki współpracy z Elocity możemy istotnie zwiększyć bazę stacji ładowania dostępnych za pośrednictwem naszej aplikacji - podkreśla.
Zakres współpracy obu partnerów obejmuje dwa główne obszary. Pierwszym z nich jest udostępnienie użytkownikom aplikacji Mooveno stacji ładowania zarządzanych przez system Elocity, co znacznie zwiększy komfort podróży bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.
- Dzięki roamingowi umożliwiamy użytkownikom Mooveno łatwy dostęp do nowych stacji ładowania oraz umożliwiamy ładowanie się na nich za pomocą aplikacji, z której do tej pory korzystali - mówi Agnieszka Nocuń, członek zarządu Elocity. - W wyniku naszej współpracy aplikacja Mooveno zyskuje ponad 900 ogólnodostępnych stacji ładowania
i z perspektywy użytkownika staje się jeszcze bardziej kompleksowa - dodaje ekspertka.
Drugi obszar, w którym Elocity będzie wspierać Mooveno, to rozwiązania dedykowane rozwijającym się flotom elektrycznym. W ofercie partnerów znajdzie się m.in. kompleksowa usługa w zakresie ładowania elektryków w domach pracowników.
- W ramach współpracy dostarczymy pracownikom flotowym klientów Mooveno nie tylko stacje ładowania, ale także obsługujący je system, który umożliwia m.in. rozliczenia ładowań służbowych na prywatnym przyłączu - wyjaśnia Agnieszka Nocuń.
- Zainteresowanym firmom zapewnimy także niezbędne audyty, dostawę i montaż infrastruktury ładowania oraz systemową obsługę - wylicza ekspertka Elocity.
Elocity w swojej ofercie posiada autorskie rozwiązania dla flot, które poszukują kompleksowych rozwiązań z zakresu infrastruktury ładowania. W 2023 roku firma wdrożyła innowacyjną usługę agenta rozliczeniowego, która minimalizuje administrację związaną z dokonywaniem zwrotów dla pracowników z tytułu służbowych ładowań na przydomowych stacjach. Teraz ze wszystkich tych rozwiązań będą mogli korzystać również klienci Mooveno.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.