Lena Lighting partnerem IX Europejskiego Kongresu Samorządów
Program „Rozświetlamy Polskę” to obiecująca zapowiedź skokowego rozwoju infrastruktury drogowej i ulicznej w kraju. Dostawcami nowoczesnych opraw są wiodące firmy oświetleniowe, w tym Lena Lighting, gotowa dostarczać wysoce energooszczędne oprawy oraz system sterowania światłem na terenie całej Polski. Przedstawiciele marki podzielili się swoją ekspercką wiedzą o maksymalizacji potencjału programu podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów.
Oszczędzanie energii elektrycznej, które przekłada się na zmniejszenie kwot na rachunkach, to trend, który umocnił się w ostatnich latach. Teraz jednak ma on okazję rozwinąć się w sposób skokowy, dzięki krajowemu programowi „Rozświetlamy Polskę”. Założeniem tej inicjatywy jest wymiana starego typu oświetlenia drogowego i ulicznego na wysoce energooszczędne, zapewniające gminom długoterminowe korzyści. Jednym z producentów opraw drogowych spełniających wymogi programu jest Lena Lighting, partner IX Europejskiego Kongresu Samorządów, poświęconemu miedzy innymi szeroko pojętym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w dniach 4-5 marca 2024, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Lena Lighting „Skuteczna modernizacja infrastruktury oświetleniowej. Dobre praktyki w kontekście programu "Rozświetlamy Polskę"”. Eksperci Lena Lighting precyzyjnie wyjaśniali, jak maksymalnie wykorzystać potencjał programu, dzieląc się z uczestnikami ogromną wiedzą. Panel ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a także dużą aktywnością uczestników poszukujących profesjonalnego doradztwa w zakresie wdrażania programu w swoich gminach.
- Naszym celem jest informowanie o wartości, jaką niesie ze sobą program „Rozświetlamy Polskę”. Jednak podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów przedstawiliśmy wszystkim zainteresowanym nie tylko podstawowe informacje na temat inicjatywy, ale także podpowiedzieliśmy co zrobić, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A sposobów na maksymalizację korzyści jest całkiem sporo. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy więc przystępną prezentację, która krok po kroku przeprowadziła nas przez cały proces wdrażania programu, odpowiedzieliśmy też na najbardziej nurtujące pytania. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting.
IX Europejski Kongres Samorządów koncentrował się wokół szeroko pojętego tematu zrównoważonego rozwoju. Obok kwestii związanych z modernizacją oświetlenia, pojawiły się kwestie związane z recyklingiem, edukacją, transportem publicznym czy bezpieczeństwem.
Kodeks Dobrej Komunikacji FORVIA – narzędzie wspierające dialog i współpracę
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.