Lena Lighting partnerem IX Europejskiego Kongresu Samorządów
Program „Rozświetlamy Polskę” to obiecująca zapowiedź skokowego rozwoju infrastruktury drogowej i ulicznej w kraju. Dostawcami nowoczesnych opraw są wiodące firmy oświetleniowe, w tym Lena Lighting, gotowa dostarczać wysoce energooszczędne oprawy oraz system sterowania światłem na terenie całej Polski. Przedstawiciele marki podzielili się swoją ekspercką wiedzą o maksymalizacji potencjału programu podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów.
Oszczędzanie energii elektrycznej, które przekłada się na zmniejszenie kwot na rachunkach, to trend, który umocnił się w ostatnich latach. Teraz jednak ma on okazję rozwinąć się w sposób skokowy, dzięki krajowemu programowi „Rozświetlamy Polskę”. Założeniem tej inicjatywy jest wymiana starego typu oświetlenia drogowego i ulicznego na wysoce energooszczędne, zapewniające gminom długoterminowe korzyści. Jednym z producentów opraw drogowych spełniających wymogi programu jest Lena Lighting, partner IX Europejskiego Kongresu Samorządów, poświęconemu miedzy innymi szeroko pojętym działaniom na rzecz zrównoważonego rozwoju.
Podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbył się w dniach 4-5 marca 2024, uczestnicy mieli okazję wysłuchać wystąpienia przedstawicieli Lena Lighting „Skuteczna modernizacja infrastruktury oświetleniowej. Dobre praktyki w kontekście programu "Rozświetlamy Polskę"”. Eksperci Lena Lighting precyzyjnie wyjaśniali, jak maksymalnie wykorzystać potencjał programu, dzieląc się z uczestnikami ogromną wiedzą. Panel ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem, a także dużą aktywnością uczestników poszukujących profesjonalnego doradztwa w zakresie wdrażania programu w swoich gminach.
- Naszym celem jest informowanie o wartości, jaką niesie ze sobą program „Rozświetlamy Polskę”. Jednak podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów przedstawiliśmy wszystkim zainteresowanym nie tylko podstawowe informacje na temat inicjatywy, ale także podpowiedzieliśmy co zrobić, by w pełni wykorzystać jej możliwości. A sposobów na maksymalizację korzyści jest całkiem sporo. Dla wszystkich uczestników wydarzenia przygotowaliśmy więc przystępną prezentację, która krok po kroku przeprowadziła nas przez cały proces wdrażania programu, odpowiedzieliśmy też na najbardziej nurtujące pytania. – mówi Michał Macewicz, Dyrektor Sprzedaży ds. opraw ulicznych i drogowych w Lena Lighting.
IX Europejski Kongres Samorządów koncentrował się wokół szeroko pojętego tematu zrównoważonego rozwoju. Obok kwestii związanych z modernizacją oświetlenia, pojawiły się kwestie związane z recyklingiem, edukacją, transportem publicznym czy bezpieczeństwem.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.