Komunikaty PR

Lineage wzmacnia swoją obecność w Europie otwierając nową regionalną siedzibę w

2023-11-30  |  11:45
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 2.05 MB )

WARSZAWA, POLSKA – 24 listopada 2023 – Lineage, jeden z wiodących globalnych funduszy REIT specjalizujących się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej i dostawca zintegrowanych rozwiązań logistycznych, otworzył wczoraj w Warszawie swoje biuro regionalne na Europę Środkowo-Wschodnią. Nowa siedziba jest kolejnym krokiem wzmacniającym pozycję Lineage w regionie, po przejęciu w 2020 roku i rebrandingu firmy Pago sp. z o.o. („Pago”), jako kluczowego dostawcy usług magazynowych, dystrybucyjnych i transportowych w Polsce.

 

Uruchomienie głównego biura regionalnego dla Europy Środkowo-Wschodniej w Warszawie potwierdza zaangażowanie firmy w nieustanne doskonalenie łańcucha dostaw żywności na kontynencie europejskim. Lineage oferuje klientom kompleksowe usługi logistyczne w zakresie ich produktów, zwiększając wydajność operacyjną zarówno w obrębie Europy, jak i poza jej granicami. Korzystając z zaawansowanych technologii chłodniczych i strategicznie położonych centrów logistycznych w ważnych portach europejskich, takich jak Hiszpania, Włochy czy Francja, Lineage ma na celu usprawnienie przepływu produktów spożywczych w kontrolowanych warunkach temperaturowych.

 

„Otwarcie nowego biura w Warszawie pokazuje nasze zaangażowanie w rozwój działań w Europie Środkowo-Wschodniej i sąsiadujących z nią regionach.” – powiedział Harld Peters, prezes Lineage Europe. „To kolejny krok w dążeniu do podniesienia standardów obsługi naszych klientów w Europie i wzmocnienie naszych możliwości w łańcuchu dostaw w temperaturze kontrolowanej.”

 

„Polska jest szóstym co do wielkości producentem żywności w Unii Europejskiej, a nasza sieć umożliwi klientom z tego regionu dostęp do rozwiniętego rynku z najnowocześniejszymi technologiami" – dodał Peters.

 

„Otwarcie naszego biura w Warszawie pokazuje, że Polska odgrywa dla nas kluczową rolę jako brama do Europy Środkowo-Wschodniej i ważny rynek dla ruchu produktów w Europie.” – podkreślił Daniel Chudzik, regionalny wiceprezes ds. operacyjnych na Europę Środkowo-Wschodnią w Lineage. „Pozwala nam to lepiej odpowiadać na potrzeby naszych klientów i efektywnie łączyć ich z globalnym rynkiem.”

 

Obecnie Lineage dysponuje siecią ponad 70 obiektów chłodniczych w 11 krajach Europy, z czego 6 znajduje się w Polsce.

 

O Lineage

Lineage jest jednym z wiodących na świecie funduszy nieruchomości REIT specjalizujących się w magazynowaniu w temperaturze kontrolowanej i dostawcą zintegrowanych rozwiązań logistycznych z globalną siecią ponad 400 strategicznie zlokalizowanych obiektów chłodniczych o łącznej pojemności przekraczającej 2,5 miliarda stóp sześciennych (ponad 70 milionów metrów sześciennych) w Ameryce Północnej, Europie oraz Azji. Lineage łączy eksperckie doświadczenie w obszarze kompleksowych rozwiązań logistycznych z innowacyjną technologią. Współpracując z wiodącymi na świecie producentami żywności i napojów, Lineage dąży do podniesienia efektywności dystrybucji, wspiera zrównoważony rozwój, poprawia efektywność wykorzystania zasobów w łańcuchu dostaw i co najważniejsze, pomaga w dostarczaniu żywności na świecie. Firma Lineage, przez trzy lata z rzędu, została umieszczona na liście CNBC Disruptor 50, dwukrotnie uznana za najlepiej zarządzaną firmę w USA oraz określona numerem jeden w obszarze Data Science. Firma zajęła również 23. pozycję w rankingu Fast Company w kategorii „Najbardziej Innowacyjne Firmy Świata” oraz została wyróżniona w kategorii „Change the World”.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.onelineage.com.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.