Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Maxi Zoo, lider w branży zoologicznej, zostało wyróżnione prestiżowym godłem „Friendly Workplace 2024” za swoje nowoczesne podejście do zarządzania relacjami z pracownikami i budowanie przyjaznego środowiska pracy. Firma nie tylko troszczy się o swoich klientów i ich zwierzęta, ale również wyznacza nowe standardy w kształtowaniu kultury otwartości, zaangażowania i równowagi między życiem zawodowym, a prywatnym swoich pracowników i pracownic.
Maxi Zoo od lat stawia na kulturę organizacyjną, która sprzyja budowaniu otwartych, partnerskich relacji w miejscu pracy. Kluczową rolę w osiągnięciu tego celu odgrywa przywództwo oparte na wsparciu
i zaufaniu. Kadra menedżerska nie tylko zarządza, ale aktywnie wspiera swoich pracowników i pracownice, rozumiejąc ich potrzeby i dbając o tworzenie przestrzeni do współpracy i wymiany pomysłów. Podejście
to skutkuje zaufaniem i silnym zaangażowaniem zespołu, co jest fundamentem trwałych relacji i wysokiej efektywności.
Kultura Maxi Zoo promuje również różnorodność i inkluzywność, a polityka otwartych drzwi pozwala każdemu pracownikowi i każdej pracownicy na swobodną komunikację z lider(k)ami na każdym poziomie organizacji. Pracownicy i pracownice mogą liczyć na transparentność, otwartość w komunikacji i wsparcie w codziennych wyzwaniach. Dodatkowo możliwość przychodzenia do pracy z pupilami, zarówno w biurze, jak i w sklepach, jest innowacyjnym rozwiązaniem, które zmniejsza stres i wspiera integrację zespołu, tworząc przyjazną atmosferę pracy.
Inwestowanie w rozwój pracowników i pracownic jest niezwykle istotne dla Maxi Zoo. Firma zapewnia liczne szkolenia i programy rozwojowe, które pozwalają na doskonalenie umiejętności i osiąganie kolejnych etapów kariery. „Chcemy nie tylko wspierać naszych pracowników i pracownice na co dzień, ale także dawać im narzędzia i możliwości, które pomogą im w długofalowym rozwoju. Wierzymy, że kiedy inwestujemy w ich rozwój, budujemy lepszą przyszłość dla całej firmy” – wyjaśnia Małgorzata Górska, dyrektorka działu People w Maxi Zoo Polska. Wielu liderów i liderek zaczynało swoją karierę na stanowiskach juniorskich, by dzięki wsparciu i możliwościom oferowanym przez Maxi Zoo awansować
i objąć kluczowe role w firmie. Taki model działania nie tylko wspiera długoterminowy rozwój pracowników i pracownic, ale także wzmacnia ich lojalność i zaangażowanie.
Wyróżnienie „Friendly Workplace 2024” potwierdza, że Maxi Zoo skutecznie buduje środowisko pracy sprzyjające rozwojowi, satysfakcji i integracji swoich pracowników i pracownic. Firma, wyznaczając nowe standardy w obszarze zarządzania, pokazuje, że świadome i empatyczne przywództwo oraz troska o ludzi jest jednym z najważniejszych elementów jej sukcesu.
„Friendly Workplace” to prestiżowe wyróżnienie redakcji MarkaPracodawcy.pl dla firm, które mogą pochwalić się nowoczesnym podejściem do polityki personalnej i rozwoju kadry pracowniczej. Otrzymują je firmy, które szanują i wspierają model równowagi pomiędzy pracą, a życiem prywatnym, tworzą zdrowe i przyjazne środowisko pracy, stawiają na otwarte i partnerskie relacje z pracownikami i pracownicami oraz inwestują w rozwój kompetencji zawodowych oraz zainteresowań swoich zespołów.

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania

Sanepid a deratyzacja – obowiązkowe akcje eliminacji szkodników
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

PE przedstawił swoje priorytety budżetowe po 2027 roku. Wydatki na obronność kluczowe, ale nie kosztem polityki spójności
Parlament Europejski przegłosował w tym tygodniu rezolucję w sprawie priorytetów budżetu UE na lata 2028–2034. Europosłowie są zgodni co do tego, że obecny pułap wydatków w wysokości 1 proc. dochodu narodowego brutto UE-27 nie wystarczy do sprostania rosnącej liczbie wyzwań, przed którymi stoi Europa. Mowa między innymi o wojnie w Ukrainie, trudnych warunkach gospodarczych i społecznych oraz pogłębiającym się kryzysie klimatycznym. Eurodeputowani zwracają też uwagę na ogólnoświatową niestabilność, w tym wycofywanie się Stanów Zjednoczonych ze swojej globalnej roli.
Infrastruktura
Odbudowa Ukrainy pochłonie setki miliardów euro. Polskie firmy już teraz powinny szukać partnerów, nie tylko w kraju, ale i w samej Ukrainie

Według stanu na koniec 2024 roku odbudowa Ukrainy wymagać będzie zaangażowania ponad pół biliona euro, a Rosja wciąż powoduje kolejne straty. Najwięcej środków pochłoną sektory mieszkaniowy i transportowy, ale duże są także potrzeby energetyki, handlu czy przemysłu. Polski biznes wykazuje wysokie zaangażowanie w Ukrainie, jednak może ono być jeszcze wyższe w procesie odbudowy. Zdaniem wiceprezesa działającego w tym kraju Kredobanku należącego do Grupy PKO BP firmy powinny szukać partnerów do udziału w odbudowie i w Polsce, i w Ukrainie.
Polityka
Europoseł PiS zapowiada walkę o reparacje wojenne dla Polski na forum UE. Niemiecki rząd uznaje temat za zamknięty

Nowy kanclerz Niemiec Friedrich Merz podczas konferencji prasowej w Polsce ocenił, że temat reparacji wojennych w relacjach polsko-niemieckich jest prawnie zakończony. Nie zgadza się z tym europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk, który chce do tego tematu wrócić na forum UE. Przygotowana za rządów PiS publikacja „Raport o stratach poniesionych przez Polskę w wyniku agresji i okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej” szacuje straty na ponad 6,2 bln zł.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.