Międzynarodowy deweloper SOFTSWISS przejmuje Turfsport i wchodzi na rynek RPA
SmartContent
ul. Walecznych 5
50-341 Wrocław
press|smart-content.pro| |press|smart-content.pro
726127344
https://smart-content.pro/
Działający na całym świecie producent oprogramowania, firma SOFTSWISS, posiadająca duże centra rozwoju w Poznaniu i Warszawie, nabyła pakiet kontrolny w afrykańskiej spółce Turfsport. To ważne ze strategicznego punktu widzenia posunięcie pozwoliło głównemu graczowi w polskim sektorze IT wejść na rynek RPA, rozszerzyć swoją obecność na świecie i uzyskać dostęp do technologii oraz rozwoju wiodącego afrykańskiego dostawcy rozwiązań technicznych w branży iGaming. Rynek afrykański stał się dla SOFTSWISS kolejnym, po Ameryce Łacińskiej, priorytetem rozwoju i strefą międzynarodowych wpływów. Firma jest przekonana, że wiedza techniczna Turfsport oraz 15-letnie doświadczenie jej własnego zespołu staną się dobrze skoordynowanym profesjonalnym tandemem, dzięki któremu możliwe będzie poszerzenie portfolio o nowe innowacyjne produkty.
Turfsport to wiodący twórca oprogramowania z ponad 35-letnim bagażem doświadczeń. Firma dostarcza podlegające całkowitemu zarządzaniu rozwiązania dla operatorów internetowych, mobilnych i detalicznych punktów sprzedaży. Turfsport współpracuje z ponad 40 południowoafrykańskimi operatorami.
Andrey Starovoitov, Co-CEO w SOFTSWISS, komentuje: „Przejęcie odnoszącej sukcesy lokalnej firmy jest jednym z najszybszych i najskuteczniejszych sposobów wejścia na nowy rynek. Z przyjemnością ogłaszam zakończenie tej długo oczekiwanej transakcji. Dzięki tej umowie SOFTSWISS robi znaczący krok naprzód w swojej ekspansji w RPA i na kontynencie afrykańskim. Uważam, że region ten staje się kolejnym, po Ameryce Łacińskiej, centralnym punktem na świecie.”
Polska pozostaje priorytetowym rynkiem dla międzynarodowego producenta oprogramowania w zakresie rozwoju biur i rekrutacji. Liczba specjalistów w stacjonarnych centrach rozwoju w Poznaniu i Warszawie wzrosła w ubiegłym roku o 98% i osiągnęła pułap 450 osób. Jednocześnie zasięg geograficzny zespołu SOFTSWISS, który pracuje zdalnie na całym świecie (ponad 2000 pracowników), wykracza daleko poza Europę. Mowa o takich krajach, jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk, Indonezja, Portugalia i dziesiątki innych państw.
O FIRMIE
SOFTSWISS to międzynarodowa firma technologiczna, która w 2024 roku obchodzi 15 urodziny. Centra rozwoju (5 placówek.) działają w Polsce, na Malcie i w Gruzji. Liczba pracowników zatrudnionych stacjonarnie i zdalnie na całym świecie wynosi ponad 2000 osób. SOFTSWISS jako pierwszy na świecie stworzył rozwiązanie do pracy z kryptowalutami w rozrywce online.
W 2024 roku firma otrzymała certyfikat Great Place to Work® w Polsce oraz nagrodę Crypto Company of the Year. W 2023 roku zespół SOFTSWISS otrzymał 11 różnych nagród iGaming, w tym między innymi tytuł Platform Provider of the Year oraz Customer Service Support

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.