Komunikaty PR

Najnowsze trendy HR pod lupą wybitnych praktyków! Przepis na sukces gwarantowany

2023-10-31  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt
Aneta Gałka
Brief me

Idzikowskiego 27
02-704 Warszawa
aneta.galka|briefme.pl| |aneta.galka|briefme.pl
508314193
www.briefme.pl

Zastanawiałeś się kiedyś czego pracownicy naprawdę potrzebują? Spieszymy z odpowiedzią! Na czele dzisiejszych priorytetów znajduje się zdrowie psychiczne: zrozumienie emocji oraz poszanowanie sytuacji rodzinnych, a także wysłuchanie ich potrzeb i pomysłów bez względu na zajmowaną w firmie pozycję. Ponadto, pracownicy chcą być traktowani równo, niezależnie od swojej neuroróżnorodności czy wieku oraz oczekują zrozumienia potrzeb związanych z fizjologią kobiet.

Czołowi eksperci branży, wybitni praktycy i tematy, obok których nie można przejść obojętnie – tak w kliku słowach można opisać konferencję HR Best Practices Conference, która odbyła się 17 października w Vilii Foksal w Warszawie. Wydarzenie poruszyło topowe zagadnienia, które są dziś na tapecie wszystkich pracowników branży HR. Poznaj aspekty, które stały się kluczem do sukcesu dzisiejszego świata HR.

Rozwój jednostek i dialog pokoleniowy:

Jedno jest pewne – firmy, które zaangażują się w rozwój swoich pracowników, niezależnie od ich wieku czy stażu w firmie mogą wiele zyskać. Programy wdrożeniowe dla nowych pracowników, które pozwalają im szybko zaadaptować się w nowym środowisku pracy to przykład z życia wzięty (Mondi Świecie S.A). W dzisiejszym świecie szalenie istotne jest także budowanie pozytywnych relacji między pracownikami różnych grup wiekowych. Środowisko, w którym osoby z większym doświadczeniem mogą być angażowane w inicjowanie nowych sposobów pracy oraz wspierać młodszych stażem kolegów to ogromna wartość. Wymiana międzypokoleniowa to skarb każdej organizacji i filar, na którym firmy mogą wspiąć się na wyżyny efektywności.

Zarządzanie pracownikami Blue Collars:

Choć wydawać by się mogło, że w tej kategorii nie ma pola na wiele modyfikacji i ulepszeń, prelegenci wydarzenia obalili ten mit, dobre praktyki i doświadczenie w zarządzaniu zasobami ludzkimi mogą dać firmie wiele korzyści. W panelu przygotowanym przez reprezentantów Mleczarni Turek, Saint- Gobain Glass, C.H. Robinson oraz ANWIL S.A., dowiedzieliśmy się, że otwartość na zgłaszane przez pracowników inicjatywy może przynieść firmie spore oszczędności. W przedsiębiorstwach prelegentów, zmiana codziennego systemu pracy i wprowadzanie modyfikacji (np. piątki jako dni przeznaczonych tylko na rozwój firmy) czy wprowadzenie podpisu elektronicznego poskutkowały nie tylko lepszymi wynikami finansowymi, ale także oszczędnością czasu.

Neuroróżnorodność:

Z panelu, w którym udział wzięli reprezentanci m.in. Fundacja Razem dla Różnorodności w Biznesie, Angelini Pharma Polska, DHL Parcel Poland oraz BNP Paribas Bank Polska S.A., mogliśmy dowiedzieć się o najważniejszych aspektach tego zagadnienia. Warto podkreślić w tym miejscu, że wiele osób nie jest świadomych swojej neuroróżnorodności lub nie czuje się bezpiecznie, aby o tym mówić. Dlatego w miejscu pracy należy stworzyć atmosferę otwartości i akceptacji, w której każdy pracownik może być sobą i nie musi ukrywać swoich trudności. Jednak, aby mówić tu o sukcesie, wymagane jest zaangażowanie całej kadry zarządzającej. Ważne jest również budowanie świadomości wśród rekruterów. W tym celu warto szkolić i przeciwdziałać tworzeniu się stereotypów, aby nie dyskryminować i nie odrzucać ciekawych kandydatów.

Poszanowanie fizjologii kobiet:

Panel poprowadziła Anna Żuk, HR Manager Poland & Baltics, Russia & Nordics – CHEP Polska, która podkreśliła jak ważne jest wyrównanie szans w pracy. Bowiem kobiety nigdy nie miały w tym aspekcie łatwo. Praca, dom, dzieci, a do tego tematy związane stricte z fizjologią kobiet, takie jak menstruacja czy menopauza. Firmy, którym uda się oswoić z tą tematyką swoich menadżerów i zarząd oraz same pracownice, które nie będą bały się mówić o swoich problemach, stworzą wybitne środowiska pracy i prawdziwie zaangażowaną społeczność pracowniczą.

HR Best Practices Conference

Podczas wydarzenia HR Best Practices Conference w roli mówców zobaczyć mogliśmy osoby takie jak m.in.: Jolanta Borawska, Senior HR Manager – C.H. Robinson, Katarzyna Motelska, Dyrektor Formacji Doświadczeń Pracownika – PKO Bank Polski, Marlena Molus, Zastępca Kierownika Biura Zarządu – Mondi Świecie S.A., Renata Święcicka, Dyrektor Personalny – Mleczarnia Turek, Anna Ostaszewska, Dyrektor Personalny oraz Administracyjny Saint- Gobain Glass i Glassolutions – Grupa Saint-Gobain w Polsce, Katarzyna Czajka, Dyrektor ds. procesów HR i komunikacji – DHL Parcel Poland, Anna Żuk, HR Manager Poland & Baltics, Russia & Nordics – CHEP Polska, Małgorzata Petru, Menedżerka ds. zarządzania różnorodnością i włączeniem – BNP Paribas Bank Polska S.A, Andrzej Kisielewski, Dyrektor ds. Personalnych – ANWIL S.A, Anna Mistewicz, Poland Head of HR – Angelini Pharma Polska.

Jesienna edycja wydarzenia zgromadziła 60 uczestników i 17 prelegentów. Goście mogli liczyć na 3 panele dyskusyjne i 7 godzin fantastycznych i angażujących debat!

Wydarzenie HR Best Practices Conference odbywa się cyklicznie, dwa razy do roku.


Założony ponad 30 lat temu Top Employers Institute jest światowym autorytetem w zakresie badania warunków pracy. W 2023 roku certyfikował w 122 krajach ponad 2 200 organizacji, które pozytywnie wpływają na życie 9 milionów pracowników na całym świecie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Brief me
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Finał III edycji akcji „Dom z Serca” Biuro prasowe
2024-12-20 | 13:20

Finał III edycji akcji „Dom z Serca”

Budowa kolejnego już „Domu z Serca” dobiegła końca! 19 grudnia br. Grupa Budimex wraz z partnerami oddała do użytku nowoczesny, modułowy dom dla Pani Teresy z Wołomina –
Firma Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
2024-12-19 | 15:00

Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran

Miniony rok okazał się przełomowym okresem dla sieci sklepów Komfort, eksperta w branży wykończenia wnętrz w Polsce. Firma znacząco rozwinęła swoją działalność w segmencie
Firma DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
2024-12-19 | 12:15

DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej

2024 rok był pod wieloma względami ważny dla rozwoju gospodarki wodorowej w Polsce.   Eksperci Stowarzyszenia Dolnośląska Dolina Wodorowa przygotowali syntetyczne podsumowanie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.