Komunikaty PR

Nauka kontra koronawirus, nowe rozwiązania, które wspierają walkę z pandemią

2020-09-28  |  09:40
Biuro prasowe
Kontakt
HK
Hill+Knowlton Strategies

Branickiego
02-972 Warszawa
biuroprasowe|hkstrategies.com| |biuroprasowe|hkstrategies.com
+48 22 536 38 00
hkstrategies.pl

Teoretyczny model funkcjonowania gospodarki zakłada, że przedsiębiorstwa konkurują ze sobą, poszukując coraz bardziej zaawansowanych technologii i najskuteczniejszych metod. Tymczasem światowa pandemia pokazuje, że biznes oparty na współpracy stwarza jeszcze większy potencjał do kreowania innowacyjnych rozwiązań i przynosi więcej korzyści dla społeczeństwa oraz planety. 3M od lat, działając zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, łączy siły z innymi firmami, ekspertami i naukowcami, aby poprawić jakość życia niemalże w każdym obszarze – od jakości opieki medycznej po wsparcie lokalnych społeczności. 3M posiada między innymi szerokie portfolio rozwiązań zakresu ochrony zdrowia i produktów BHP, które są obecnie szeroko stosowane w obliczu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa m.in. półmaski filtrujące FFP2.

Nieparujące przyłbice, czyli efekt współpracy 3M i Nissha

Nowa rzeczywistość wymaga od personelu medycznego stosowania jeszcze większych środków ostrożności, które zapewnią ochronę zarówno pracownikom służby zdrowia, jak i pacjentom. Jednak tradycyjne osłony chroniące oczy i twarz przed płynami, parują podczas intensywnej pracy, w wyniku ciężkiego oddechu i podwyższonej temperatury ciała. Projekt nieparujących przyłbic, które zapewniają komfort pracy, powstał przy współpracy 3M z Nissha Medical Technologies – globalną firmą produkującą sprzęt medyczny. W wyniku rozmów, 3M zaproponowało wykorzystanie specjalistycznej folii hydrofilowej o właściwościach  przeciwmgielnych do produkcji nieparujących osłon. Ponieważ folia hydrofilowa 3M posiada właściwości, które zapobiegają przesiąkaniu i kierują płyny w określonym kierunku, zazwyczaj używana jest w urządzeniach mikroprzepływowych, takich jak paski do badania poziomu cukru we krwi używane przez osoby z cukrzycą. Po wybuchu pandemii COVID-19, materiał 3M znalazł nowe zastosowanie, a powstałe w wyniku współpracy przyłbice stały się dostępne dla pracowników służby zdrowia zaledwie w ciągu kilku tygodni od podjęcia decyzji o ich produkcji.  

Szybkie testy diagnostyczne, czyli skuteczna pomoc w walce z COVID-19

Tuż po wybuchu epidemii, zespół ekspertów 3M i naukowców Massachusetts Institute of Technology rozpoczął prace nad łatwo dostępnym i prostym w użyciu testem diagnostycznym, umożliwiającym otrzymanie precyzyjnego wyniku w ciągu kilku minut. Urządzenie będzie wykrywało antygeny wirusowe i dostarczało niemal natychmiastowy wynik, bez konieczności wysyłania próbek do laboratorium. Dzięki szybkiej weryfikacji możliwe będzie niezwłoczne objęcie osoby zakażonej kwarantanną, a w konsekwencji spowolnienie rozprzestrzeniania się wirusa. Po wnikliwej weryfikacji, projekt został objęty dofinansowaniem Amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, w ramach programu RADx Tech. Program wspiera rozwój i szybką komercjalizację ambitnego projektu. Wspólne działania ekspertów opierają się na głębokiej wiedzy technologicznej 3M w zakresie biomateriałów i doświadczeniu w globalnej produkcji środków ochrony zdrowia, a także specjalistycznej wiedzy naukowców MIT.

3M i Ford wspólnie wspierają pracowników ochrony zdrowia

Eksperci 3M razem z Fordem, w zaledwie cztery tygodnie, opracowali projekt i prototyp masek filtrujących z wymuszonym przepływem powietrza (PAPR), zgodny z federalnymi wytycznymi. Specjalistyczny sprzęt pomaga chronić najbardziej narażonych na zakażenie wirusem – pracowników służby zdrowia, którzy każdego dnia stają na froncie walki z COVID-19. Obecnie eksperci Forda ds. produkcji, zakupów i łańcucha dostaw są także tymczasowo zatrudnieni w fabrykach 3M w USA, aby pomóc w zwiększeniu i przyspieszeniu produkcji pilnie potrzebnych produktów. 3M i Ford przekażą wszystkie środki finansowe, pozyskane ze sprzedaży PAPR, organizacjom non-profit wspierającym walkę z COVID-19.

Wspólne starania o lepsze jutro

Pandemia koronawirusa wpłynęła na światową gospodarkę, ekonomię i niemal każdy obszar życia społecznego, jednocząc tym samym ekspertów, firmy oraz instytucje w inicjatywach na rzecz wspólnego dobra. Globalne działania naprawcze przynoszą szybkie rezultaty dzięki wspólnym wysiłkom, dlatego 3M nieustannie dąży do nawiązywania długofalowej współpracy z innymi firmami, z myślą o bezpiecznej przyszłości ludzi na całym świecie.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Katowizje 2020 – nabór zgłoszeń przedłużony! Biuro prasowe
2020-12-04 | 12:30

Katowizje 2020 – nabór zgłoszeń przedłużony!

Termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu Katowizje – Firma Społecznie Odpowiedzialna został przedłużony. Przedstawiciele firm z sektora MMŚP mogą wziąć w nim udział do 13 grudnia
Firma Małe firmy przestają planować – funkcjonują z dnia na dzień
2020-12-04 | 08:30

Małe firmy przestają planować – funkcjonują z dnia na dzień

Firmy z sektora MŚP w czasie pandemii porzuciły długookresowe planowanie – tylko 5% z nich planuje działania na przyszły rok. Dwukrotnie wzrosła grupa przedsiębiorców,
Firma BRAK ZDJĘCIA
2020-12-03 | 18:00

OSM Piątnica włącza się w akcję #WeźWolneOdRaka

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Piątnica dołączyła do akcji #WeźWolneOdRaka. Wszyscy pracownicy Spółdzielni otrzymają dodatkowy dzień płatnego urlopu w celu wykonania badań z zakresu profilaktyki onkologicznej.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Aktualne oferty pracy

Specjalista ds. sprzedaży

Aktualnie poszukujemy kandydatów i kandydatek na stanowisko: Specjalista ds. sprzedaży. Ze szczegółami oferty można zapoznać się na tej podstronie.

Handel

Technologiczna rewolucja w handlu przyspieszyła dzięki pandemii. Skanowanie i płatności w aplikacji mobilnej mają zwiększyć bezpieczeństwo zakupów [DEPESZA]

Pandemia sprawiła, że podczas zakupów przykładamy większą wagę do własnego bezpieczeństwa i zachowywania dystansu. Choć w rekordowym tempie rośnie rynek e-commerce, Polacy wciąż kupują także w sklepach stacjonarnych, które w dobie koronawirusa zaczęły zbroić się w nowe technologie. Sieci handlowe wprowadzają rozwiązania, które pomagają zachować dystans i zwiększają bezpieczeństwo, takie jak np. mobilne kasy samoobsługowe. Całkowicie bezdotykowe płatności od 1 grudnia uruchomiła sieć Rossmann. Artykuły w popularnej drogerii można skanować za pomocą telefonu i zapłacić za nie aplikacją mobilną.

Prawo

CASE: W długim terminie możemy spodziewać się wzrostu bezrobocia. Na razie przed zwolnieniami firmy powstrzymują warunki pomocy publicznej

Według badania Diagnoza.plus, przeprowadzonego pod koniec października, bezrobocie jesienią nie spadło, choć normalnie w tym okresie jest niższe ze względu na sezon przedświąteczny. Rodzi to obawy o zachowanie rynku pracy po Nowym Roku. Według prezes Centrum Analiz Społeczno-Ekonomicznych trudna sytuacja na wielu firmach wymusiłaby redukcję etatów, ale pracodawcy nie mogą tego zrobić ze względu na otrzymaną pomoc państwa. To może pogłębić ich problemy finansowe.

Problemy społeczne

Przez pandemię pogarsza się kondycja skóry Polaków. Przyczynami rezygnacja z wizyt u dermatologa, stres i noszenie maseczek

Prawie połowa pacjentów ze schorzeniami dermatologicznymi ogranicza lub rezygnuje z wizyt u lekarzy specjalistów w czasie pandemii COVID-19 – wynika z badania przeprowadzonego w ramach kampanii #WłączLeczenie. – Przewlekłe choroby skóry nieregularnie kontrolowane mogą się zaostrzyć,  a wtedy ich terapia jest bardzo trudna – przestrzega dermatolog, dr Ivana Stanković. Już teraz ponad połowa pacjentów dostrzega pogorszenie kondycji skóry w czasie pandemii. Wpływ na to może mieć nie tylko brak opieki dermatologicznej, lecz również stres i noszenie maseczek.

 

IT i technologie

Na wejście do branży IT decyduje się coraz więcej młodych. Większość programistów to samoucy, a co trzeci zaczynał od studiów kierunkowych

Ponad 60 proc. polskich programistów deklaruje, że samodzielnie stawiało pierwsze kroki w zawodzie. Tylko 35 proc. zgłębianie IT zaczynało na studiach, a 4 proc. – od kursów programowania – wynika z Antybadania firmy Just Join IT. Wbrew stereotypom programiści to nie zamknięci w domach introwertycy mieszkający z rodzicami, ale ludzie, którzy mają lub planują założyć rodzinę, lubią integrację z zespołem i sport. Co drugi pracownik podkreśla, że bardzo ceni sobie work–life balance.