Komunikaty PR

Nietypowe umiejętności, które pozwalają osiągnąć sukces w biznesie

2024-03-26  |  01:00
Biuro prasowe

„Nie dzielę ludzi na mocnych i słabych, na tych, którym się powiodło i tych, którzy przegrali. Dzielę ich na tych, którzy się uczą i tych, którzy tego nie robią” - motto Benjamina Barbera, wybitnego amerykańskiego filozofa, politologa i socjologa jest kwintesencją nowoczesnego podejścia do biznesu. Nieustająca ciekawość świata, nienasycona potrzeba zdobywania nowej wiedzy i umiejętności oraz nastawienie na ciągły rozwój to obecnie kluczowe czynniki sukcesu, które można w sobie wypracować nie tylko za pomocą standardowych i oczywistych narzędzi.

 

Im większe wyzwania, tym intensywniejszy rozwój

 

Chcąc osiągnąć sukces w biznesie powinniśmy być przede wszystkim głodni rozumienia i rozwiązywania problemów. Ciekawość świata, zdolność do szybkiego uczenia się – a z drugiej strony oduczania tego, co nam nie służy – oraz wytrwałość i pokora wobec własnych umiejętności cechują największych współczesnych liderów.

 

Ludzie nastawieni na rozwój nie szukają nowych wyzwań. Oni ŻYJĄ w świecie wyzwań, które są dla nich takim samym żywiołem, jak woda, ziemia, czy powietrze. Nic więc dziwnego, że gdy tylko pojawia się taka możliwość stają naprzeciw tym żywiołom, próbując je okiełznać. Samodzielne latanie śmigłowcem, sporty ekstremalne, a nawet podbój kosmosu – to ambicje i marzenia wspólne dla wielu współczesnych liderów. Obecnie są one – a przynajmniej wiele z nich – osiągalne niemal dla każdego.

 

  • Nie ma nic przyjemniejszego, niż widok człowieka, który wreszcie jest w stanie zdobyć to, na czym najbardziej mu zależy - zauważa Bartosz Kończalski, CEO Helinat. - Spełniając marzenia o samodzielnym lataniu śmigłowcem, wzmacniamy pewność siebie i zyskujemy uznanie klientów, pracowników i współpracowników. Pokazujemy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. Wszystko jest tylko kwestią odwagi.

 

Oglądanie świata z zupełnie nowej perspektywy jest niezwykle wyzwalające. Udział w szkoleniu na licencjonowanego pilota nie tylko rozbudza nową pasję, ale często inspiruje do wprowadzania zmian w życiu zawodowym.

 

Sukces karmi sukces

 

Ludzie przenoszą kontekst swojego sukcesu z jednej dziedziny na kolejną. Rozwijając się w jednym kierunku, automatycznie napędzamy się do podejmowania kolejnych wyzwań. Pasja staje się motorem zmian we wszystkich dziedzinach naszego życia i sprawia, że jesteśmy w stanie dokonywać rzeczy pozornie niemożliwych. Nie ważne, czy inwestujemy swój czas i pieniądze w rozwój kompetencji miękkich, czy twardych umiejętności, potwierdzonych stosowną licencją. To właśnie dzięki nieustającej chęci do nauki i ciągłego rozwoju budujemy swoją wielkość.

 

– Będąc miłośnikiem lotnictwa, na wszystko staram się patrzeć z szerokiej perspektywy. – mówi Andrzej Przesmycki, SEO w PM, pilot z licencją PPL(A), szybownik III (trzeciej) klasy oraz instruktor lotnictwa z licencją FI(A). – W lotnictwie rozwój i nauka są kluczowe: od doskonalenia techniki, po znajomość procedur i udział z szkoleniach. Te same zasady stosuję w biznesie. Uważam, że ciągłe doskonalenie to fundamenty sukcesu w każdym obszarze życia.

 

Ludzie nastawieni na rozwój czują się najlepiej, gdy przekraczają własne ograniczenia. Ewentualne porażki w żaden sposób ich nie identyfikują. Są jedynie wyzwaniami, z którymi należy się zmierzyć, poszukać rozwiązania i wyciągnąć naukę na przyszłość. Takie nastawienie sprawia, że ludzie sukcesu odważnie spełniają własne marzenia, nie tylko biznesowe.

 

  • To, co do tej pory było dostępne tylko dla wybranych, dziś jest na wyciągnięcie ręki. Loty śmigłowcem to nie tylko pomysł na podziwianie widoków z zupełnie innej perspektywy, ale jeden z najdoskonalszych środków transportu. – podkreśla Bartosz Kończalski, CEO Helinat. – Umiejętność pilotowania śmigłowca daje bowiem nowe możliwości szybkiego przemieszczania się i swobodę planowania podróży, co może się okazać bardzo przydatne w prowadzonym biznesie. – dodaje.

 

Oto kilka innych przykładów, które mogą się wydawać niekonwencjonalne, ale okazują się cenne dla liderów i przedsiębiorców:

 

  • Gry wideo jako szkolenie strategiczne: Zdolność do szybkiego podejmowania decyzji, planowania i adaptacji wyniesiona z gier wideo może przekładać się na lepsze zarządzanie strategiczne i operacyjne w biznesie.

 

  • Storytelling: Umiejętność opowiadania historii może być potężnym narzędziem w marketingu, sprzedaży, a nawet przy zbieraniu funduszy. Dobrze opowiedziana historia może przyciągnąć uwagę, wywołać emocje i zbudować silniejszą więź z klientami czy inwestorami.

 

  • Mindfulness i medytacja: Umiejętność zachowania spokoju i skupienia w stresujących sytuacjach może znacząco poprawić podejmowanie decyzji, kreatywność i zdolność do długoterminowego planowania.

 

  • Eksperymentowanie kulinarnie: Pasja do gotowania i eksperymentowania w kuchni może rozwijać kreatywność, zdolność adaptacji i otwartość na nowe doświadczenia, co jest cenne w dynamicznie zmieniającym się środowisku biznesowym.

 

 

„Growth mindset” - nastaw się na ciągły rozwój

 

Ludzie nastawieni na rozwój potrafią wszędzie dostrzec możliwości kształtowania własnego charakteru. Inspirują się sukcesami innych i wykorzystują wszystkie dostępne szanse. Są konsekwentni w swoim działaniu i nie zrażają się początkowymi trudnościami. Wiedzą, że wysiłek, jaki włożą w naukę nowych umiejętności, będzie procentował w kolejnych latach na każdym poziomie jego funkcjonowania. Wierzą w prawo przyciągania i to, że wszystko co wysyłamy światu wraca do nas ze zdwojoną siłą. Koncentrując swoje myśli na własnym rozwoju, przyciągasz zmiany, które rozwijają całą cywilizację.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce Biuro prasowe
2024-07-22 | 10:40

Kontri świętuje 18 lat sukcesów w e-commerce

Kontri specjalizuje się w produkcji i sprzedaży bielizny, odzieży damskiej, zabawek dla dzieci oraz akcesoriów dla zwierząt, obchodzi swoje urodziny. Kontri sp. z o.o. (Polska) oraz
Firma Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?
2024-07-22 | 01:00

Zbiorniki magazynowe dla rolnictwa. Kiedy warto o nich pomyśleć?

Rolnictwo jako branża staje się coraz bardziej zaawansowane technologicznie. Popularność zyskuje zastosowanie nawigacji satelitarnej,  obrazowania multispektralnego oraz szeroko rozumiana
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-18 | 11:22

Szwedzki fundusz państwowy sfinansuje kontrakt polskiej firmy na Ukrainie

B-Act, inżynieryjna spółka specjalizująca się w doradztwie i nadzorze inwestycji budowlanych, podpisała umowę ze szwedzką firmą Sweco International AB. Kontrakt dotyczy świadczenia usług eksperckich oraz opracowania studium

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Przedsiębiorcy czekają na doprecyzowanie przepisów dotyczących Małego ZUS-u Plus. W sądach toczy się ponad 600 spraw z ZUS-em

Oddziały Biura Rzecznika MŚP prowadzą już ponad 600 spraw dotyczących Małego ZUS-u Plus. Przedmiotem sporu z ZUS-em jest interpretacja, jak długo – dwa czy trzy lata – powinna trwać przerwa, po upływie której przedsiębiorca może ponownie skorzystać z niższych składek. Pod koniec czerwca Sąd Okręgowy w Gorzowie Wielkopolskim wydał pierwszy wyrok, w którym podzielił korzystną dla przedsiębiorców argumentację Rzecznika MŚP. – Nie stanowi on jeszcze o linii interpretacyjnej. Czekamy na wejście w życie ustawy deregulacyjnej, która ułatwi od stycznia przedsiębiorcom przechodzenie na Mały ZUS Plus – mówi Agnieszka Majewska, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Problemy społeczne

Awaria CrowdStrike’a miała podobne skutki jak potencjalny cyberatak. Uzależnienie od technologii to ryzyko wyłączenia całych gałęzi gospodarki

Ogromna awaria systemu Windows, wywołanego błędem w aktualizacji oprogramowania CrowdStrike, doprowadziła do globalnego paraliżu. Przestały działać systemy istotne z perspektywy codziennego życia milionów ludzi. Tylko w piątek odwołano kilka tysięcy lotów na całym świecie,  a w części regionów w USA nie działał numer alarmowy. – To pokazuje, że im bardziej jesteśmy uzależnieni od technologii, tym łatwiej wykluczyć wręcz całe gałęzie gospodarki, a podobne skutki mógłby mieć cyberatak – ocenia Krzysztof Izdebski z Fundacji im. Stefana Batorego. Jego zdaniem tego typu incydenty są nie do uniknięcia i trzeba się na nie lepiej przygotować.

Ochrona środowiska

Nowelizacja przepisów ma przyspieszyć rozwój farm wiatrowych. Do 2040 roku Polska może mieć zainstalowane w nich ponad 40 GW mocy

Jeszcze w tym kwartale ma zostać przyjęty przez rząd projekt zmian w ustawie o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych. Nowelizacja zmniejsza minimalną odległość turbin wiatrowych od zabudowań do 500 m. Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej ocenia, że zmiana odległości zwiększy potencjał energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie, do poziomu 41,1 GW. – Branża czeka też na przyspieszenie procedur, przede wszystkim procedury środowiskowej i całego procesu zmiany przeznaczenia gruntów – mówi Anna Kosińska, członkini zarządu Res Global Investment.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.