Niezwykła okazja dla start-upów, studentów i innowacyjnych przedsiębiorców
Jak przekształcić biznesplan w biznes – to pytanie, które stawia sobie większość początkujących przedsiębiorców. I choć nie ma na nie jednej odpowiedzi, warto jej szukać z pomocą najlepszych. Niepowtarzalna okazja, by to zrobić, nadarzy się 13 czerwca w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie otwarte z jednym z najbardziej uznanych światowych autorytetów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach.
Paul Cheek jest starszym wykładowcą w szkole biznesu przy Massachusetts Institute of Technology, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Pełni też funkcję dyrektora wykonawczego w Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, gdzie odpowiada za strategię, wizję i plany operacyjne, a także nadzór nad flagowymi projektami wspierającymi przedsiębiorczość. W 2021 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Forbes 30 under 30, skupiającym najbardziej wpływowe młode osoby w świecie biznesu.
Paul Cheek w Warszawie. Niezwykła okazja dla praktyków innowacji
To jeden z najbardziej szanowanych na świecie ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach i identyfikowaniu nowych możliwości rozwoju biznesu. Cheek w swojej karierze nauczał, był mentorem i doradzał tysiącom przedsiębiorców na całym świecie, od małych startupów po organizacje z listy Fortune 500. Jest także autorem książek, a 13 czerwca pojawi się w Polsce w ramach promocji najnowszej z nich, zatytułowanej “Disciplined Entrepreneurship: Startup Tactics” (ang. zdyscyplinowana przedsiębiorczość: taktyki start-upowe).
– Paul Cheek to jedna z najbardziej inspirujących osób w społeczności start-upowej. Spotkanie z nim to niezwykła okazja dla wszystkich, którzy myślą o założeniu biznesu lub rozwijaniu go w dynamicznie zmieniającym się świecie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Growth StartSmart CEE, związanej z MIT organizacji wspierającej start-upy, na której zaproszenie Cheek przyjedzie do Polski. Spotkanie autorskie będzie rozszerzone o godzinny panel, w trakcie którego gość odpowie na pytania uczestników.
Paul Cheek w Warszawie. Spotkanie otwarte z uznanym ekspertem z MIT
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w przestrzeni WeWork przy ul. Kruczej w Warszawie. Po rejestracji przewidziano czas na uwagi wstępne, część z pytaniami otwartymi moderowaną przez Bogy Cimoszko-Skowroński, jedną z założycielek StartSmart CEE oraz podpisywanie książki. Całość zakończy przyjęcie, podczas którego będzie można indywidualnie porozmawiać z gościem. Cheek podzieli się spostrzeżeniami i doświadczeniem z łączenia teorii z praktyką biznesową.
Partnerami wydarzenia są WeWork, Emerging Founders, Polish Ukrainian Startup Bridge, StartupGrind, Startup Wroclaw, Uhub, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS, a partnerem medialnym jest portal MamStartup.pl.
Bezpłatna rejestracja jest dostępna pod poniższym linkiem:
https://www.eventbrite.com/e/mits-paul-cheek-event-in-warsaw-tickets-904629470097
Maxi Zoo z wyróżnieniem Friendly Workplace 2024
Poszerzenie składu Zarządu FBSerwis S.A.
Język finansów – co każdy menedżer rozumieć powinien?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.