Niezwykła okazja dla start-upów, studentów i innowacyjnych przedsiębiorców
Jak przekształcić biznesplan w biznes – to pytanie, które stawia sobie większość początkujących przedsiębiorców. I choć nie ma na nie jednej odpowiedzi, warto jej szukać z pomocą najlepszych. Niepowtarzalna okazja, by to zrobić, nadarzy się 13 czerwca w Warszawie, gdzie odbędzie się spotkanie otwarte z jednym z najbardziej uznanych światowych autorytetów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach.
Paul Cheek jest starszym wykładowcą w szkole biznesu przy Massachusetts Institute of Technology, uznawanej za najlepszą uczelnię techniczną na świecie. Pełni też funkcję dyrektora wykonawczego w Martin Trust Center for MIT Entrepreneurship, gdzie odpowiada za strategię, wizję i plany operacyjne, a także nadzór nad flagowymi projektami wspierającymi przedsiębiorczość. W 2021 roku znalazł się w prestiżowym zestawieniu Forbes 30 under 30, skupiającym najbardziej wpływowe młode osoby w świecie biznesu.
Paul Cheek w Warszawie. Niezwykła okazja dla praktyków innowacji
To jeden z najbardziej szanowanych na świecie ekspertów w dziedzinie przedsiębiorczości opartej na innowacjach i identyfikowaniu nowych możliwości rozwoju biznesu. Cheek w swojej karierze nauczał, był mentorem i doradzał tysiącom przedsiębiorców na całym świecie, od małych startupów po organizacje z listy Fortune 500. Jest także autorem książek, a 13 czerwca pojawi się w Polsce w ramach promocji najnowszej z nich, zatytułowanej “Disciplined Entrepreneurship: Startup Tactics” (ang. zdyscyplinowana przedsiębiorczość: taktyki start-upowe).
– Paul Cheek to jedna z najbardziej inspirujących osób w społeczności start-upowej. Spotkanie z nim to niezwykła okazja dla wszystkich, którzy myślą o założeniu biznesu lub rozwijaniu go w dynamicznie zmieniającym się świecie – mówi Łukasz Owczarek, Head of Growth StartSmart CEE, związanej z MIT organizacji wspierającej start-upy, na której zaproszenie Cheek przyjedzie do Polski. Spotkanie autorskie będzie rozszerzone o godzinny panel, w trakcie którego gość odpowie na pytania uczestników.
Paul Cheek w Warszawie. Spotkanie otwarte z uznanym ekspertem z MIT
Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17:00 w przestrzeni WeWork przy ul. Kruczej w Warszawie. Po rejestracji przewidziano czas na uwagi wstępne, część z pytaniami otwartymi moderowaną przez Bogy Cimoszko-Skowroński, jedną z założycielek StartSmart CEE oraz podpisywanie książki. Całość zakończy przyjęcie, podczas którego będzie można indywidualnie porozmawiać z gościem. Cheek podzieli się spostrzeżeniami i doświadczeniem z łączenia teorii z praktyką biznesową.
Partnerami wydarzenia są WeWork, Emerging Founders, Polish Ukrainian Startup Bridge, StartupGrind, Startup Wroclaw, Uhub, Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytet SWPS, a partnerem medialnym jest portal MamStartup.pl.
Bezpłatna rejestracja jest dostępna pod poniższym linkiem:
https://www.eventbrite.com/e/mits-paul-cheek-event-in-warsaw-tickets-904629470097
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.