Nowa inwestycja na warszawskiej ul. Konopacka – status prac
Gdzie nowe łączy się ze znanym, gdzie klimatyczne pracownie artystyczne, małe sklepiki i wspaniałe kamienice przeplatają się z nowoczesną infrastrukturą, gdzie można poczuć klimat francuskich uliczek, na których unosi się zapach aromatycznej kawy i świeżo wypieczonych bułeczek. To właśnie tu, w sercu warszawskiej Pragi-Północ, powstaje Konopacka – nietuzinkowa inwestycja PROFIT Development. Konopacka to kompromis między klasyką, tradycją i historią a nowoczesnością, minimalizmem, nieprzeciętnym komfortem i współczesnymi trendami. Na jakim etapie są prace? Zajrzyjmy na budowę!
Konopacka — koncepcja, która łączy klasykę z nowoczesnością
Warszawski rynek nieruchomości nie zwalnia tempa. W całej stolicy powstają nowe osiedla, zaprojektowane zgodnie z trendami współczesnego budownictwa. Wśród nich znajdziemy prawdziwą perełkę, która wyróżnia się swoim nietypowym charakterem. Konopacka to coś innego na warszawskim rynku nieruchomości. To nietuzinkowa koncepcja, która łączy klasykę z nowoczesnością – mówi Agnieszka Pachulska, przedstawiciel firmy PROFIT Development.
Inwestycja PROFIT Development składa się z dwóch części. Pierwszą stanowi zabytkowa oficyna z piękną, drewnianą klatką schodową i ozdobnymi balkonami, a drugą – kompletnie nowy budynek, stanowiący wspólną bryłę z oficyną. Nowa tkanka będzie łączyć współczesność z prostotą i ponadczasową architekturą.
Konopacka to niemal 150 starannie zaprojektowanych mieszkań, liczących od 25 do 59 mkw oraz wiele udogodnień, takich jak komórki lokatorskie, rowerownia, pralnia, stacja naprawy rowerów czy monitoring. Co ciekawe, mimo że prace budowlane dopiero ruszyły, to już pojawili się pierwsi zainteresowani zakupem. Ceny mieszkań w nowej inwestycji PROFIT Development oscylują wokół 16-23 tys. zł brutto za 1 mkw.
Prace idą pełną parą
Prace nad projektem ruszyły 1 sierpnia br. Na samym początku udało się uzbroić działkę i przerzucić sieć ciepłowniczą. Od września działamy z tzw. ścianami berlińskimi wokół budynku, co ma przygotować teren pod prace ziemne – mówi X. – Na najbliższe tygodnie zaplanowane jest wzmocnienie fundamentów oraz prace rozbiórkowe elementów, które będą przebudowywane, m.in. dachu i stropów.
Okolicznych mieszkańców cieszy fakt, że inwestycja nie zakłada wyburzeń. Bazą projektu jest zabytkowa oficyna, którą powiększymy o nową tkankę. Planujemy zachować pierwotne elementy balkonów, piękną, drewnianą klatkę schodową, oznaczenia mieszkań i unikalną kolorystykę – wyjaśnia dyrektora warszawskiego oddziału Agnieszka Pachulska. – To projekt Pracowni Architektonicznej WXCA, która ma doświadczenie w wymagających inwestycjach.
Ze względu na wykorzystanie zabytkowej oficyny, cały proces realizacji projektu przebiega niego inaczej. Przede wszystkim wymagał specjalnych pozwoleń. Mamy prawomocne pozwolenie na budowę. Wszystko realizujemy zgodnie z wytycznymi konserwatora zabytków – mówi przedstawicielka PROFIT Development.
Życie na Pradze toczy się w swoim tempie
Niegdyś owiana złą sławą, dziś piękna, doskonale rozwinięta i zdecydowanie bardziej bezpieczna – Praga-Północ to doskonale miejsce do życia. To jedna z niewielu dzielnic Warszawy, która zachowała swój historyczny charakter. Nie brakuje tu pięknych, zabytkowych kamienic, klimatycznych knajpek i urokliwych butików. Praga od dawna poddawana jest intensywnej rewitalizacji, czego efektem jest wyraźna poprawa infrastruktury i warunków mieszkalnych.
Niewątpliwą zaletą dzielnicy jest doskonałe połączenie z innymi częściami miasta. Znajduje się tu wiele przystanków tramwajowych i autobusowych, stacje metra oraz stacje kolejowe. Co więcej, w okolicy ma powstać kładka pieszo-rowerowa, wyłączona z ruchu samochodowego. Kładka połączy bulwary wiślane z prawobrzeżną Warszawą, co usprawni komunikację z centrum. Na Pradze nie brakuje także terenów zielonych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Park Praski, rozciągający się na powierzchni niemal 18 ha. To wyjątkowe miejsce w centrum, w którym można odpocząć od miejskiego zgiełku.
Konopacka ma wpisać się w zabytkowy charakter Pragi-Północ. To przestrzeń stworzona z myślą o tych, którzy pragną łączyć życie w miejskim otoczeniu z najwyższym poziomem komfortu.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.