Nowy program do inwentaryzacji od MasterID
MasterID, polski producent i dostawca rozwiązań RFID dla biznesu, przedstawił swoje nowe rozwiązanie w postaci nowoczesnego programu do inwentaryzacji. Oprogramowanie połączone z technologią fal radiowych przenosi uciążliwy remanent na zupełnie inny, znacznie wygodniejszy poziom.
MasterID Inwentaryzacja RFID – nowoczesny program do inwentaryzacji
Rozwiązanie firmy MasterID łączy trzy elementy, które maksymalnie przyspieszają proces inwentaryzacji – oprogramowanie, mobilne urządzenie (terminal) z czytnikiem RFID i kodów kreskowych oraz etykiety wyposażone w chipy RFID.
Cały system jest obsługiwany z poziomu wygodnego, przenośnego terminala, który służy nie tylko do odczytów tagów RFID i skanowania kodów, ale również do programowania znaczników, weryfikacji danych, uzupełniania informacji o majątku czy generowania raportów i zestawień. Struktura, funkcjonalność i użyteczność nowej aplikacji MasterID czyni ją prawdopodobnie najnowocześniejszym dostępnym na rynku wsparciem inwentaryzacji.
Wygodna inwentaryzacja w każdej sytuacji
Program działający na mobilnym czytniku RFID nie jest uzależniony od dostępu do internetu i połączenia z bazą. Dzięki temu aplikacja obsługuje przebieg inwentaryzacji w każdych warunkach. Działanie aplikacji bez względu na dostęp do sieci jest interesującą funkcją szczególnie z punktu widzenia magazynów, hal i pomieszczeń izolowanych, w których nie ma zasięgu lub dostępu do komputera.
Szybkie działanie to szybka inwentaryzacja
Aplikacja MasterID Inwentaryzacja RFID jest bardzo prosta w obsłudze i wspiera najszybszy sposób przeprowadzania spisu z natury, czyli z użyciem znaczników RFID. Terminal wyposażony został również w skaner kodów kreskowych, tak więc program nie wyklucza tradycyjnej metody remanentu. Istotnym aspektem jest także fakt, że rozwiązanie nie wymaga żadnych dodatkowych urządzeń do prawidłowego działania. Dzięki temu cały proces przebiega sprawnie i można go zakończyć znacznie szybciej.
Mobilne wyszukiwanie i lokalizacja środków trwałych
Aplikacja MasterID Inwentaryzacja RFID została również wyposażona w niezwykle wygodną funkcję mobilnego wyszukiwania poszczególnych środków trwałych. W przypadku, gdy podczas inwentaryzacji okaże się, że w danym miejscu brakuje składnika majątku, który powinien się tam znajdować, można go zlokalizować za pomocą terminala, uruchamiając funkcję wyszukiwania i skanując kolejne pomieszczenia. Aplikacja powiadomi użytkownika o odczytanym znaczniku RFID przypisanym do poszukiwanego przedmiotu, gdy ten pojawi się w zasięgu anteny terminala.
Import i eksport danych ułatwiający przepływ informacji o majątku
Funkcja szybkiego importu danych, która jest integralną częścią programu, eliminuje konieczność dublowania informacji oraz ręcznego powielania danych zgromadzonych już w innych systemach. Informacje o posiadanych środkach trwałych i całym majątku można wygodnie importować do aplikacji, a następnie eksportować do innych rozwiązań. Łatwy i szybki import ułatwia zamianę dotychczasowego programu inwentaryzacyjnego na nowoczesną aplikację mobilną.
Nowoczesna aplikacja na miarę współczesnych standardów
Producent podczas pracy nad nowym programem do inwentaryzacji skupił się przede wszystkim na realnych potrzebach współczesnych firm, które zmagają się z uciążliwością tego procesu. Połączenie funkcjonalnej aplikacji i nowoczesnego sprzętu to rozwiązanie, które:
- zapewnia użytkownikowi bardzo wygodną obsługę,
- znacznie skraca i przyspiesza przebieg spisu z natury,
- obsługuje znakowanie majątku tagami RFID oraz kodami kreskowymi,
- nie wymaga dostępu do sieci, ani innych połączeń ograniczających swobodę użytkowania,
- importuje informacje o środkach trwałych, majątku i stanach magazynowych z innych źródeł (programów lub systemów),
- bezproblemowo integruje się z innymi rozwiązaniami w celu wymiany danych,
- obsługuje mobilne wyszukiwanie i szybką lokalizację składników majątku.
Więcej informacji o oprogramowaniu, sprzęcie oraz warunkach zakupu rozwiązania MasterID Inwentaryzacja RFID można znaleźć na stronie producenta.
Magia podczas szkolenia? Tagomago Hair rusza ze szkoleniami z MAGIC TAPE
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.