Nowy system informatyczny wspomoże zarządzanie w Promotechu
Masz-Media Ida Marzenna Szwaczko
Waszyngtona 18/213
15-269 Białystok
maszmedia|wp.pl | |maszmedia|wp.pl
693400464
www.maszmedia.pl
Białostocki Promotech wdraża innowacyjne oprogramowanie, usprawniające zarządzania firmą. Pozwoli to na zautomatyzowanie procesów decyzyjnych, a co za tym idzie, wzrost wydajności przedsiębiorstwa.
XEMI ERP to innowacyjny system informatyczny, który wspiera podejmowanie decyzji, gromadząc i przetwarzając informacje w zakresie kadr, księgowości, procesów logistycznych i sprzedażowych. Nowa platforma ma zastąpić, funkcjonujący do tej pory w Promotechu, wysłużony już system ERP. Zarząd spółki zdecydował się na powierzenie roli menedżera projektu osobie z zewnątrz firmy ( tzw. Interim Manager) – panu Bogdanowi Niegolewskiemu, który wcześniej wspomagał Promotech przy wdrażaniu systemu IPO. Wykonawcą jest białostocka firma Merinosoft, z którą zarząd Promotechu podpisał umowę na dostawę oprogramowania.
- Od 10 października odbywają się w firmie spotkania specjalistów z Merinosoft z zespołami pracowników, którzy biorą udział w tzw. analizie przedwdrożeniowej. Jej celem jest opisanie stanu obecnego w poszczególnych obszarach zarządzania procesami w Promotechu. Będzie to podstawa do określenia potrzeb firmy i funkcjonalności, jakie muszą być wdrożone w nowym systemie – mówi Artur Zawadzki, prezes Promotechu.
Wraz z końcem tego roku analizy maja być zakończone, po to by od stycznia 2024 r. rozpocząć właściwe wdrażanie systemu. Zarząd zakłada, że maksymalnie w ciągu 24 miesięcy od tego momentu cała firma będzie działała już na nowym systemie.
- Inwestycja podniesie funkcjonalność dotychczasowego systemu, usprawni procesy zarządzania w firmie i zabezpieczy je na przyszłość, gdyż obecny system ERP nie zapewnia utrzymania najnowszych standardów, oraz nie w pełni pokrywa wszystkie interesujące nas obszary. Dzięki wdrożeniu np. nie będziemy musieli korzystać z zewnętrznych baz danych, a także będziemy w stanie sprostać nowym ustawowym przepisom i wymogom w zakresie faktur elektronicznych, które wchodzą w lipcu przyszłego roku – mówi Artur Zawadzki.
Zakończenie projektu przewidziane jest na koniec 2025 roku. Inwestycja w całości finansowana jest ze środków Promotechu.
Finał III edycji akcji „Dom z Serca”
Dynamiczny rozwój i inwestycja w przyszłość: podsumowanie roku 2024 w sieci fran
DDW podsumowuje rok 2024 branży wodorowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.