Nowy system wykrywania i sygnalizacji pożaru w Data Centre w Warszawie
Warszawa, 20.12.2024 – SPIE Building Solutions, polska spółka zależna SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych, zakończyła instalację systemu przeciwpożarowego dla Mercury Engineering w Warszawie.
Realizacja zadania, który obejmowało zaprojektowanie, dostawę, instalację i uruchomienie systemu wykrywania i sygnalizacji pożaru wraz z akustycznym systemem ostrzegawczym w Data Centre w Warszawie, rozpoczęła się w 2022 roku i trwała dwa lata. Uruchomiony system zapewni pełną ochronę obiektu, z którego korzystają jedne z największych firm technologicznych na świecie.
“Niedawno ukończone Data Centre w Warszawie jest jednym z największych centrów danych w Polsce. Projekt stanowił wyzwanie ze względu na ponadstandardowe oczekiwania klienta w zakresie bezpieczeństwa i niezawodności infrastruktury technicznej, a także duże rozmiary budynku - ponad 10 000 metrów kwadratowych. Całkowita moc zainstalowana obiektu wynosi aż 24,55 MVA, co wskazuje na skalę projektu. W celu wykonania niezbędnych sieciowych połączeń światłowodowych pomiędzy szafami DSO (dźwiękowy system ostrzegawczy) i SSP (system sygnalizacji pożarowej) musieliśmy rozpocząć proces rozszerzenia krajowej oceny technicznej kabla światłowodowego dostępnego u jednego z największych producentów okablowania w Polsce. Praca nad tak złożonym, a jednocześnie dobrze zorganizowanym projektem była prawdziwą przyjemnością” mówi Paweł Jadczak, project manager w SPIE Building Solutions w Polsce.
Jedną z kluczowych cech projektu było pełne pokrycie hali danych i wszystkich pomieszczeń technicznych systemem wczesnego wykrywania klasy 2, co ma bezpośredni wpływ na czas reakcji systemu wykrywania pożaru i bezpieczeństwo chronionej infrastruktury. Mercury Engineering, generalny wykonawca obiektu, jest międzynarodowym liderem w zakresie rozwiązań inżynieryjnych i budowlanych, specjalizującym się w realizacji złożonych projektów.
O SPIE Central Europe i SPIE Building Solutions
SPIE Central Europe jest spółką zależną Grupy SPIE, niezależnego europejskiego lidera usług multitechnicznych w dziedzinie energetyki i przesyłu danych. Grupa SPIE Central Europe działa w Polsce, Czechach, na Węgrzech oraz na Słowacji i zatrudnia około 3 800 pracowników, zaangażowanych w realizację transformacji energetycznej i cyfrowej.
SPIE Building Solutions specjalizuje się w multitechnicznych usługach dla budynków. Wspiera swoich partnerów od tworzenia koncepcji, projektowania instalacji i systemów po wykonawstwo, konserwację i modernizacje, na obsłudze technicznej kończąc. Największą częścią działalności operacyjnej spółki jest techniczna obsługa nieruchomości (TechFM). W roku 2023 powierzchnia nieruchomości będących w obsłudze technicznej wynosiła ponad 11 mln m kw.
Grupa SPIE, zatrudniająca ponad 50 000 pracowników i silnie obecna na rynkach lokalnych, osiągnęła w 2023 r. skonsolidowane przychody w wysokości 8,7 mld euro i skonsolidowaną EBITA w wysokości 584 mln euro.
Chatbot AI w kuchni – rewolucyjne narzędzie od Maspex na Uwielbiam.pl
5 najczęstszych mitów o pracy w IT. Sprawdź, jak jest naprawdę!
realme prezentuje 14 Pro - smartfon zmieniający kolor pod wpływem zimna
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.