Oferteo uruchomiło stronę z ofertami pracy dla obywateli Ukrainy
Oferteo na co dzień łączy firmy świadczące usługi w różnych kategoriach z klientami, jednak w obliczu wojny w Ukrainie i chęci trwałego wsparcia uchodźców udostępnia swoją platformę w celu stworzenia im szansy na legalne znalezienie pracy w Polsce. W ramach projektu „Oferteo Praca” potencjalni pracodawcy mogą bezpłatnie zgłosić chęć zatrudnienia pracownika z Ukrainy bezpośrednio na praca.oferteo.pl. Propozycja skierowana jest przede wszystkim do 500 tys. przedsiębiorców współpracujących z Oferteo, ale dopuszcza składanie ofert przez podmioty i osoby fizyczne niezainteresowane świadczeniem usług związanych z podstawową działalnością platformy, a które chcą zatrudnić obywatela Ukrainy. Na platformie dostępna jest funkcja automatycznego tłumacza oraz przydatne dokumenty i dwujęzyczne wzory umów.
- Do tej pory Polacy pokazali swoją solidarność z Narodem Ukraińskim, organizując zbiórki oraz zapraszając obywateli tego państwa do swoich mieszkań i domów. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w dłuższej perspektywie doraźna pomoc i zrzutki nie będą wystarczające. Uchodźcy, aby spokojnie żyć na własny rachunek, potrzebują pracy, która zapewni im przynajmniej namiastkę stabilizacji. Wykorzystując nasze zasoby i zasięg platformy, chcemy zachęcić ponad 500 tysięcy firm zarejestrowanych na Oferteo.pl do zamieszczania swoich ogłoszeń o pracę. Wierzymy, że zaangażowanie naszej społeczności w tę akcję, będzie nie tylko wyrazem solidarności z Ukrainą, ale też może przynieść im wymierne korzyści, w postaci zaangażowanych pracowników. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami i otwartością jesteśmy w stanie zdziałać wiele dobrego – komentuje Karolina Leguła-Leszczyńska, odpowiadająca za zarządzanie marką w Oferteo.
W tym celu uruchomiona została dedykowana strona praca.oferteo.pl, na której zainteresowani zatrudnieniem pracownika z Ukrainy mogą publikować bezpłatnie oferty pracy. Ponieważ podstawowym problemem może być bariera językowa, wprowadzona została możliwość automatycznego tłumaczenia ofert na język ukraiński. Analogicznie w przypadku aplikowania kandydata na dane ogłoszenie w języku ukraińskim, potencjalny pracodawca otrzyma na swój adres mailowy przetłumaczoną wiadomość - po polsku.
Wykonawcy współpracujący z Oferteo za pośrednictwem prostego kreatora w kilku krokach mogą zamieścić swoje ogłoszenie. Nowe osoby, które chcą zaoferować pracę, muszą założyć darmowe konto na platformie w celu publikacji oferty.
Ponadto na serwisie praca.oferteo.pl umieszczone zostały „Przydatne informacje” do wykorzystania przez osoby, które chcą podjąć pracę w naszym kraju lub legalnie zatrudnić uchodźcę. W sekcji tej znajdują się m.in. dwujęzyczne wzorce podstawowych umów.
- Jesteśmy świadomi, że większość dorosłych uchodźców z Ukrainy stanowią kobiety. Nasza platforma obsługuje wykonawców z ponad 900 branż, dlatego liczymy na dużą różnorodność ofert pracy zarówno dla osób bez doświadczenia, jak i wykwalifikowanych fachowców. Przez lata naszych działań zbudowaliśmy ogromną bazę 500 tys. przedsiębiorców, z którymi współpracowaliśmy i liczymy na pozytywny odzew. Nie ograniczamy jednak serwisu tylko do obecnie działających na platformie firm. Zapraszamy jednostki edukacyjne, medyczne i inne niekomercyjne podmioty, w tym osoby fizyczne, które będą szukały wykwalifikowanych pracowników. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby potrzebujących, dlatego mocno liczymy na współpracę z fundacjami oraz instytucjami wspierającymi Ukraińców. Wierzymy również w siłę mediów – podsumowuje Karolina Leguła-Leszczyńska.

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja

Rada Przedsiębiorców apeluje o podpisanie ustawy o składce zdrowotnej

Wąskie regały metalowe do garażu. Praktyczne rozwiązania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.