Panasonic wprowadza na rynek PressIT
Firma Panasonic ogłosiła nowy bezprzewodowy system prezentacji o nazwie PressIT – eleganckie rozwiązanie znacznie usprawniające współpracę i organizowanie spotkań. Prosty w użyciu system pozwala na wyświetlanie treści nawet z czterech urządzeń jednocześnie, prezentowanie materiałów na wyświetlaczu lub projektorze jednym naciśnięciem przycisku, a także zapewnia nieskazitelny dźwięk w jakości Full HD.
PressIT to najnowsze z szerokiej gamy rozwiązań technologicznych firmy Panasonic zaprojektowanych z myślą o podlegającemu ciągłym zmianom środowisku pracy. Rozwiązania te obejmują urządzenia do obsługi prezentacji, systemy współpracy i konferencji oraz interaktywne wyświetlacze z funkcją tablicy.
Obecnie występuje kilka różnych, nakładających się na siebie trendów, które bardzo szybko zmieniają wymagania stawiane nowoczesnemu środowisku pracy, stwierdza Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Obserwujemy odchodzenie od wielkich sal konferencyjnych w kierunku mniejszych, usprawniających współpracę pomieszczeń. Pracownicy stają się bardziej mobilni i społecznie zdystansowani. Zależy im na możliwości pracy i komunikacji w dowolnym miejscu. Ponadto pokolenie Z chce mieć możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy i oczekują ciągłej, zdalnej łączności. W związku z tym opracowaliśmy zestaw różnych usprawniających współpracę rozwiązań, które można dostosować do dowolnych wymagań biznesowych, dodaje Kulessa.
PressIT – nasz najnowszy system – może współpracować z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem z systemem Android lub iOS i jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podłączyć odbiornik do dowolnego wyświetlacza lub projektora, a niewielki przekaźnik do urządzenia wyświetlającego, a następnie nacisnąć przycisk. System jest dostępny z dwoma rodzajami odbiorników. Dekoder STB umożliwia podłączenie dowolnego projektora lub wyświetlacza z płaskim ekranem, natomiast odbiornika Intel Smart Display Module (Intel SDM) można używać tylko z oferowanymi przez firmę Panasonic wyświetlaczami LCD o rozdzielczości 4K UHD z serii SQ1/SQE1.Odbiornik podłącza się do gniazda SDM z tyłu urządzenia wyświetlającego.
Oprócz systemu PressIT – dostępnego już od października 2020 r. – Panasonic oferuje także szeroki wybór dodatkowych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o zmieniających się środowiskach pracy.
Pracownikom, którzy chcą korzystać z własnych urządzeń w biurze, Panasonic oferuje rozwiązanie do prezentacji Cynap Pure firmy Wolfvision. Jego instalacja nie wymaga żadnych kabli – wykorzystanie bezprzewodowego protokołu strumieniowania pozwala na bezproblemowe zwiększenie liczby używanych do prezentacji wyświetlaczy do czterech jednocześnie w jakości 4K oraz stuprocentowe szyfrowanie danych zapewniające wysokie bezpieczeństwo.
Dla użytkowników, którym wystarczą najprostsze funkcje prezentacji, przeznaczone są monitory firmy Panasonic z serii CQE1 i SQE1 wyposażone w funkcję wyświetlania bezprzewodowego, która pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 na bezpośrednie pokazywanie ekranu urządzenia na wyświetlaczu.
Aby zaspokoić potrzeby związane z nasilającym się trendem dostosowywania pomieszczeń pod kątem współpracy, Panasonic oferuje również szeroki wybór interaktywnych wyświetlaczy z funkcją tablicy przeznaczonych do różnych zastosowań, takich jak burze mózgów, sesje szkoleniowe, videokonferencje i wymiana informacji. Te zróżnicowane serie wyświetlaczy korzystają z technologii InfraRed lub InGlass, aby zapewnić maksymalną precyzję sterowania dotykowego i pisania. W celu usprawniania komunikacji pracowników przebywających w różnych lokalizacjach wyświetlacze Panasonic z serii EQ1 są kompatybilne z rozwiązaniem Cisco WEBEX Room, które automatycznie wykrywa i optymalizuje ustawienia wyświetlacza.
Ponadto głośniki wyświetlaczy z serii EQ1[1] i SQ1 automatycznie optymalizują ustawienia dźwięku, aby zapewnić jego doskonałą jakość podczas videokonferencji.
Więcej informacji o systemie Panasonic PressIT zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/wireless-presentation-system.
Więcej informacji o ofercie rozwiązań do współpracy opracowanych przez firmę Panasonic zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.
[1] EQ1 65/55/50/43

CIMA i Templar Executives podpisały memorandum o współpracy w celu wzmocnienia odporności cybernetycznej w Europie

Z ziemniaka zrobili biznes

Jak wykorzystać kryptowaluty w biznesie?
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Kraje dotknięte powodzią z 2024 roku z dodatkowym wsparciem finansowym. Europosłowie wzywają do budowy w UE lepszego systemu reagowania na kryzysy
W lipcu Parlament Europejski przyjął wniosek o uruchomienie 280,7 mln euro z Funduszu Solidarności UE na wsparcie sześciu krajów dotkniętych niszczycielskimi powodziami w 2024 roku. Polska otrzyma z tego 76 mln euro, a środki mają zostać przeznaczone na naprawę infrastruktury czy miejsc dziedzictwa kulturowego. Nastroje polskich europosłów związane z funduszem są podzielone m.in. w kwestii tempa unijnej interwencji oraz związanej z nią biurokracji. Ich zdaniem w UE potrzebny jest lepszy system reagowania na sytuacje kryzysowe.
Handel
Nestlé w Polsce podsumowuje wpływ na krajową gospodarkę. Firma wygenerowała 0,6 proc. polskiego PKB [DEPESZA]

Działalność Nestlé w Polsce wsparła utrzymanie 45,2 tys. miejsc pracy i wygenerowała 20,1 mld zł wartości dodanej dla krajowej gospodarki. Firma przyczyniła się do zasilenia budżetu państwa kwotą 1,7 mld zł – wynika z „Raportu Wpływu Nestlé” w Polsce przygotowanego przez PwC na podstawie danych za 2023 rok.
Polityka
M. Kobosko: Surowce dziś rządzą światem i zdecydują o tym, kto wygra w XXI wieku. Zasoby Grenlandii w centrum zainteresowania

Duńska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej rozpoczęła się 1 lipca pod hasłem „Silna Europa w zmieniającym się świecie”. Według zapowiedzi ma się ona skupiać m.in. na bezpieczeństwie militarnym i zielonej transformacji. Dla obu tych aspektów istotna jest kwestia niezależności w dostępie do surowców krytycznych. W tym kontekście coraz więcej mówi się o Grenlandii, autonomicznym terytorium zależnym Danii, bogatym w surowce naturalne i pierwiastki ziem rzadkich. Z tego właśnie powodu wyspa znalazła się w polu zainteresowania Donalda Trumpa.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.