Panasonic wprowadza na rynek PressIT
Firma Panasonic ogłosiła nowy bezprzewodowy system prezentacji o nazwie PressIT – eleganckie rozwiązanie znacznie usprawniające współpracę i organizowanie spotkań. Prosty w użyciu system pozwala na wyświetlanie treści nawet z czterech urządzeń jednocześnie, prezentowanie materiałów na wyświetlaczu lub projektorze jednym naciśnięciem przycisku, a także zapewnia nieskazitelny dźwięk w jakości Full HD.
PressIT to najnowsze z szerokiej gamy rozwiązań technologicznych firmy Panasonic zaprojektowanych z myślą o podlegającemu ciągłym zmianom środowisku pracy. Rozwiązania te obejmują urządzenia do obsługi prezentacji, systemy współpracy i konferencji oraz interaktywne wyświetlacze z funkcją tablicy.
Obecnie występuje kilka różnych, nakładających się na siebie trendów, które bardzo szybko zmieniają wymagania stawiane nowoczesnemu środowisku pracy, stwierdza Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Obserwujemy odchodzenie od wielkich sal konferencyjnych w kierunku mniejszych, usprawniających współpracę pomieszczeń. Pracownicy stają się bardziej mobilni i społecznie zdystansowani. Zależy im na możliwości pracy i komunikacji w dowolnym miejscu. Ponadto pokolenie Z chce mieć możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy i oczekują ciągłej, zdalnej łączności. W związku z tym opracowaliśmy zestaw różnych usprawniających współpracę rozwiązań, które można dostosować do dowolnych wymagań biznesowych, dodaje Kulessa.
PressIT – nasz najnowszy system – może współpracować z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem z systemem Android lub iOS i jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podłączyć odbiornik do dowolnego wyświetlacza lub projektora, a niewielki przekaźnik do urządzenia wyświetlającego, a następnie nacisnąć przycisk. System jest dostępny z dwoma rodzajami odbiorników. Dekoder STB umożliwia podłączenie dowolnego projektora lub wyświetlacza z płaskim ekranem, natomiast odbiornika Intel Smart Display Module (Intel SDM) można używać tylko z oferowanymi przez firmę Panasonic wyświetlaczami LCD o rozdzielczości 4K UHD z serii SQ1/SQE1.Odbiornik podłącza się do gniazda SDM z tyłu urządzenia wyświetlającego.
Oprócz systemu PressIT – dostępnego już od października 2020 r. – Panasonic oferuje także szeroki wybór dodatkowych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o zmieniających się środowiskach pracy.
Pracownikom, którzy chcą korzystać z własnych urządzeń w biurze, Panasonic oferuje rozwiązanie do prezentacji Cynap Pure firmy Wolfvision. Jego instalacja nie wymaga żadnych kabli – wykorzystanie bezprzewodowego protokołu strumieniowania pozwala na bezproblemowe zwiększenie liczby używanych do prezentacji wyświetlaczy do czterech jednocześnie w jakości 4K oraz stuprocentowe szyfrowanie danych zapewniające wysokie bezpieczeństwo.
Dla użytkowników, którym wystarczą najprostsze funkcje prezentacji, przeznaczone są monitory firmy Panasonic z serii CQE1 i SQE1 wyposażone w funkcję wyświetlania bezprzewodowego, która pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 na bezpośrednie pokazywanie ekranu urządzenia na wyświetlaczu.
Aby zaspokoić potrzeby związane z nasilającym się trendem dostosowywania pomieszczeń pod kątem współpracy, Panasonic oferuje również szeroki wybór interaktywnych wyświetlaczy z funkcją tablicy przeznaczonych do różnych zastosowań, takich jak burze mózgów, sesje szkoleniowe, videokonferencje i wymiana informacji. Te zróżnicowane serie wyświetlaczy korzystają z technologii InfraRed lub InGlass, aby zapewnić maksymalną precyzję sterowania dotykowego i pisania. W celu usprawniania komunikacji pracowników przebywających w różnych lokalizacjach wyświetlacze Panasonic z serii EQ1 są kompatybilne z rozwiązaniem Cisco WEBEX Room, które automatycznie wykrywa i optymalizuje ustawienia wyświetlacza.
Ponadto głośniki wyświetlaczy z serii EQ1[1] i SQ1 automatycznie optymalizują ustawienia dźwięku, aby zapewnić jego doskonałą jakość podczas videokonferencji.
Więcej informacji o systemie Panasonic PressIT zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/wireless-presentation-system.
Więcej informacji o ofercie rozwiązań do współpracy opracowanych przez firmę Panasonic zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.
[1] EQ1 65/55/50/43

Sustainable Economy Summit – Spotkajmy się na Konferencji już 27-28 maja!

Coraz więcej globalnych firm dąży do atestacji informacji dotyczących zrównoważonego rozwoju – wynika z badania IFAC oraz AICPA & CIMA

Gospodarka przyszłości zaczyna się dziś. Liderzy odpowiedzialnego biznesu na Sustainable Economy Summit już 27-28 maja
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Kolejne 9 mld zł trafi na budowę i modernizację sieci energetycznych. Inwestycje pomogą wyeliminować ryzyko blackoutu
Modernizacja i cyfryzacja sieci to dziś jeden z priorytetów spółek energetycznych w Polsce. Inwestycje te wzmacniają odporność systemu elektroenergetycznego i ograniczają ryzyko blackoutu, analogicznego do tego, który niedawno miał miejsce w Hiszpanii, ale też umożliwiają przyłączenie większej ilości zielonych źródeł energii. Enea pozyskała właśnie niskooprocentowaną pożyczkę w ramach KPO w wysokości 9 mld zł, które przeznaczy na budowę i modernizację sieci w północnej i zachodniej Polsce.
Rolnictwo
Gminne komisje szacują już straty w uprawach spowodowane przez majowe przymrozki. Najbardziej poszkodowani są sadownicy

W maju przygruntowe przymrozki pojawiły się na terenie niemal całego kraju. W niektórych miejscach temperatura obniżała się nawet do kilku stopni na minusie. Straty w rolnictwie i sadownictwie są bardzo duże, w niektórych regionach kraju sięgają nawet 90 proc. Ucierpiały nie tylko owoce i zboża, ale też część warzyw. Trwają już przygotowania naborów dla rolników, którzy ponieśli straty w wyniku przymrozków.
Polityka
Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.