Komunikaty PR

Panasonic wprowadza na rynek PressIT

2020-09-23  |  15:00
Biuro prasowe

Firma Panasonic ogłosiła nowy bezprzewodowy system prezentacji o nazwie PressIT – eleganckie rozwiązanie znacznie usprawniające współpracę i organizowanie spotkań. Prosty w użyciu system pozwala na wyświetlanie treści nawet z czterech urządzeń jednocześnie, prezentowanie materiałów na wyświetlaczu lub projektorze jednym naciśnięciem przycisku, a także zapewnia nieskazitelny dźwięk w jakości Full HD.

PressIT to najnowsze z szerokiej gamy rozwiązań technologicznych firmy Panasonic zaprojektowanych z myślą o podlegającemu ciągłym zmianom środowisku pracy. Rozwiązania te obejmują urządzenia do obsługi prezentacji, systemy współpracy i konferencji oraz interaktywne wyświetlacze z funkcją tablicy.

Obecnie występuje kilka różnych, nakładających się na siebie trendów, które bardzo szybko zmieniają wymagania stawiane nowoczesnemu środowisku pracy, stwierdza Hartmut Kulessa, European Marketing Manager w Panasonic Business. Obserwujemy odchodzenie od wielkich sal konferencyjnych w kierunku mniejszych, usprawniających współpracę pomieszczeń. Pracownicy stają się bardziej mobilni i społecznie zdystansowani. Zależy im na możliwości pracy i komunikacji w dowolnym miejscu. Ponadto pokolenie Z chce mieć możliwość korzystania z własnych urządzeń w pracy i oczekują ciągłej, zdalnej łączności. W związku z tym opracowaliśmy zestaw różnych usprawniających współpracę rozwiązań, które można dostosować do dowolnych wymagań biznesowych, dodaje Kulessa.

PressIT – nasz najnowszy system – może współpracować z dowolnym komputerem, tabletem lub smartfonem z systemem Android lub iOS i jest wyposażony w wiele przydatnych funkcji. Aby rozpocząć prezentację, wystarczy podłączyć odbiornik do dowolnego wyświetlacza lub projektora, a niewielki przekaźnik do urządzenia wyświetlającego, a następnie nacisnąć przycisk. System jest dostępny z dwoma rodzajami odbiorników. Dekoder STB umożliwia podłączenie dowolnego projektora lub wyświetlacza z płaskim ekranem, natomiast odbiornika Intel Smart Display Module (Intel SDM) można używać tylko z oferowanymi przez firmę Panasonic wyświetlaczami LCD o rozdzielczości 4K UHD z serii SQ1/SQE1.Odbiornik podłącza się do gniazda SDM z tyłu urządzenia wyświetlającego.

Oprócz systemu PressIT – dostępnego już od października 2020 r. – Panasonic oferuje także szeroki wybór dodatkowych rozwiązań zaprojektowanych z myślą o zmieniających się środowiskach pracy.

Pracownikom, którzy chcą korzystać z własnych urządzeń w biurze, Panasonic oferuje rozwiązanie do prezentacji Cynap Pure firmy Wolfvision. Jego instalacja nie wymaga żadnych kabli – wykorzystanie bezprzewodowego protokołu strumieniowania pozwala na bezproblemowe zwiększenie liczby używanych do prezentacji wyświetlaczy do czterech jednocześnie w jakości 4K oraz stuprocentowe szyfrowanie danych zapewniające wysokie bezpieczeństwo.

Dla użytkowników, którym wystarczą najprostsze funkcje prezentacji, przeznaczone są monitory firmy Panasonic z serii CQE1 i SQE1 wyposażone w funkcję wyświetlania bezprzewodowego, która pozwala użytkownikom komputerów z systemem Windows 10 na bezpośrednie pokazywanie ekranu urządzenia na wyświetlaczu.

Aby zaspokoić potrzeby związane z nasilającym się trendem dostosowywania pomieszczeń pod kątem współpracy, Panasonic oferuje również szeroki wybór interaktywnych wyświetlaczy z funkcją tablicy przeznaczonych do różnych zastosowań, takich jak burze mózgów, sesje szkoleniowe, videokonferencje i wymiana informacji. Te zróżnicowane serie wyświetlaczy korzystają z technologii InfraRed lub InGlass, aby zapewnić maksymalną precyzję sterowania dotykowego i pisania. W celu usprawniania komunikacji pracowników przebywających w różnych lokalizacjach wyświetlacze Panasonic z serii EQ1 są kompatybilne z rozwiązaniem Cisco WEBEX Room, które automatycznie wykrywa i optymalizuje ustawienia wyświetlacza.

Ponadto głośniki wyświetlaczy z serii EQ1[1] i SQ1 automatycznie optymalizują ustawienia dźwięku, aby zapewnić jego doskonałą jakość podczas videokonferencji.

Więcej informacji o systemie Panasonic PressIT zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/wireless-presentation-system.

Więcej informacji o ofercie rozwiązań do współpracy opracowanych przez firmę Panasonic zamieszczono na stronie https://business.panasonic.co.uk/visual-system/.

 

[1] EQ1 65/55/50/43

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma BRAK ZDJĘCIA
2024-07-08 | 12:00

Brambles w pierwszej piątce rankingu TIME Najbardziej Zrównoważonych Firm

Grupa Brambles, do której należy CHEP – światowy lider obszaru logistyki łańcucha dostaw – została uznana przez magazyn TIME za jedną z najbardziej zrównoważonych firm na świecie. Czwarta lokata na liście 500
Firma Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie
2024-07-05 | 12:25

Masterlease: rekordowa liczba samochodów we flocie

  Już ponad 40 tys. samochodów jest we flocie Masterlease. Należąca do Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego, Masterlease jest głównym centrum kompetencyjnym dla
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad pierwszym pakietem ułatwień dla biznesu. Założenia drugiego będą znane na przełomie lipca i sierpnia

Pierwszy pakiet deregulacyjny, który ma wprowadzić daleko idące ułatwienia dla polskich przedsiębiorców, ma trafić pod obrady Sejmu na przełomie tego i przyszłego roku i wejść w życie z półrocznym vacatio legis, aby firmy miały czas przygotować się do zmian. – Taka od początku była nasza idea: żeby przedsiębiorcy nie byli zaskakiwani – podkreśla dr Mariusz Filipek, pełnomocnik ministra rozwoju ds. deregulacji i dialogu gospodarczego. Jak wskazuje, procedowane zmiany w prawie gospodarczym to nie koniec – MRiT w planach ma już kolejne pakiety deregulacyjne. – Chcielibyśmy, żeby założenia drugiego wybrzmiały już pod koniec lipca, najpóźniej do połowy sierpnia – zapowiada.

Ochrona środowiska

Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych. Branża obawia się utraty konkurencyjności na globalnym rynku

Europejska branża kosmetyczna mierzy się w ostatnich latach z regulacyjnym tsunami, obejmującym cały łańcuch wartości – od pozyskiwania surowców, przez projektowanie opakowań, składy, procesy produkcyjne i ślad węglowy swoich produktów, aż po etykiety i deklaracje marketingowe. Duża presja regulacyjna stanowi coraz większe obciążenie dla firm kosmetycznych, które muszą ponosić nakłady związane z dostosowywaniem się do nowych aktów prawnych. To zaś odbija się na konkurencyjności całego sektora – wskazuje stowarzyszenie Cosmetics Europe, które apeluje do nowego Parlamentu i Komisji Europejskiej o większe wsparcie dla innowacyjności i konkurencyjności europejskiego przemysłu kosmetycznego.

Handel

Oliwa z oliwek i produkty z grzybami wśród najczęściej kwestionowanych przez IJHARS. Jakość pozostawia wiele do życzenia

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych co roku przeprowadza kilkadziesiąt tysięcy czynności kontrolnych. W ubiegłym roku 16 proc. skontrolowanych artykułów rolno-spożywczych na etapie detalu miało parametry fizykochemiczne niezgodne z przepisami, a co czwarta partia była nieprawidłowo oznaczona. Do najczęściej kwestionowanych produktów należały oliwa z oliwek i przetwory grzybowe. – Konsument, jako najsłabsze ogniwo w łańcuchu, musi być właściwie poinformowany o składzie danego produktu – podkreśla Dorota Balińska-Hajduk z GIJHARS.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.