Komunikaty PR

Payrocks: Nowa marka na globalnym rynku usług płacowych

2023-12-07  |  09:00
Biuro prasowe

Europejski rynek płac do 2027 roku wzrośnie o 27%, natomiast tempo wzrostu krajowych usług płacowych szacowane jest na maksymalnie 5%. W odpowiedzi na rosnące znaczenie globalizacji, pojawia się coraz więcej firm oferujących obsługę globalnych list płac. Problemem pozostaje jednak jakość takiej usługi. Z tego powodu powstał Payrocks, hybrydowe rozwiązanie kadrowo - płacowe, które łączy lokalną ekspertyzę z międzynarodowym zasięgiem.

Według raportu Gartnera „Market Guide for Multicountry Payroll Solutions 2022” "jedno globalne rozwiązanie płacowe" nie istnieje. Firmy o zasięgu międzynarodowym często narzekają na negatywne doświadczenia związane z dostawcami globalnych usług, krytykując niską jakość obsługi na wielu rynkach. Brak bezpośredniego kontaktu z lokalnymi ekspertami płacowymi i przekazywanie obsługi list płac do centrum offshoringu może generować liczne problemy i wymierne straty.

Obsługa kadr i płac na wielu rynkach rodzi sporo wyzwań. Największym z pewnością jest zapewnienie zgodności z lokalnymi przepisami, które stają się coraz bardziej złożone, są inne w każdym kraju, a dodatkowo często się zmieniają. To największe zmartwienie większości dyrektorów HR międzynarodowych firm – mówi Thierry Vanbever, Dyrektor zarządzający projektem Payrock.

Jak zapewnić wyższą jakość obsługi płac na wielu rynkach?

Firmy poszukujące międzynarodowych usług płacowych, stają przed dylematem wyboru najbardziej efektywnego modelu, który zagwarantuje płynną obsługę procesów HR, ale jednocześnie zapewni pełną zgodność z przepisami i bezpieczeństwo danych. Czy zdecydować się na jednego globalnego dostawcę, który nigdy nie zrozumie wszystkich przepisów krajowych czy podpisać odrębne umowy z lokalnymi dostawcami? W odpowiedzi na tą potrzebę powstał Payrocks, który jest rozwiązaniem hybrydowym, łączącym oba podejścia. Zapewnia obsługę kadr i płac w wielu krajach, ale realizowaną przez dostawców o ugruntowanej pozycji na danym rynku i lokalnym know-how.

Doświadczenie pokazuje, że współpraca z lokalnymi dostawcami usług kadrowo -płacowych gwarantuje znacznie wyższą jakość usługi. Dodatkowo nie stanowi przeszkody w integracji z głównymi systemami HRIS (Human Resources Information System) – dodaje Thierry Vanbever.

Czym jest Payrocks?

Payrocks to międzynarodowy sojusz 7 dostawców usług kadrowo-płacowych, działających w 13 krajach i zatrudniających ponad 3000 pracowników. Każda z firm członkowskich jest uznanym ekspertem na rynku lokalnym, co gwarantuje odpowiedni poziom wiedzy i zgodność z przepisami danego rynku. W Polsce, w Czechach i na Słowacji Payrocks jest reprezentowany przez firmę Contract Administration, która jest jednym z największych dostawców usług kadrowo – płacowych w Europie Środkowo – Wschodniej, obecnym na rynku od ponad 30 lat. 

Obsługa kadr i płac to obszar bardzo wrażliwy i wymagający szczególnej uwagi, ponieważ może generować ryzyka związane z compliance, ale także wpływać na reputację pracodawcy. Współpraca z dostawcą, który doskonale zna lokalny rynek, nie tylko zapewnia bezpieczeństwo, ale także umożliwia realizację procesów w sposób bardziej efektywny. To z kolei przynosi powtarzalne i spójne rezultaty – mówi Magdalena Aleksandrowicz, CEO Contract Administration w Polsce, Czechach i na Słowacji.

Payrocks jest obecny także na rynku we Włoszech, Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii, Portugalii, krajach Beneluxu oraz w Andorze.

Firmy tworzące Payrocks to:

  • Contract Administration, działający w Polsce, Czechach i na Słowacji
  • ZetaService, działający we Włoszech
  • Grupa Atisa, działająca w Hiszpanii, Portugalii i Andorze
  • Paychex, działający w Niemczech
  • Securex, działający w krajach Beneluksu
  • PayCaptain, z siedzibą w Wielkiej Brytanii
  • Nibelis, działający we Francji

Członkowie Payrocks każdego miesiąca obsługują ponad 1,8 miliona pasków płacowych.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Firma Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać? Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Przemysł 4.0 to wiele narzędzi usprawniających produkcję. Które i jak wybrać?

Według badań przeprowadzonych wśród polskich przedsiębiorstw, 88% ankietowanych uważa, że wdrożenie narzędzi Przemysłu 4.0 zwiększa konkurencyjność ich firm na rynku. 39%
Firma Nowa era w branży imprez firmowych
2024-06-28 | 01:00

Nowa era w branży imprez firmowych

Planowanie imprezy firmowej może zająć nawet rok. W tym czasie należy wziąć pod uwagę nie tylko podstawowe kwestie jak termin i miejsce wydarzenia, ale również zadbać o ciekawe
Firma Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?
2024-06-28 | 01:00

Czy sztuczna inteligencja zastąpi człowieka podczas obsługi klienta?

Sztuczna inteligencja odgrywa coraz większą rolę, szczególnie w obsłudze klienta. Zgodnie z tegorocznym badaniem IDC, 66% europejskich przedsiębiorstw wskazało obsługę klienta jako

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Na rynku kapitałowym brakuje indywidualnych inwestorów. Nowe regulacje UE mają pobudzić ich zaangażowanie

– Rola rynku kapitałowego w rozwoju polskiej gospodarki jest nie do przecenienia – podkreśla Tomasz Orlik, członek zarządu PFR TFI. Jak wskazuje, obecnie kluczowy jest wzrost poziomu inwestycji, a w najbliższych latach przed nami duże wyzwanie w postaci zielonej transformacji. Rynek kapitałowy ma w tym procesie do odegrania ważną rolę, ale do tego potrzebuje aktywnych inwestorów, także indywidualnych. Dlatego pilnie potrzebne są działania, które pobudziłyby ich aktywność i zachęciły do lokowania na rynku oszczędności gospodarstw domowych. Pomóc w tym mają nowe regulacje unijne.

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Transport

Firmy budowlane wyczekują na harmonogram największych krajowych inwestycji. Problemem mogą być terminy i brak rąk do pracy

W kolejnych latach z jednej strony napłynie do Polski  strumień funduszy europejskich z nowej perspektywy oraz Krajowego Planu Odbudowy, z drugiej strony w przygotowaniu są wielkie projekty infrastrukturalne związane z budową Centralnego Portu Komunikacyjnego, kolei dużych prędkości, elektrowni jądrowej czy infrastruktury w obszarze bezpieczeństwa. – Mamy do czynienia z analizą programów po poprzednim rządzie, weryfikacją niektórych inwestycji. Firmy chcą, żeby został podany harmonogram prac – co, kiedy i w jakiej części kraju będzie realizowane, bo one też muszą się do tego przygotować – mówi Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Wyzwaniem w realizacji tych inwestycji mogą się okazać braki kadrowe.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.